Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Lacok

    őstag

    válasz -Skylake- #42 üzenetére

    "Ha felveszek 500 milliot es az utolso forintig elkurvazom, szerinted mit csinal a bank ? Elveszi a hazam , oke, azon visszajott 30. A maradek 470 ? Az szopattyu. "

    500 millió Ft hitel esetén a bank 75%-os fedezettséget kér, ami 375 millió Ft tárgyiasult, megfogható fedezetet jelent. [link]

    "Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz -Skylake- #42 üzenetére

    ha berakom a pénzem a bankba, akkor jelenleg vagy az van, hogy nagyjából nulla kamatot kapok rá, vagy az, hogy negatívat. vagyis örüljek, ha visszakapom a pénzem.

    azt nem tudom, hogy most hogyan van például a lakáshitelezés, de elmondom, akkor hogy volt, mikor én vettem lakást. (nem ma volt :) )
    kinéztél mondjuk a példa kedvéért egy 20 milliós palotát. ezt a bank úgynevezett menekülési értéken számította be, ami egy olyan ár volt, amely áron nagyjából azonnal el lehetett adni a lakást. értsd: alacsony. Ennek a menekülési értéknek az x százalékát (pl. 60%) fogadta el fedezeti értékül. Vagyis egy 20 misis lakást beszámított nagyjából 9-11 misin. Ezt az összeget volt hajlandó meghitelezni.

    Ezután jött egy halom papírmunka, amiért mindért külön díjat számoltak fel: ügyvédi díj, hitelbírálati díj, szerződéskötési díj, árukapcsolásként csak a náluk vezetett bankszámláról lehetett fizetni, vagyis számlanyitási díj duplán, új bankkártya, stb. Ezek összege simán elérhette a milliós tételt, de a sokszázezrest mindig.

    Ha valamiért fizetésképtelenné váltál a teljes hitelidőszak alatt (meg időnként utána is), akkor kihúzták alólad a lakást, eladta a bank, és elszámoltak. Ekkor a normális piaci értéke (értsd: amennyiért 2-3 hónap alatt el tudtad volna adni, jelen esetben 20 misi) és a fedezeti érték közötti különbséget rögtön elbuktad.

    na ennyire etikusak a bankok. ráadásul egy normális világban mi történne, ha pl. az otp kitalálja, hogy az ügyvédi díjat is a nyakadba lőcsöli? a másik bank azt mondaná, hogy hülye ez az otp, mi nem, és lesz egy csomó új ügyfelünk. mit mond a magyar bank. ejjj, de jó ötlet, miért nem nekem jutott az eszembe, de bevezetem én is, csak én még mellérakom az ügyintéző pislogási díját is. és akkor ilyen természetes úton létrejövő és terjedő kartelleknél nem tudsz hova menni.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Új hozzászólás Aktív témák