Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • martonx

    veterán

    válasz horeg #1934 üzenetére

    Egyrészt akár igazad is lehet (hogy nem stimmelnek a számok ezt én is pedzegettem), másrészt azzal, hogy bibliai idézetekkel meg versekkel tűzdelted tele, adtál a dolognak egy futóbolond jelleget :D

    Én kérek elnézést!

  • nkmedve

    őstag

    válasz horeg #1934 üzenetére

    Ne haragudj, de szerintem ennek itt nincs helye. Itt konkrétan segíteni próbálunk a kémiai és biológiai kutatásban (ki amennyire tud), nem pedig összesküvés-elméleteket gyártunk kérdéses adatokra és mindenféle feltételezésekre alapozva.

    Összegyüjtöttél egy halom random adatot különböző helyekről, majd azokat újra és újra kontextuson kívül szembeállítottad a sokat rebesgetett 3.5%-os COVID-19 halálozási aránnyal, olyan módon, hogy az azt bizonyítsa, hogy ez a vírus semmivel nem rosszabb mint egy sima influenza. Lehet egyeseknek most újdonságot mondok, de igen, a korona halálozási aránya nem 3.5%, ahogy az influenzáé sem 0.1%. Ezek átlagos értékek amelyekket igazolt fertőzési és halálozási adatok alapján számolnak, a valóságban mindkét fertőzés halálozási aránya körülményektől függően erősen eltérhet ettől az adattól.
    Aztán kezded pedzegetni, hogy kinek állhat érdekében egy ilyen ártalmatlan vírust így felfújni, és akkor jönnek az olyan gyöngyszemek mint az "ipar szándékos lerombolása a klimaváltozás miatt bizonyos körök által", amire már nem is tudom mit mondjak. A vallás belekeverését az állítólagos "tudományos" írásba martonx kolléga már kommentálta, nem hiszem, hogy én többet hozzá kéne tegyek.

    Nyilván én nem foglak meggyőzni semmiről, mert látszólag nagyon sok munkát fektettél ebbe a kutatásba, így szerintem lehetetlen lenne, hogy itt bárki bármilyen adattal megingassa a "hitedet". Csak annyit mondanék, hogy szerintem találsz jobb topikot is az eszméid hirdetésére ahol minden "járványügyi szakember" majd elismerően bólogat.

    ps. Ha a környezeted annyire elutasítja az ötleteidet és értelmezéseidet mint ahogy ezt több helyen is leírtad, és konkrétan Dávid-Góliát hasonlatokat használsz és zsoltárokat idézel akkor lehet nem ártana elgondolkodni, hogy biztos jó úton jársz-e az ebbe vetett hiteddel (mert az, néhány számadat bemásolása még nem teszi tudományos kutatássá).

Új hozzászólás Aktív témák