Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • KINKY_007

    aktív tag

    válasz Hofeher #1 üzenetére

    Nézd meg a fórumot, nagyon segítőkészek itt a PH-n az emberek. Úgy tudom, hogy egy USB 2.0-ás porton osztozik minden adatforgalom, úgyhogy egy NAS-hoz lehet kevés lesz.

    Azért a típusokat el lehetett volna sorolni, de a málnás boltban meg lehet nézni kiegészítőkkel együtt:
    http://malnapc.hu/
    http://www.rpibolt.hu/

    [ Szerkesztve ]

    A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott.

  • mano42

    aktív tag

    válasz Hofeher #1 üzenetére

    Én média lejátszónak használom raspbmc-vel, és egyáltalán nem tűnik nehéznek a telepítése, konfigurálása. Maga az xbmc konfigurálása annyira nehéz mint bármely platformon, de aki használt már életében xbmc-t az nem fog elvesztődni. Ami plusz az a "raspbmc settings" applikáció amiben különböző raspberry specifikus beállításokat érhetünk el, pl memória, gpu, cpu overclock, ftp, smb, ssh, nfs, firewall ki-be kapcsolást, usb IR beállításokat, kodek licencek hozzáadása, szerkeszése, tesztverziók letöltése, stb. Szerény hw ellenére meglehetősen erős a kicsike, egy 7-8 gigás 1080p mkv lejátszása esetén a proci nem telítődik és a lejátszás közben kb 100 mb foglalt a ramból, úgy hogy alatta ott a debian, rajta meg az xbmc felület. Kipróbáltam, hogy miközben filmet nézek, egy másik filmet streamelek tabletre (yatse plugin androidra), és gond nélkül, szakadozás mentesen tekerte mindkettőt. Tud 5.1 passtrought is ac3 + dts.
    A gothammal az egész interfész még gyorsabb lett.
    A zeneállományomat beszkenneltem a nasról, a yatseval kikeresem az albumot, és a pi, máris kezdi játszani.
    Ha telefonról egy youtube klippet küldök át a pi-re (megjelenik mint dlna kliens), vagy a yatseval, a pi bekapcsolja a tv-t majd lejátszodja a videót. Nagyon kényelmes.
    Ami még kimaradt a cikkből és számomra nagyon hasznos az a CEC támogatás, az xbmc-t a tv távirányítójával kezelem (nem smart tv), nagyszerűen működik beleértve a felirat ki-be kapcsolást, play -pause gombokat, stb.

    Próbáltam androidos stickeket (pl mk809), papíron sokkal jobb specifikációkkal, de fele ennyire nem működtek annyira jól mint egy jól beállított raspberry.

  • gbors

    nagyúr

    válasz Hofeher #1 üzenetére

    én is gondolkodtam egy ilyenen, mint házi megosztási központ, de sajna telhetetlen vagyok, és nem elég a 100Mbit-es LAN. úgyhogy várok egy olyan revízióra, ami egy kicsit combosabb :)

    Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

Új hozzászólás Aktív témák