Új hozzászólás Aktív témák

  • BiP

    nagyúr

    válasz atiapa #57 üzenetére

    "Inkább az a nézet zavar, hogy minden ami állami az szar, és a jóságos patyolat tiszta állampolgárok csak elszenvedői az állami intézkedéseknek."
    Nem feltétlenül minden, de ez az ügy eléggé, szóval az it.café sem írhatja azt, hogy minden szép és minden jó. Mellesleg ritkán ír az it.café állami tevékenységhez közeli dolgokról, csak ami az IT világához kapcsolódik (pl. ez a pénztárgép, mobiltender, stb), és szerintem elég körültekintően és szakmai szempontból írtak a helyzetről mindig. (persze a szakmai érintettség folytán értelemszerűen került bele személyes felhang is időnként, de ez a dologgal kapcsolatos tapasztalatokból eredt.)
    A túl vagy szándékosan negatív hozzáállást szerintem csak belelátod. Ami szar, arról azt írják, hogy szar, ami meg jó, arról nem írták, hogy szar. Nekem ez a tapasztalatom.

    "Hát igen, csak ha mindig mindennel szkeptikus az újságíró, akkor elég nehéz komolyan venni. "
    Miért is? Ha emellett tárgyilagos is, akkor miért ne lehetne komolyan venni?! Attól, mert szkeptikusan áll hozzá, még hozhat olyan végkövetkeztetést, hogy végülis jól sikerült valami. A szkepticizmus nem azt jelenti, hogy kötekszik valaki, hanem hogy nem naívan, bármit elfogadva, hanem alapvető kétkedéssel áll a dologhoz. Ettől még juthat arra a véleményre, hogy elfogadható, működő, helyes az, amit vizsgált.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák