Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Roxkex

    senior tag

    Sziasztok !

    Minap kicsit kellett trükközgetnem mert a készülékkeresés tárhelye sérült volt. Ezt sikeresen is megoldottam egy fastboot full rom relock reinstallal és persist.img újra rakással (habár utóbbit csak recoból tudtam)

    Az offban írtak során kíváncsi lettem mi a legújabb xiaomi.eu rom és iszonyat nagy örömmel konstatáltam, hogy bezony van stable 12 droid 10-en :D Szal nagy vigyorral az arcomon fel is húztam mint ahogy azt illik !
    Viszont van egy kis parám. Én általában amikor felrakok bármilyen romot a gyári bill-t nem szeretem használni (még akkor se ha az a gboard ... PEDIG ...), mert van bennem egy kis követési mánia, hogy mivel a xiaomi.eu custom rom nem moddolt-e a bill ami a romban van. Ezért le szoktam törölni titanium backuppal. Viszont most nem tudtam, mert "az apk nem található". Szerettem volna a system/app vagy system/priv-app ban megkeresni de ott se találtam. Valakinek van ötlete, hogy hol rejtőzhet ?
    Egyébként ideiglenesen megcsináltam azt, hogy a (su) pm uninstall -k --user 0 com.google.android.inputmethod.latin parancsal letöröltem. Viszont (és itt nyer értelmet a fenti "PEDIG....." szavam) amikor vissza raktam a google playből (mert jobb szeretem Én felrakni mint, hogy "gyárilag" benne legyen - tudom hülyeség de kérlek titeket ezt most ne fírtassuk - lényeg, hogy jobb szeretem ha felhasználói appkéne ÉN rakthatom fel nem rendszer appként van beleépítve a rendszerbe) akkor szinte egyből fel is települt, az az nem volt "letöltési idő" (ez nem a jó net miatt van az FIX!). Szóval Én arra tudok gondolni, hogy a fenti command amivel töröltem az nem teljesen törli le, tehát még ott van csak ilyenkor újra tudja telepíteni és ezt "érzékeli" a gplay, hogy ott van és azt húzza fel.
    Két kérdésem volna:
    1. Akkor amit a xiaomi.eukba raknak gboardok az fix, hogy oroginal moddolatlan ? (A fenti történésekből arra tippelek, hogy igen de érdekelni a Ti véleményetek is)
    2. Esetleg valakinek nincs ötlete, hogy tudnám mégis TELJESEN ki törölni a gboardot (gyári billt - com.google.android.inputmethod.latin).

    Redmi Note 7 MIUI 12 Stable - Xiaomi.eu "Én nem akarok se iOS-t , se Androidot Én egy jó okostelefont akarok!"

  • Roxkex

    senior tag

    válasz Антей #11798 üzenetére

    Mármint arra gondolsz, hogy system/product/app ?
    Ilyet találtam és itt is bújt le a google ime (pesze nem gboard se com.google.android.inputmethod.latin.apk néven - ezért nem találta a TC kereső) és törlöm is ! :)
    Mert csak simán product/app folder nincs.

    Igen a TB az már egy ideje ilyen nekem, azért is kell olyan megoldásokhoz folyamadnom, hogy TC-vel törlök appokat a systemből (ha ott van) vagy (mostmár ezt is tudom :R ) a system/product ből

    Köszi ! :)

    Redmi Note 7 MIUI 12 Stable - Xiaomi.eu "Én nem akarok se iOS-t , se Androidot Én egy jó okostelefont akarok!"

  • Roxkex

    senior tag

    válasz Антей #11803 üzenetére

    Ez igen érdekes ! Nekem nincs product mappa a gyökérben, csak a systemen belül de az sztem ugyanaz mert egy link van a gyökérben ami a system/product-ra mutat, szal sztem neked is azt listázza kint mint really mappa.
    A dexes tippet köszi :)

    Redmi Note 7 MIUI 12 Stable - Xiaomi.eu "Én nem akarok se iOS-t , se Androidot Én egy jó okostelefont akarok!"

  • Roxkex

    senior tag

    válasz Антей #11807 üzenetére

    Semmi gond !
    Így is rá vezettél a megoldásra s ez a lényeg ! :) - Egyébként biztos, hogy nem link a Te ~/product mappád a ~/system/productra ?

    Egyéb:
    Itt van a miui 12 xiaomi.eu-nál, ráadásúl stabil és még nem is zengtétek tele a topikot !? :D Mi van veletek :P

    Redmi Note 7 MIUI 12 Stable - Xiaomi.eu "Én nem akarok se iOS-t , se Androidot Én egy jó okostelefont akarok!"

  • Roxkex

    senior tag

    válasz Gloob #11882 üzenetére

    Áh.. Ha vami gebasz van akkor gyors lock bl s vissza miui glob stable azt cső már is "van gari" s eljátsza az ember a boltba a hülyét xd...
    Anno a samsung galaxy s advance (első droidos fonom) óta romolok, ha megveszek egy telót első dolgom a root xd meg valami rom keresése... Bár már redmi 1sen használtam utoljára aosp romot... De azé egy eu rom még mindig odaver ;)
    Nekem iszonyatosan bejön a miui12, különösen a floating windows *.*

    Redmi Note 7 MIUI 12 Stable - Xiaomi.eu "Én nem akarok se iOS-t , se Androidot Én egy jó okostelefont akarok!"

  • Roxkex

    senior tag

    Sziasztok !
    Android 10, xiaomi.eu MIUI 12 (stabil/béta) felhasználók felé szolnék.
    Két kisebb és egy picit nagyobb kellemetlenséget tapasztaltam a MIUI 12.0.1 stabil, by Xiaomi.eu romban.

    1. Kisebb probléma de jó lenne ha lenne rá megoldás az, hogy játszok egy játékkal aminek hangja, majd azt instant szeretném levenni de amikor a hangerő gombot nyomkodom akkor a csengőhangerejét állítja automatikusan. Ezzel szemben a MIUI 10 stabil, by Xiaomi.eu (Android 9) verzió mindig azt állította automatikusan amelyik éppen használtaban volt. Ha nem volt használva a média (játék, videó vagy zene által) akkor állította a csengőhangot. Ezt nem lehetne valahogy megoldani ?

    2. Szintén egy kisebb probléma. Ha a telefont 180fokkal elforgatva használnám, akkor is beáll álló módba. Tudom le lehet rögzítani az automatikus forg. tiltással DE a feljebb említett MIUI 11ben nem volt arra szükség, azaz a 180fokos forgatásnál is fekve maradt. Van megoldás rá, MIUI 12 alatt ?

    3. A nagyobb probléma a kamera appot(appokat) illeti.
    Ha jobb minőségű képet, videót akarok használni akkor a GCam 7.3.20 V6 Parrot-ot használom, viszont nincsen képstabilizátor, se ebben se a gyári appban, hiába kapcsolom be ! Ezzel szemben a MIUI 11nél nem csak a gyári de a GCam is tudta, már a preview (felvételkori) nézetben. Megoldási ötlet ? (Azt leszámítva, hogy menjek vissza MIUI 11re)

    Köszi !

    Redmi Note 7 MIUI 12 Stable - Xiaomi.eu "Én nem akarok se iOS-t , se Androidot Én egy jó okostelefont akarok!"

  • Roxkex

    senior tag

    válasz szergely86 #12256 üzenetére

    Na le csekkolom majd (megint) de Én ilyet nem láttam, hogy média / ringtone .... Szal furi !
    Amúgy az meg egyszerre állítja mind a kettőt vagy eldönti kontextustól függően ?

    miqlas42:Igen igen az lesz ! Bár elsőnek majd egy újabbat nézek meg :P
    wanted5: Az EIS meg az OIS az minek a rövidítése akar lenni ?

    Redmi Note 7 MIUI 12 Stable - Xiaomi.eu "Én nem akarok se iOS-t , se Androidot Én egy jó okostelefont akarok!"

  • Roxkex

    senior tag

    válasz szergely86 #12265 üzenetére

    Jaaa media az nekem is van ! De (ahogy írtam - vagy lehet elfeledtem késő este xD -) azzal az a probléma, hogy az mindig a média hangot állítja :'(
    Én a media / ringtonere azt hittem, hogy az is egy opció xD így egybe xD :facepalm: XD

    Redmi Note 7 MIUI 12 Stable - Xiaomi.eu "Én nem akarok se iOS-t , se Androidot Én egy jó okostelefont akarok!"

  • Roxkex

    senior tag

    válasz miqlas #12267 üzenetére

    Oh a kontextből rájöttem, hogy ehhez lesz köze.A OIS egyből lenis esett csak az EIS nem. Szal csak a mozaik szó.

    Egyébként MIUI11 alatt 1080p 60ig volt stabi gcamon. Bár asszem 60on annyira bele zoomolt hogy az már élvezhetetlenné tette a videót. Viszont a 1080p 30 az ***a jó volt !
    Asszem 4k 30 alatt is volt stabi. Szintén gcam.

    Redmi Note 7 MIUI 12 Stable - Xiaomi.eu "Én nem akarok se iOS-t , se Androidot Én egy jó okostelefont akarok!"

  • Roxkex

    senior tag

    válasz szabacsik #12272 üzenetére

    Melyik rom ? Engem is érdekelne miui 12 xiaomi.eu alatt

    Redmi Note 7 MIUI 12 Stable - Xiaomi.eu "Én nem akarok se iOS-t , se Androidot Én egy jó okostelefont akarok!"

  • Roxkex

    senior tag

    válasz miqlas #12279 üzenetére

    Oh ! Akkor tévedtem bocsi !
    De realtimeban nem. Viszont amikor már magát a videót nézed ?

    Redmi Note 7 MIUI 12 Stable - Xiaomi.eu "Én nem akarok se iOS-t , se Androidot Én egy jó okostelefont akarok!"

  • Roxkex

    senior tag

    Sziasztok !

    Xiaomi.eu miui 12 stabil romot használok már egy ideje.
    S azóta "panaszkodnak" nekem akik engem hívnak, hogy 2-3 kicsöngés után foglaltat jelez a telefon. S már Én is észre vettem, hiszen amikor hívnak s oda jutok, hogy felvegyem a telefont megszakad. Előtte xiaomi.eu miui 11 stabil romot használtam, mégpedig a legutsó android 9est.
    Azon a romon abszolút nem tapasztaltunk ilyen gondokat !
    A sim kártyát áthelyezve se nagyon vettünk észre ilyet szal csak az újra tudok gondolni. Valaki tapasztalt ilyet a fenti rommal ? Esetleg más rommal ? Valami megoldás ötlet ?

    Egy kis meglepődés számomra, hogy az eddig kifejezetten faja miui 11es akkumlátor stat appot minek kellett szétbaromfizni. 24 óránként resetelődik, az az ha 3napig nem töltöm akkor nem annak a 3 napnak a statját látom. Ezt más is észre vette már ? (Akár dev / stable rom mind1)

    Redmi Note 7 MIUI 12 Stable - Xiaomi.eu "Én nem akarok se iOS-t , se Androidot Én egy jó okostelefont akarok!"

  • Roxkex

    senior tag

    Sziasztok !
    ROM: MIUI 12.0.1.0 by xiaomi eu
    ROOT infók:
    - Magisk (mi más ? :P ) legfrissebb stabil manager és magisk su (vagy mi a bánat a neve)
    - SafetyNET funkció (ami ha jól emlékszem magába foglal 3 dolgot is) teljesen ződ mint az ég !
    - Magisk Appot hideoltam
    - Magisk hide funkcióban pedig a Revolut van teljesen kipipálva és a gplay servicesnél egy service aminek a vége ".unsafe" - (ha jól emlékszem ez telepítés után így volt!)
    Probléma:
    Nem biztos, hogy telefon / root a probléma de már másra nem tudok gondolni. Használom már a Revolutot több mint 1 éve. Szerettem volna egy olyan embernek küldeni payment request linket akinek nincs revolutja de sajnos nem tudtam, mert a kedvenc hiba üzenetem fogad. "Valami hiba történt"...... Persze pénzt küldeni linkkel tudok ! :D
    Nem tudom van-e köreinkben olyan ember aki még ugyan ezen telefonnal (akár más rom) használ revot és találkozott már ezzel a problémával.
    Ha nem találkozott de használ revot akkor megtenné nekem azon szívességet, hogy kipróbálja ? Illetve leírja a tapasztalatát s hogy milyen rom + root van-e.... Mit hogyan állított be !?

    Amiket próbáltam: (természetesen sikertelenül)
    - Magiskban hideoltam az összes gplay servicest, google playt és a biztonság appot
    - Telefon nyelvét át állítottam en_US-ra
    Egyéb kérdés, a telefon "régióját" amit ha jól emlékszem a friss rom megszokott kérdezni, azt hol tudom átállítani ? - Mint ha lenne ilyen. Már arra is gondoltam, hogy a Magyarország régióval van baja....

    Redmi Note 7 MIUI 12 Stable - Xiaomi.eu "Én nem akarok se iOS-t , se Androidot Én egy jó okostelefont akarok!"

  • Roxkex

    senior tag

    Én tipikus csendes tag vagyok :D
    Néha befigyelek ide, néha nem. Láttam, hogy néhány emberkének nem fekszik a MIUI 12. Tényleg nem értem mi a bajotok vele, nekem minden jó csak amikor elkezdek egy telefon hívást akkor nem jelenik meg a in-call UI XD Semmi baja ennek !

    Najó bevallom... Ez nem a ROM hibája, hanem az enyém. Egyszer "kizártam" magamat PIN kóddal a telefonból és akkor kicsit kísérleteztem, hogy hogyan tudom kiiktatni azt, hogy kérdezzen PIN kódot a TWRPből és hát jó néhány "telefon service"t kitöröltem a rendszerből (csak átneveztem a fájlt és így "nem volt fent") és betudtam jutni a telefonba :D - Hiába állítottam vissza utána mindent a régibe - azaz raktam vissza az ideiglenese törölt appokat - nem jelenik meg az in call ui... XD
    Szal most megy a reinstall.

    Tanulság !? Ne legyél lusta hajnalba felkelni az ágyból és előszedni a rég elfeledett PIN kód kártyádat, hacsak nem szeretsz trükközni XD De akkor vállald a kockázatot.

    Gondoltam kicsit feldobom a napotokat a vicces történetemmel :)

    Redmi Note 7 MIUI 12 Stable - Xiaomi.eu "Én nem akarok se iOS-t , se Androidot Én egy jó okostelefont akarok!"

  • Roxkex

    senior tag

    Sziasztok !
    A saját tálom RN7 egy miui 12.5-el használom még a mai napig is :D
    Szeretném rá felberhelni a Diablo Immortal-t, hiszen hardverileg tudnia kell (snapi 600 + adreno 512-el hozzá minium, amik ebben meg is vannak és asszem 2gb ram)
    Viszont persze, hogy a playen RN7-re nem elérhető :\
    Valaki ismer olyan megoldást amivel át lehet várni a play-t hogy másik telefonnak higyje magát amivel kompatibilis !? :D - Természetesen a root nem akadály ahogy egyéb ilyen dolog se ;)

    Redmi Note 7 MIUI 12 Stable - Xiaomi.eu "Én nem akarok se iOS-t , se Androidot Én egy jó okostelefont akarok!"

  • Roxkex

    senior tag

    válasz Archttila #14875 üzenetére

    Még véletlenül se próbáltam ki amúgy a céges telón és kezdtem el azon játszani vele, szóval véletlenül se éreztem azt, hogy nekem nem tűnik annak :D (Vagy nem jobban mint bármi más)

    Ettől függetlenül a tippet köszi ! :)

    [ Szerkesztve ]

    Redmi Note 7 MIUI 12 Stable - Xiaomi.eu "Én nem akarok se iOS-t , se Androidot Én egy jó okostelefont akarok!"

  • Roxkex

    senior tag

    válasz Roxkex #14876 üzenetére

    Sikerült, a MagiskHide Props Config module kellett hozzá tényleg. Jól emlékeztem Én, hogy valami propokat kell módosítani de Én elsőre csak a build.propomat írtam át egy editorral (egy támogatott devicere) és kész de hát mondanom se kell az nem volt jó :D
    De ez nagyon állat cucc :D
    Kellett neki egy fingerprint change majd jöhetett a device simulation (Én az összes propot changeltettem egyelőre :D)

    Redmi Note 7 MIUI 12 Stable - Xiaomi.eu "Én nem akarok se iOS-t , se Androidot Én egy jó okostelefont akarok!"

  • Roxkex

    senior tag

    válasz Bl.Gyo. #14879 üzenetére

    Jaja, próbáltam, bár nem a apk mirrorról :D
    Egy másik (gyengébb Samsung A32) telón leszedtem playról majd az apk-t kiszedtem és átpakoltam arra de nem engedte felrakni :D De viszont így hogy "behazudtam" neki RN10-re a telómat így patika :D

    #14880:
    Azt hogy csináltad ? :D Mentél már be vele riftre ? Nekem eléggé laggos (miui 12.5 xiaomi.eu) Kicsit hasonlóan érzem mint amit Fall-N (#14878) írt. Persze az, hogy 30FPS-re lockolja az nemtudom... Nekem kicsit fura :D De tuti fognak javítani ezen - blizzardot ismerve 1 év lesz a kövi updateig XD - de addig is a nagyobb cuccokra nyomom PCről aztán a többi kisebbet lehet telón amikor nem vagyok itthon :D

    Redmi Note 7 MIUI 12 Stable - Xiaomi.eu "Én nem akarok se iOS-t , se Androidot Én egy jó okostelefont akarok!"

  • Roxkex

    senior tag

    Sziasztok !
    Adott egy redmi note 7 miui EU 12.5-el.
    Erre fel volt rakva a magisk, illetve a hide props-al át volt mókolva egy másik telóra (kellett a diablohoz XD). Egyik este a magiskot frissítettem a 25.1ről 25.2-re illetve ez alatt persze a magisk app át maszkolása ki volt kapcsolva. Ezek után reboot volt és minden faja is volt.
    Majd a Zygisk-ot bekapcsoltam rebootoltam (őszintén szólva nem is tudom már minek :W :W ) és a reboot után azt mondta a telefon, hogy ahhoz hogy android eltudjon indulni adjam meg a jelszót. A telón SEMMILYEN jelszó nem volt.
    Erre van ötlete valakinek mint megoldás ?

    Amit Én próbáltam, hogy fastboottal fel flasheltem egy gyári romot és lockoltam a BL-t majd megint kinyitottam és felpakoltam az orangefoxot (csak a recovery.img-fájlt flasheltem fastboottal majd a bekapcs + hangerővel arról bootoltam) amivel pedig a miui eu 12.5-t raktam fel, úgy hogy előtte format data + reboot + wipe all és ekkor ment rá a flash. Reboot utána minden király, beállítgattam nagyon alap dolgokat majd reboot to recovery és amikor szerettem volna az internal storage-be lépni (ahova másoltam a magiskot, hogy vissza flasheljem (meg még másokat is)) akkor azt láttam, hogy "unable to mount /data..... Megnéztem a mount storages szekcióban és nem tudom mountolni a datat.
    Könnyen lehet, hogy encrypted maradt volna ? Esetleg ötlet, hogy ez így mi a fene lehet ? :\

    Lehet, hogy nem szorosan idekötődik de mivel a Zygisk bekapcsolás után csinálta ezt így a magisk topicjában is feltettem a kérdést.

    Redmi Note 7 MIUI 12 Stable - Xiaomi.eu "Én nem akarok se iOS-t , se Androidot Én egy jó okostelefont akarok!"

Új hozzászólás Aktív témák