Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz hcl #66 üzenetére

    én elfogadom akár Stauffenberg állítását is, hogy nők áldozati szerepbe kényszerültek és ez nem jó.
    azt az állítást nem vagyok hajlandó elfogadni, hogy nekik áldozati szerepben is kell maradniuk. nekik is meg van a lehetőségük, hogy kilépjenek ebből a szerepből.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • repvez

    addikt

    válasz hcl #66 üzenetére

    Pontosan az internet kezdetén miért nem volt ez probléma? nem csak azért mert kevesebb ember használta és csak azok akinek volt rá egzisztenciája és ezzel együtt valami féle reális gondolkodása.

    DE manapság, meg már tényleg mindenki rákapcsolodik és olyanok is formálnak vélemyént a világról aki a lakohelyét sem hagyta el egész életében.
    Vagy amiota megjelentek ezek a közösségi platformok és a legnagyobb baj, hogy a hozzá valo anyagi ellentételezés annak aki több embert tud bevonzani a platformra. igy eljutottunk oda , hogy nem az érték teremtö dolgokért megy fel valaki az internetre mint régen, hogy megtudjon valamit.
    Hanem azok az emberek kerülnek ki Győztesen és hangoztathatják a hangjukat aki a legnagyobb hulyeségeket csinálja és a legnagyobb butaságot terjeszti. MErt kezdetbe ezek mint vicc factor sok ember megosztotta és likolta, és ha mindezért még pénzt is fizetnek akkor miért is csináűlna valaki komoly értéket.
    DE van aki meg volt elég okos és direct rájátszott erre a faktorra, hogy feltörjön aztán később meg már akkora "rajongo" tábora lett, hogy elkezdték az emberek hinni neki amit mond, mindegy milyen hulyeség. ( lapos föld, a madarak dronok stb) és ide tartoznak a különbözö társadalmi problémás dolgok is,
    Amikkel elötte semmi nagy baj nem volt, de amiota tzultolják ezeket egyre nagyobb a feszültség mindkét oldalon.
    Mert ezek a mozgalmak ugyan ugy általánositanak, mikor minden eset más és más . minden dolgot lehet igy is meg ugy is értelmezni.
    DE mivel a legtöbb esetben a normális emberek nem akarnak belefolyni olyan dolgokba amihez semmi közük ezért a másik oldalnak nagyobb hangja van , föleg azért,mert ha te azt mondod, hogy nem támogatod öket akkor ellenük vagy, nincs közép ut nincs semlegesség.

    És igy kapcsolodik ez a noi rettegéses dolog is, ha egyvalaki akinek volt vagy az is lehet , hoyg csak kitalált egy ilyen ugyet de kello hallgatoságot maga köré gyujteni , már is tud kreálni egy bunbakot és egy eszmét amivel pénzt tud keresni, az, hogy ezzel kinek vagy minek árt már nem érdekli, neki csak egy valami fontos a bevétel és az ő igaza, ami nem is biztos, hogy valos.

    De ma ez kell.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz hcl #66 üzenetére

    Itt nagyon megy a szezon és a fazon keverése. Beszélhetünk arról, hogyan válik biztonságosabbá egy online tér a felhasználó által elérhető eszközökkel, vagy mitől lesz biztonságosabb elmenni egy szórakozóhelyre, de amikor az áldozat hibájáról beszélünk, azzal törvényszerűen leveszel az elkövető felelősségéből egy darabot. Lefordítom: Azt próbálod ilyenkor megmagyarázni, hogy mivel nem védte ki önerőből a bűncselekményt, ezért ő is hibás érte. Kurva nagy mázli, hogy a jog ezt nem így kezeli.

    Senki nem mondta, hogy nem lehet arról beszélni, hogyan előzhetsz meg bűncselekményeket elővigyázatossággal, csak amikor egy zaklatás/nemi erőszak kapcsán azt kezditek fejtegetni, hogy az áldozat viselkedése, ruházata hozzájárult a bűncselekményhez, akkor az elkövetőknél is jobban akarjátok tudni mi motiválta őket. Az áldozat vélt vagy valós provokatív viselkedése/ruházata csak az esetek 4,4%-nál jelenik meg motivációként és az áldozatok 85%-át a saját ismerőse támadja meg. Az igazán súlyos online zaklatási ügyekben sincs ez nagyon másként, nem a vadidegen "basználak" kommentekről van szó, de nagyon erősen ragaszkodtok ahhoz, hogy el akarjatok menni a lényeg mellett.

  • Busterftw

    veterán

    válasz hcl #66 üzenetére

    Ezert mondtam, nem hibaztatni kell, a bunost pedig nem felmenteni, de el kell fogadni, hogy ket dolog lehet igaz egyszerre.
    Erre iranyult a sarkitott peldam.

    Nekem van ket lanytesom is, emlekszem a gimis eveikre, hogy neha apam/anyam lehordta oket, mert egy buli/este utan a szuleim szerint ketes volt a szituacio.
    Nekem az normalis, hogy ne uljunk ismeretlenhez a kocsiba, vagy bulin ne fogadjunk el bontatlan piat esatobbi. Ha tortenik valami ha nem, ez nem aldozathibaztatas.

  • totron

    addikt

    válasz hcl #137 üzenetére

    Bájos kísérlet a korrekcióra, de már elszállt a diskurzus.

    (#135) Stauffenberg, a saját érveidet még azzal is aláásod, hogy pont te állítod be a pasikat laza erkölcsűnek, mármint az alapjárati férfi szintjén, pont olyanmód, amit te kifogásolsz visszirányba. Hiába lobogtatsz mellé hozott statisztikát (amit szintúgy lehetne árnyalni egyébként), a vitakultúra nem megfelelő, de nyomassad akkor, míg ki nem fogy a tank.

    A #115-re reagálj már légy szíves, mert sok szó sok alját látom, ismételve. Meg van minden értve, most te jössz. 115, rajta. Árnyalás - ha megy.

    "felmerült" - te merítetted fel, komolyan, lásd már a nagy mértékű, ferdítő hatásod. Az, hogy hasra csapottnak minősítesz - mit is? - az általad hozotton kívül más - egyébként kurva fontos és az egészképhez érdemben közelebb vivő - elemeket, azok attól még nem szűnnek meg létezni. Nem mindenkinél, nem minden esetben lesz ám igazad a letarolós technikával. Nem a hivatkozott jelenségeket vitatom, hanem hogy képtelen vagy párbeszédben partnerként részt venni, árnyalni.

    [ Szerkesztve ]

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz hcl #137 üzenetére

    Vedd figyelembe, hogy több szálon megy a beszélgetés. A dickpic csak egy példa volt azokra az egyszerűbb, de annál gyakrabban előforduló esetekre, amikor idegenek zaklatnak nőket, kvázi spammelve a faszos fotóikat. Természetesen ezek kivédése nem a kapcsolati erőszakot oldja meg, hanem a dickpic spamet.

    A netes zaklatás súlyosabb formái és a kapcsolati erőszak pedig gyakran ugyanonnan fakadnak. Hoztam pár példát, az tipikusan kapcsolati erőszak, amikor a dobott fél (vagy már a randizós fázisban kiesett pasi) zaklatóba fordul. De az ismerettségi kör nem csak párkapcsolatot jelenthet, másik jellemző színtere a zaklatásnak a munkahely, itt is gyakran összeér a valódi és a netes zaklatás.

    Ezekkel nehezebb mit kezdeni, de mondjuk az már sokat segítene, ha a közösségi oldalak együttműködőbbek lennének a hatóságokkal, mikor bűncselekmények ügyében nyomoznak. A többi pedig nem is annyira rajtuk, mint inkább a társadalom hozzáállásán áll és nem az lenne az első, hogy ledér picsáknak állítjuk be a zaklatást elszenvedőt, mert ez a stigmatizáláson kívül más egyébre nem jó.

  • dabadab

    titán

    válasz hcl #144 üzenetére

    A kettő nem zárja ki egymást.
    Érted, ha felhívod a rendőrséget, hogy éppen most raboltak ki, akkor nyilván nem arra a válaszra számítasz, hogy már dolgoznak azoknak a társadalmi reformoknak a tervein, amik a következő ötven éven belül csökkenteni fogják a bűnözést.

    DRM is theft

  • podtibi

    senior tag

    válasz hcl #276 üzenetére

    Hát komolyan már nem tudom venni és mindez rosszat sem jelent, csak rosszabbat.

    Ezt inkább rád bízom.

  • t72killer

    titán

    LOGOUT blog

    válasz hcl #276 üzenetére

    real life mellett nem vagyok 100%ban ráhangolódva a topikra, hogy a sorok köztit is elolvassam :)).

    Más:
    "„Az iskolába pár napja az igazgató felvett egy ének-zenetanárt, akit közvetlenül az iskola előtti járdáról vitték el május 30-án a rendőrök. A gyerekek végignézték a történteket, de azt hazudták nekik, hogy azért vitték el a rendőrök a tanárt, mert meghalt az egyik rokona. Valójában már az első tanítási napján zaklató üzeneteket kezdett küldeni a gyerekeknek. Hála a tankerület gyors intézkedésének, még megakadályozták a rendőrök, hogy bejusson az iskolába”" [link]

    #279: persze, rabszolgapiacon ki kell őket állítgatni pucéran, + a konyhai skilleket részletező adatlap mellékelve, hogy a munkából hazafelé tartó kőműves-kéményseprő is végig tudja fogdosni a termést, aztán pénztárcához mérten hazaviszi a megfelelő példányt ;] .
    szted a hímneműek hány %-a küldözget #fszosképeket? (ne magadból indulj ki...)

    [ Szerkesztve ]

    Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

  • t72killer

    titán

    LOGOUT blog

    válasz hcl #303 üzenetére

    Bár nem operáltattam magam 5.nemű rózsaszín aliengyíkká, az első 2-3-at én se ráztam le. Azóta azért fejlődtem, 2-3 éve még felvettem, de leráztam - manapság fel se veszem. Ha vkinek olyan fontos vagyok, írjon emailt, írjon whatsappon, vagy kösse fel magát.

    Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

  • t72killer

    titán

    LOGOUT blog

    válasz hcl #305 üzenetére

    3 év alatt garantáltan savanyúkáposztává zagyálták volna már a koponyám tartalmát, akkora mennyiség volt (év vége felé volt h napi több is).

    Ismerős "Manchaster City Police Anti-Fraud department" néven veszi fel az ilyeneket, érdekes mód instant lerakják :DDD . Ennél jobb a másik, amelyik leteszi a rádió mellé :))

    [ Szerkesztve ]

    Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

Új hozzászólás Aktív témák