Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ZooLee

    őstag

    válasz mano42 #7 üzenetére

    Nekem is XBMC fut rajta, van mind a kettő, raspbmc és openelec is. Nem volt nehéz a telepítése, némi fórumolvasás szükséges mindössze hozzá, nagyon jó és részletes leírások vannak. A filmlejátszással hasonlóan pozitív tapasztalataim vannak, mindent visz tökéletesen. Nekem NAS-on vannak a filmjeim (a nappaliban lévő "nagy" XBMC is onnan játszik le) és nincs gond a hálózati lejátszással. A Raspbmc-ben kicsit lassabbnak tűnik a felület, de egyáltalán nem zavaró. Messze jobb, mint a drága pénzen vett médialejátszók.

    Rengeteg kiegészítő is van hozzá, és most egy 2x16-os LCD-vel internetes rádiólejátszót csináltam vele, döbbenet mennyire egyszerű volt, minden adott hozzá, csak keresni kell egy kicsit a neten. És messze olcsóbb, mint egy hasonló gyári készüléket megvenni.

    A legnagyobb előnye, hogy gyakorlatilag végtelen a lehetőségek tárháza, és óriási felhasználói- és ezáltal tudás bázis van mögötte, és persze a gyártók is ráugrottak, iszonyat mennyiségű kiegészítő van hozzá. Szerintem aki kicsit is járatos az informatikában, annak már érdemes elgondolkodnia rajta, garantált sikerélmény. :)

    szerk: a médialejátszókhoz nem kell 4GB-os SD, a 2GB-os is elég, azt már aprópénzért utánad hajítják, tényleg érdemes minden rendszerre külön SD-kártyát dedikálni.

    [ Szerkesztve ]

  • bteebi

    veterán

    válasz mano42 #7 üzenetére

    A hsz-ed nagyon megdobogtatta a szívemet :R. Idővel majd valami hasonlót szeretnék otthon összehozni, ezek szerint ezt Raspberryvel (is) meg lehet csinálni.

    Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

  • section9

    őstag

    válasz mano42 #41 üzenetére

    A hiába erősebb vas mellé, én még azt is odatenném, hogy hiába erősebb a vas, ha gyenge a community support. Én azért vettem most RPi-t, mert jó pár évig még biztos támogatni fogják ezt a masinát és ez nekem többet ér, mint a sebesség vagy az ár/érték arány. :)

  • bteebi

    veterán

    válasz mano42 #41 üzenetére

    Köszönöm, hasznos infók! :R Azt hittem, hogy azért a Banana is elég jól van optimalizálva (hiszen nagyon hasonszőrű megoldás), de a hsz-ed alapján úgy tűnik, hogy valószínűleg nem. Sajnos egyelőre nem vagyok valami tájékozott a témában, de az mindenképp bizakodásra ad okot, hogy mindkét gépben Allwinner SoC van, szóval elvileg nem lenne annyira nehéz az optimalizálást elvégezni a Bananara sem.

    Én amúgy jelen esetben alapjaiban véve jobban támogatnám a nyers erőt, mert azzal gyakorlatilag mindent meg lehet oldani, az optimalizálással viszont - pláne egy bizonyos szint felett - kompromisszumokat kell kötni. Félreértés ne essék, nagyon nem szeretem az optimalizálatlanságot és az erőforrások pazarlását, de ilyen szinten talán 1-2 W-ról beszélünk, ami gyakorlatilag semmi. A memóriafelhasználáshoz meg annyit, hogy ha a Raspberry Pi a lejátszáshoz mondjuk 120 MB RAM-ot használ, akkor azon felül még összesen 392 MB áll rendelkezésre. Ha azonban a Banana benyelne pl. 210 megát is (vagyis közel dupla annyit, ami azért viszonylag durva lenne), még akkor is maradna azon felül 814 MB, ami még mindig több, mint a Raspberry teljes memóriájának másfélszerese. Nem mindegy...

    Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

Új hozzászólás Aktív témák