Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • opr

    veterán

    válasz Gaskin #58 üzenetére

    Akkor viszont oszinten nem ertem, hogy mit nem ertesz.
    Nagyon egyszeruen mondva: Feljuttatni valamit az urbe rohadt draga. A SpaceX fel-leszallo raketai elott pedig meg rohadt dragabb volt, mint most. Gyakorlatilag feleztek az arakat, plusz ez egy rendes ceg, nem allami valami.

    Ami ebben a haszon:
    - Nem kell tovig benyalni valami politikusnak, hogy fel tudd juttatni a cuccodat az allami ceggel urbe.
    - Fele aron teheted meg, mint eddig.
    - Nem nagyon lehet olyan, hogy 4 ev mulva egy uj marha ul a szekben, es egy tollvonassal keresztulhuz mindent, amire addig irdatlan penzeket koltottek (lasd, pl: NASA)

    Az a teny, hogy az urbe feljuttatni valamit egyre olcsobb uj megrendeloket teremthet, sot, akar egeszen uj szektorok jelenhetnek meg, uj celokkal, uj tervekkel, stb. Tehat az van, hogy azzal, hogy olcsobb lett, siman elofordulhat (es remelhetoleg elo is fog fordulni), hogy elkezd az uriparba sok sok nagysagrenddel tobb penz befolyni, amit megintcsak lehet az eszkozok tovabbfejlesztesere kolteni, es ha irdatlan nagy mazlink van, 20-30 even belul az egyik leginkabb porgo, legfontosabb ipar lesz az uripar. 40 eve poshadas van meg hullaszag, ezt az allovizet kavarta fel vegre valaki. Ebben a folyamatban szerintem minden elorelepesnek orulni kell. Az, hogy ez a mostani mekkora elorelepes, mennyire jelentos, azt meg majd 50 ev mulva lehet megitelni szvsz.

    Szoval, szerinted ezek kozul melyik nem nagy eredmeny?

    Tegyuk hozza, hogy amikor Musk eloszor kozolte, hogy olyan raketat akar, ami felmegy es egyben visszajon, a tobbi nagy uripari ceg kb kirohogte, gyak kozolve volt, hogy nem lehet megcsinalni, szoval annyira azert csak nem trivialis a dolog. Ha az lenne, mar regen lenne ilyen mindenki masnak.

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

Új hozzászólás Aktív témák