Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kendek

    MODERÁTOR

    válasz bambano #10 üzenetére

    Nem magával a Windows-al van a gond, hanem azzal, hogy nem lehet választani, hogy milyen operációs rendszerrel szeretném használni. Ha történetesen én Ubuntu-val akarom akkor minek fizessek egy Windows licencet, még ha nem is fogadom el az EULA-t. Az abszurdum, hogy majd én utána járok és visszaperelem a pénzemet. De az sem megoldás, hogy használhatatlan gépeket adjanak el, hisz maga a hardver szoftver nélkül olyan mint a félkarú óriás. De az a FreeDOS már egy elég jó kompromisszum, azt bárki lecserélheti és ingyé van, amolyan jelképesen telepítve a gépre, ez okés.

    <-ƘƘ->

  • azbest

    félisten

    válasz bambano #10 üzenetére

    Jaja, ha akarnák akkor lenne megoldás:

    a linkelt régi cikkben amit írnak: hogy a felhasználó működő rendszert akar simán teljesíteni tudnák így is.

    Üres laptop, s a felhasználó döntése szerinti ha kell neki, akkor win verzió / linux verzió / sun... akármi verzió rendszervisszaállító lemez mellékelése* az oem oprendszer árának kicsengetése után, s matrica gépre simítása. Ha gép nélkül vett oem win esetén ez lehetséges, akkor miért ne tehetnék meg itt is.

    A gép bekapcsolásakor a megfelelő lemez behelyezése és automatikus felmásolódása... ugyanott vagyunk mintha a gyárban ők tolnák rájuk az imaget.

    *: természetesen nem kell a világ összes oprendszerét megcsinálni / beállítani a géphez, de 2-3 fajtát illene. A dvd lemez sem nagy extra kiadás, régebben is így mellékelték a helyreállító lemezt, mielőtt kispórólták és particióra tették.

    Persze értem én: a gyártó úgy kap kedvezményt a win licenszekre, ha bevállalja, hogy azt nagy mennyiségben el is adják a gépekkel (esetleg azt is, hogy a géptípuson nem lesz más féle oprendszer gyárilag - de ez már versenyellenes lenne, és biztos nincs így :U )

    Azért elég nagy beleszólása van ebbe az ms-nek is, mivel az oem licenszek árazásakor behatárolják, hogy milyen gépre mennyiért adják: a netbookok techikai paramétereit is megadták, hogy csak azokra adják pár dolcsiért az xp licenszet, aki erősebb gépet akar árulni, annak drágább (vagy annak csak vista licenszet árulnak).

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák