Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dajkopali

    addikt

    válasz atiapa #57 üzenetére

    "De azért nem kéne elfelejteni, hogy az állam mögött sok ezer ember munkája van."
    :)

    "fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

  • BiP

    nagyúr

    válasz atiapa #57 üzenetére

    "Inkább az a nézet zavar, hogy minden ami állami az szar, és a jóságos patyolat tiszta állampolgárok csak elszenvedői az állami intézkedéseknek."
    Nem feltétlenül minden, de ez az ügy eléggé, szóval az it.café sem írhatja azt, hogy minden szép és minden jó. Mellesleg ritkán ír az it.café állami tevékenységhez közeli dolgokról, csak ami az IT világához kapcsolódik (pl. ez a pénztárgép, mobiltender, stb), és szerintem elég körültekintően és szakmai szempontból írtak a helyzetről mindig. (persze a szakmai érintettség folytán értelemszerűen került bele személyes felhang is időnként, de ez a dologgal kapcsolatos tapasztalatokból eredt.)
    A túl vagy szándékosan negatív hozzáállást szerintem csak belelátod. Ami szar, arról azt írják, hogy szar, ami meg jó, arról nem írták, hogy szar. Nekem ez a tapasztalatom.

    "Hát igen, csak ha mindig mindennel szkeptikus az újságíró, akkor elég nehéz komolyan venni. "
    Miért is? Ha emellett tárgyilagos is, akkor miért ne lehetne komolyan venni?! Attól, mert szkeptikusan áll hozzá, még hozhat olyan végkövetkeztetést, hogy végülis jól sikerült valami. A szkepticizmus nem azt jelenti, hogy kötekszik valaki, hanem hogy nem naívan, bármit elfogadva, hanem alapvető kétkedéssel áll a dologhoz. Ettől még juthat arra a véleményre, hogy elfogadható, működő, helyes az, amit vizsgált.

    [ Szerkesztve ]

  • MageRG

    addikt

    válasz atiapa #57 üzenetére

    "...az a nézet zavar, hogy minden ami állami az szar, és a jóságos patyolat tiszta állampolgárok csak elszenvedői az állami intézkedéseknek."
    Vajh' miért gondolják sokan ezt? Láttál már jól működő állami intézményt/vállalatot?
    Elektronikus közszolgáltatásokban nagyon le vagyunk maradva...

    "Mellette pedig - joggal - elvárjuk, hogy meggyógyítson minket, utat építsen, eltartsa a szegényeket."
    Szerintem ezzel rossz helyen kopogtatsz.
    Én viszonlag keveset kérek az államtól. Állambácsi is kérjen keveset tőlem (adó). És tanulja meg bekötni a cipőfűzőjét, mielőtt megint előáll egy világmegváltó ötlettel (és lenyúlással).

    "De azért nem kéne elfelejteni, hogy az állam mögött sok ezer ember munkája van."
    ..és pénze (adója). :D

    Az államot mi tartjuk el. Mégis valahányszor kapcsolatba kerülök vele, úgy csinál, mintha nekem tenne szívességet. Melette még sértődős is, nem bírja a kritikát. :N

    "What is bravery, without a dash of recklessness!"

  • hülyegyerek

    addikt

    válasz atiapa #57 üzenetére

    "Inkább az a nézet zavar, hogy minden ami állami az szar, és a jóságos patyolat tiszta állampolgárok csak elszenvedői az állami intézkedéseknek."
    Engem meg az a hozzáállás zavar, hogy az állam elvárja tőlem, hogy egy betűt se vétsek az adóbevallásomban, elvárja, hogy véletlenül se menjek 55-el lakott területen belül, elvárja, hogy ne kritizáljak politikusokat nyilvános fórumokon, és ezek mellett egyértelmű maffiamódszerekkel zsarolja ki belőlem, hogy az ő haverjainak a termékét válasszam. Ez zavar. Meg az, hogy gyilkos állatokat engednek szabadon azért, hogy politikai tőkét kovácsoljanak. Meg még az, hogy esztelenül szórják a tőlem elszedett pénzt mindenféle felesleges baromságokra.
    A másik, ami nagyon zavar, hogy aki ma az államot képviseli (a pártot), az mind úgy vélekedik, mint te: aki nem nyal, az ellened van.

    hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

  • osztraksajt

    őstag

    válasz atiapa #57 üzenetére

    Persze, nagyon sok munka van az államigazgatásban, csak éppen pofátlanul drágán és rettentően nem hatékonyan. Mondjak pár példát?
    Autó műszaki vizsgája, tíz perces effektív munka 21k-ért.
    Földhivatali dolgok, hiteles tulajdoni lap 1 perc effektív munka, 1db a4-es papír 6k.
    Cégbírósági ügyintézések, 15k alatt semmi nincs. A közzététel kivétel, évi 3k-ért tárolnak 10 oldal PDF-et. Mármár baráti.

    Az abszolút világcsúcstartó élelmiszeráfába az alábbi hivatalok működése nem fér bele, külön díjat szednek:
    - Agrárkamara, tulajdonképpen senki nem tudja mit is csinálnak, de közel 20 miilliárdot szedtek be tagdíjként múlt évben.
    - NÉBIH, havonta egyszer nagy dirrel-dúrral megfognak párszáz kiló lejárt élelmiszert szintén néhány milliárdért.

    Rendkívül hálásak vagyunk az utóbbi 1-2 évben hogy sóhivatalok tömkelegét szabadítják a nyakunkra aki mind árbevétel arányosan követeli a jussát. Már várom a statisztikai hivatal, mentők, tűzoltóság, rendőrség mikor találja ki hogy nekik mennyi kell a bevételemből mert ők is hozzátesznek az én vállalkozásomhoz, és az állami normatíva nem elég. Bár jobban belegondolva a tűzoltóság már jelentkezett hogy a havi 15k díjon felül nekik nem elég a dedikált analóg fővonal tűzjelzéshez, hanem még egy duplasimkártyás modult is megkövetelnek ezen felül amit 140k-ért köteles vagyok megvenni tőlük(az láthatóan nem zavarja őket hogy komplett telefont akksival kijelzővel és egyéb nyalánkságokkal 30k alatt meg lehet venni) + havi 5k havidíj az adatforgalmi díj az eddigieken felül. Ja és természetesen törvény kötelez rá.

    Természetesen a tanárokkal, orvosokkal, és a keményen napi betevőért dolgozó közalkalmazottakkal semmi bajom. De mikor napi szinten egy NAV-ot nem lehet elérni, mellé teszik a telefont és hallgatom az én költségemen hogy kávéznak meg trécselnek munkaidőben mert annyi esze már nincs hogy belehallgasson ha melléteszi a kagylót hogy nincs-e benne egy ügyfél, akkor nem érzem azt az alázatot az értem dolgozó sok ember iránt.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák