Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • yvsmad

    őstag

    válasz Viktor81 #3 üzenetére

    A 90-es évek végétől CRT képcsöveket is az LG-Philips és a Thomson gyártotta, a sok tévégyártó 90%-a meg tőlük vette (kivéve talán a Sony és a Pana). Ugyanolyan képcsővel készültek egész jó meg totál gáz tévék is.
    Szóval attól még lehet árverseny a tévégyártók között, hogy kevés panelgyártótól vesznek paneleket.

    [ Szerkesztve ]

  • Ren Hoek

    veterán

    válasz Viktor81 #64 üzenetére

    Ez a baj, úgytűnik nem lehet nagyon máshogy megcsinálni. Hiába ölnek bele milliárdokat a telefonoknál és tableteknél jól működő RGB AMOLED-be... de ha beindul az olcsó WOLED gyártása, akkor lehet trükközni főleg az elitista szegmensben.

    Bárt tényleg nem tudom én sem, hogy egy olcsó gyártóé miben lenne gyengébb, illetve egy elitista gyártóé mivel lenne jobb. CRT-nél, plazmánál és LCD-nél ugye óriási fejlesztések folytak a panel gyengeségeinek leküzdéséért... Itt mivel a panel maga már eléggé jó, csak nüansznyi eltérések és szükségtelen eyecandy baromságok jöhetnek szóba. Ettől ne várjuk, hogy olcsóbb legyen, inkább drágább lesz csak. Pl egy Panasonic spéci vezérléssel, BFI-vel, 2x annyiért.

    Szerk:
    Esetleg adott egy kínai gyártó, megveszi az LG panelt, és iszonyat leszorítja a többi költséget. Tesztelés, olcsó tömegelektronika, kereskedelem, marketing, lopott dizájn, tejfölösdoboz hangszórók, kopogós műanyag stb...
    Vehetjük példának a Dacia-t, tök jó kis kocsi, 1.5-ös dízel motorral ami a majdnem 2x drágább Renault-okban van. Ugyan úgy megy, és teljesen jól össze van rakva, csak nem olyan "menő", anyaghasználat sem fullos mindenhol.

    [ Szerkesztve ]

  • Ren Hoek

    veterán

    válasz Viktor81 #68 üzenetére

    ...de nem is a hulladék alsókategóriáról beszélünk szerintem, hanem hogy leszorítsa élhető árba. Mondjuk 3-400K egy 55 colos 4K TV. 200K meg egy FHD.

  • Interceptor

    addikt

    válasz Viktor81 #94 üzenetére

    Világos értem, csak gondoltam trollkodok egy kicsit:D

    Nem kell drága gép, csak játékra kell

  • dabadab

    titán

    válasz Viktor81 #161 üzenetére

    A plazmával az volt a gond, hogy ami jó volt az rettenetesen drága is.

    Az olcsó plazmák rettenetes villódzása nálam önmagában kizáró ok volt és nem segített az se, hogy ezek általában 1024x768-asak voltak, na meg ott voltak a plazmákat általában érintő gondok is: a beégés meg az alacsony fényerő.

    Az tény, hogy egymilliós kategóriában egyértelműen plazmát választottam volna, de az is, hogy 200k-ért meg egyértelműen LCD-t, mert annak a hibáival sokkal jobban együtt lehet élni.

    "ja, és tisztázzuk, sokakkal ellentétben én tapasztalatból beszélek, mert a harmadik plazmát használom és a mostani 65", tehát nem lehet azzal vádolni, hogy nem vagyok objektív"

    Nem, az "objektív" szó nem ezt jelenti.

    DRM is theft

  • dabadab

    titán

    válasz Viktor81 #164 üzenetére

    "a G30(GT30), GT50, GT60 és főleg ST50, ST60 megfizethető készülékek voltak"

    A legkisebb, 50"-es GT50 1500 font volt, vagyis félmillió fölött volt - természetesen ezt meg lehet fizetni, de nekem pl. eszembe se jutna ennyit adni TV-ért. A legolcsóbb az ST60 volt, de abból is szintén 50"-es volt a legkisebb és az is jóval közelebb volt a félmillióhoz, mint a 200k-hoz. Ezek drága tévék, nem ezekről volt szó.

    "és beégetni is csak perverz TV nézési szokások mellett lehetett őket"

    :)
    Egy kicsit mindig vicces nézni, ahogy a plazmarajongók a beégés témájával birkóznak, egyik mondatukban tagadják a létezését, a másikban meg hasznos tanácsokat adnak az elkerülésére :)

    "olyan hülyeséget ne hirdessünk megint, hogy az LCD hibái élhetőbbek"

    Miért lenne hülyeség? Ez nyilván szubjektív dolog, de az olcsó plazmák villogását egészen egyszerűen nem viselem el, pont. Annál bármi jobb.

    "Merem állítani, hogy 10-ből 9 LCD tulaj maga alá pisilna a gyönyörtől ha látná a kalibrált 65VT60-amat és a saját TV-jét egymás mellet müködni egy sötétített szobában"

    Igen, az egy bőven millió feletti tévé volt, de fényerő tekintetében azért az is küzdött kihívásokkal, ahogy ezzel a jelek szerint te is tisztában vagy.

    "Csak azok a buta, felszínes emberek örülnek egy ilyen jó technológia eltűnésének, akiknek nem volt szerencséje birtokolni egyet, csak ostoba sztereotípiák alapján mondanak véleményt."

    Bocs, de valahogy így képzellek el ezen sorok írása közben: [link] :DDD

    Egyébként meg ahhoz képest, hogy milyen sok betűből áll ez a hozzászólásod, tulajdonképpen teljes mértékben elkerülted azt, hogy bármilyen formában reagáljál arra az állításra, hogy az olcsó plazmák elég ótvarok voltak.

    DRM is theft

  • dabadab

    titán

    válasz Viktor81 #166 üzenetére

    Bocs, megjelenéskori árakat írtam, az, hogy sikerült olcsón megszerezned raktársöpréskor tévéket, az a te egyéni szerencséd, de nyilvánvalóan nem ez az általános és főleg nem ez volt az általános a plazmák élete során.

    "Nem tudom, honnan szedted ezeket a számokat"

    Pana MSRP-k, kivéve a GT50, ott egy review-ban volt konkrét ár: [link]

    "A VT60-nak olvass utana, mielőtt nevetségessé teszed magad (konkrétan olyan fényerő tartaléka van, hogy valahol 50% körül van kalibrálva)"

    Nézd, ha beszélni akarsz valamiről, akkor döntsd el, hogy flame-et akarsz vagy értelmesen beszélni.
    Ha az előbbit, akkor ez így, ebben a formában tökéletesen megfelel, ha az utóbbit, akkor tökéletesen alkalmatlan. Ahhoz az kellene, hogy leírd, hogy mennyi cd/m2-t tud a VT60 (kb 160) - és akkor itt le is lehetne zárni minden továbbit, mert az elég harmatos érték.

    "mert akinek a plazma villogása elviselhetetlen, az nem tudom hogyan tudta volna éveken keresztül nézni a valójában vibráló, "szemkifolyatós" CRT-ket..."

    Nyilván itt közbejátszik a méret meg a szem fiziológiája is, ugyanis a periférikus látás sokkal érzékenyebb a villogásra, mint a látóterünk közepe és a plazmák jóval nagyobbak, mint a CRT-k, miközben a tipikus nézési távolság nem változott.
    Egyébként meg mondtam, hogy ez az én véleményem és engedtessék meg, hogy legyen saját véleményem.
    Ha téged vagy a húgodat nem zavarja, az oké, de én nem vagyok se te, se a húgod és zavar a gagyi plazmák villódzása.

    Egyébként szerintem higgadj le egy kicsit, mert ezt a fanatikus vagdalkozást nem nagyon lehet komolyan venni.

    DRM is theft

  • #72042496

    törölt tag

    válasz Viktor81 #177 üzenetére

    Érdekes, hogy a hajlítás zavarja a fórumozók egy részét (pedig a gyakorlatban állítólag teljesen rendben van), közben meg egy szó sem esik arról, hogy az összes jobb TV úgy fénylik mint a Salamon töke. Számomra ha valami, akkor ez zavaró, és ezért is merül fel bennem időről-időre, hogy a mostani TV átmegy a másik szobába (egy NUC-ra kötve ;]), a nappaliba meg rakok egy projektort.

  • Kékes525

    félisten

    válasz Viktor81 #177 üzenetére

    Remélem, mint ahogy a divat, is nem tart sokáig.

    (#178) Balika911: Mert viszonylag kis mértékű a torzítás. Azonban, ha ilyen sok pénzt költök, elvárom, hogy a lehető legjobb legyen. Minek a képjavító technológiák, ha ezzel a formával csökkentik a látványt?
    Számomra is zavaró, ha fénylik a TV, nagyon zavaró tud lenni.

    [ Szerkesztve ]

    Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

Új hozzászólás Aktív témák