Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ZooLee

    őstag

    válasz mano42 #7 üzenetére

    Nekem is XBMC fut rajta, van mind a kettő, raspbmc és openelec is. Nem volt nehéz a telepítése, némi fórumolvasás szükséges mindössze hozzá, nagyon jó és részletes leírások vannak. A filmlejátszással hasonlóan pozitív tapasztalataim vannak, mindent visz tökéletesen. Nekem NAS-on vannak a filmjeim (a nappaliban lévő "nagy" XBMC is onnan játszik le) és nincs gond a hálózati lejátszással. A Raspbmc-ben kicsit lassabbnak tűnik a felület, de egyáltalán nem zavaró. Messze jobb, mint a drága pénzen vett médialejátszók.

    Rengeteg kiegészítő is van hozzá, és most egy 2x16-os LCD-vel internetes rádiólejátszót csináltam vele, döbbenet mennyire egyszerű volt, minden adott hozzá, csak keresni kell egy kicsit a neten. És messze olcsóbb, mint egy hasonló gyári készüléket megvenni.

    A legnagyobb előnye, hogy gyakorlatilag végtelen a lehetőségek tárháza, és óriási felhasználói- és ezáltal tudás bázis van mögötte, és persze a gyártók is ráugrottak, iszonyat mennyiségű kiegészítő van hozzá. Szerintem aki kicsit is járatos az informatikában, annak már érdemes elgondolkodnia rajta, garantált sikerélmény. :)

    szerk: a médialejátszókhoz nem kell 4GB-os SD, a 2GB-os is elég, azt már aprópénzért utánad hajítják, tényleg érdemes minden rendszerre külön SD-kártyát dedikálni.

    [ Szerkesztve ]

  • bteebi

    veterán

    válasz mano42 #7 üzenetére

    A hsz-ed nagyon megdobogtatta a szívemet :R. Idővel majd valami hasonlót szeretnék otthon összehozni, ezek szerint ezt Raspberryvel (is) meg lehet csinálni.

    Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

Új hozzászólás Aktív témák