Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ijk

    nagyúr

    válasz Imi1981 #50 üzenetére

    Sokmindentől függ, de napi 6 órában ugyanaz a kontrasztos logó szinte biztos hogy beég egy idő után.
    Más kérdés hogy nem kell foglalkozni vele, ugyanis legritkább esetben zavaró. Sorozatoknál, tv műsoroknál eleve van ott rajta valami logó, filmeknél a képarány miatt kiesik a terület. Soha nem csináltam egyetlen csatornalogó ghostra sem fehérmosást.
    Viszont ilyen sok használat mellett (napi 12-16 óra) számolni kell a havi 1500-2000Ft-os villanyszámlatöblettel. Persze ha valakinek fontos a képminőség egy jobb LCD annyival drágább hogy soha nem hozza vissza fogyasztásban az árát. Igazából még mindig csak azt tudom mondani hogy annak való LCD, akinek nem fontos a jó képminőség, vagy valami elrugaszkodott felhasználása van (monitornak használja, vagy reklámkivetítőnek).
    Az a helyzet hogy ha nem is olyan könnyen, de extrém helyzetben az OLED is be fog égni, ott marad egy idő után a logó. Az LCD viszont olyan gyenge kontrasztban hogy felső szegmensben hamar kiszorítja majd az OLED, mivel jelenleg ez a két technológia fog egymással versenyezni.

    /人◕ ‿‿ ◕人\

  • MaUser

    addikt

    válasz Imi1981 #50 üzenetére

    Ahogy Ijk mondja, ha napi 6 órát ott van valami és az soha nem változik vagy csak nagyon ritkán, az be fog égni. Viszont TV esetén erre gyakorlatilag nulla az esély. Egyrészről nincs mindig kint a logó és pl. amikor reklámnál leveszik a logót, az már bőven elég "fehérmosásnak". Másrészt pedig csak kapcsolgat azért a barátnő néha és legalább napi fél órában megy ott más is. Szóval TV esetén nincs gond, főleg, hogy sok logó ma már áttetsző és mozgatják is a helyüket.

    Ellenben, ahogy mi használjuk, az szinte a legrosszabb a plazmának. A használat 90%-a számítógépről történik pl. a TV-n netezünk a kanapéról, barátnő csak netről néz sorozatokat, stb.). Na itt már kell trükközni, mert lehet tartós ghost, bár nem vészes. Elég annyi, hogy ne legyen kint semmi évekig ugyanott. Nálam ez annyit jelent, hogy a scroll bár tiltva van chrome alatt és a windows tálcáját mindig másik oldalra mozgatom havonta. Aztán ha olyanom van, fél évente elindítom a gyári fehérmosást, bár csak önmagam megnyugtatására inkább. :)

    (Egyébként a százéves régi, filléres Pana plazma sokkal jobban ellenállt a beégésnek, mint a mostani ST60 érdekes módon. Ott semmi ilyen trükközésre nem volt szükség, pedig szépen be lett járatva mind a kettő.)

    ''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

  • AMD_ok

    őstag

    válasz Imi1981 #50 üzenetére

    Nekem egy Panasonic TX-P42S20E van, mar kb 6 eve. Ezen az asszony mindenfele ilyen sorozatokat nez, de a tv-nek semmi baja, nagyjabol 2x lattam rajta, hogy ottmaradt a logo, de kb 1 ora mulva eltunt az is. sose foglalkoztam vele behatobban, mivel nem kellett! A tv tovabbra is tokeletesen megy, le akartam mar cserelni valami nagyobbra (meretben), de penzugyileg nem eri meg sajnos egy lcd, ami jo is...Ujabb verzioknal nem tudom hogy megy, de ezen nem latszik meg semmi ilyesmi mai napig sem.

  • junkpod

    nagyúr

    válasz Imi1981 #50 üzenetére

    Ha nem tolod az egekbe a fenyerot akkor semmi sem ég be. Nálam automata fenyeron megy, sok mesecsatorna, kevés egyéb tv és persze filmek szelesvaszonban. Lassan 5 éves és nincs beeges.
    Line bleeding az persze van, de ez jelenetfuggo, 100-bol egy filmben...

    Box's don't touch!

Új hozzászólás Aktív témák