Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mano42

    aktív tag

    válasz Hofeher #1 üzenetére

    Én média lejátszónak használom raspbmc-vel, és egyáltalán nem tűnik nehéznek a telepítése, konfigurálása. Maga az xbmc konfigurálása annyira nehéz mint bármely platformon, de aki használt már életében xbmc-t az nem fog elvesztődni. Ami plusz az a "raspbmc settings" applikáció amiben különböző raspberry specifikus beállításokat érhetünk el, pl memória, gpu, cpu overclock, ftp, smb, ssh, nfs, firewall ki-be kapcsolást, usb IR beállításokat, kodek licencek hozzáadása, szerkeszése, tesztverziók letöltése, stb. Szerény hw ellenére meglehetősen erős a kicsike, egy 7-8 gigás 1080p mkv lejátszása esetén a proci nem telítődik és a lejátszás közben kb 100 mb foglalt a ramból, úgy hogy alatta ott a debian, rajta meg az xbmc felület. Kipróbáltam, hogy miközben filmet nézek, egy másik filmet streamelek tabletre (yatse plugin androidra), és gond nélkül, szakadozás mentesen tekerte mindkettőt. Tud 5.1 passtrought is ac3 + dts.
    A gothammal az egész interfész még gyorsabb lett.
    A zeneállományomat beszkenneltem a nasról, a yatseval kikeresem az albumot, és a pi, máris kezdi játszani.
    Ha telefonról egy youtube klippet küldök át a pi-re (megjelenik mint dlna kliens), vagy a yatseval, a pi bekapcsolja a tv-t majd lejátszodja a videót. Nagyon kényelmes.
    Ami még kimaradt a cikkből és számomra nagyon hasznos az a CEC támogatás, az xbmc-t a tv távirányítójával kezelem (nem smart tv), nagyszerűen működik beleértve a felirat ki-be kapcsolást, play -pause gombokat, stb.

    Próbáltam androidos stickeket (pl mk809), papíron sokkal jobb specifikációkkal, de fele ennyire nem működtek annyira jól mint egy jól beállított raspberry.

  • mano42

    aktív tag

    válasz rokapet #8 üzenetére

    Nem azt mondtam, hogy a raspbmc csak max 8 gb mkv-t tud lejátszani, csak egyszerüen nem próbáltam nagyobbal, 3 méter távolságban egy 107-es tv-től nem hiszem, hogy figyelemreméltó különbséget látnék.

  • mano42

    aktív tag

    válasz pandor #22 üzenetére

    Konfigra bőven elég a 4, sőt 2 gigás kártya is, én 8 gigással használom, de csak azért mert nem volt kisebb a házban és türelmetlen voltam. Raspbmcből lehet simán overclockolni, viszont ehhez kell egy erősebb táp, a 2A jó választás volt, és a hűtő bordák is. Én dobozt nem használok, mivel nem látható helyen van, és ebben a melegben így is 60 fok körül mozog 1000 mhz-re felhúzva. (ezt ki kell tapasztalni, nem mindegyik bírja ennyire jól az overclockot, az stmlabs fórumon van erről egy pár jó beszélgetés. ) Az infra távirányító lehet, hogy fölösleges lesz, ha a tv-d ismeri a CEC standardot, a TV távirányítójával lehet kezelni a pi-t. Ajánlom, hogy néha csinaálj egy img backupot a kártyáról, ha akármi beszar, beállítás vagy esetleg a kártya, legyen honnan visszaállítani.

    Ha gyorsítani akarod még jobban a menüt, akkor fel lehet telepíteni parciálisan stickre. a boot része sd-n lesz, de az OS sticken, sok pozitív visszajelzés van, hogy felgyorsult. Ha nagyon bátor vagy , nasre is fel lehet tenni az XBMC-t, NFS-en keresztűl, de eléggé komplikált.

    [ Szerkesztve ]

  • mano42

    aktív tag

    válasz bteebi #35 üzenetére

    Hiába erősebb was ha gyenge az optimizáció rá. Példának okáért mk809 volt az első tv okosíó probálkozásom (4 magos cpu 1700 mhz, 2gb ram), az xbmc szaggatott, hw codec támogatás nincs, és fagyott az egész szar stramingnél. Raspberryre annyira jól van optimizálva az xbmc, hogy a debian és rajta az xbmc alig használ 100-120 mega ramot lejátszás közben. Youtube videóba úgy teker bele előre - hátra mintha lokális média volna, a chrome böngésző nem tud annyira szépen szökkelni outubon. Persze a hardveres gyorsításnak is van 1-2 szava ebben.

    És nem győzöm hangsúlyozni mennyire fasza dolog a beépített cec adapter, amit pl külön pc-hez, kb 50 euróért tudsz megvenni.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák