Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • osztraksajt

    őstag

    Annyi megjegyzésem lenne, hogy ez a feltüntetett ár durván megtévesztő, mert nem mindenki veheti igénybe az állami támogatást. pl 500 millió feletti árbevétel kizáró ok.

    A mi cégünk főképp nagyker, a pénztárgépes utcai forgalom meg kb az 5 millió forint, amin ha van 1-200Ft árrés összesen akkor sokat mondtam. Na ezt kb teljesen elviszi a pénztárgép az idén, Jövőre meg megharmadolja az adatforgalmi díj.

    Lehet be is csukjuk a boltot, ennyit nem ér hogy évente a nyakunkra jár minden hatóság, munkavédelem tűzoltóság, önkormányzat, meg akinek éppen eszébe jut hogy kéne egy kis pénz, valami indokkal préseljük már ki a nyomorult vállalkozóból, mert az nekünk jár elvégre mi vagyunk a hatóság. :W

  • osztraksajt

    őstag

    válasz atiapa #57 üzenetére

    Persze, nagyon sok munka van az államigazgatásban, csak éppen pofátlanul drágán és rettentően nem hatékonyan. Mondjak pár példát?
    Autó műszaki vizsgája, tíz perces effektív munka 21k-ért.
    Földhivatali dolgok, hiteles tulajdoni lap 1 perc effektív munka, 1db a4-es papír 6k.
    Cégbírósági ügyintézések, 15k alatt semmi nincs. A közzététel kivétel, évi 3k-ért tárolnak 10 oldal PDF-et. Mármár baráti.

    Az abszolút világcsúcstartó élelmiszeráfába az alábbi hivatalok működése nem fér bele, külön díjat szednek:
    - Agrárkamara, tulajdonképpen senki nem tudja mit is csinálnak, de közel 20 miilliárdot szedtek be tagdíjként múlt évben.
    - NÉBIH, havonta egyszer nagy dirrel-dúrral megfognak párszáz kiló lejárt élelmiszert szintén néhány milliárdért.

    Rendkívül hálásak vagyunk az utóbbi 1-2 évben hogy sóhivatalok tömkelegét szabadítják a nyakunkra aki mind árbevétel arányosan követeli a jussát. Már várom a statisztikai hivatal, mentők, tűzoltóság, rendőrség mikor találja ki hogy nekik mennyi kell a bevételemből mert ők is hozzátesznek az én vállalkozásomhoz, és az állami normatíva nem elég. Bár jobban belegondolva a tűzoltóság már jelentkezett hogy a havi 15k díjon felül nekik nem elég a dedikált analóg fővonal tűzjelzéshez, hanem még egy duplasimkártyás modult is megkövetelnek ezen felül amit 140k-ért köteles vagyok megvenni tőlük(az láthatóan nem zavarja őket hogy komplett telefont akksival kijelzővel és egyéb nyalánkságokkal 30k alatt meg lehet venni) + havi 5k havidíj az adatforgalmi díj az eddigieken felül. Ja és természetesen törvény kötelez rá.

    Természetesen a tanárokkal, orvosokkal, és a keményen napi betevőért dolgozó közalkalmazottakkal semmi bajom. De mikor napi szinten egy NAV-ot nem lehet elérni, mellé teszik a telefont és hallgatom az én költségemen hogy kávéznak meg trécselnek munkaidőben mert annyi esze már nincs hogy belehallgasson ha melléteszi a kagylót hogy nincs-e benne egy ügyfél, akkor nem érzem azt az alázatot az értem dolgozó sok ember iránt.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák