Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sutszi

    veterán

    válasz #41635072 #7 üzenetére

    X220 vastag?! Mégis mihez? :U

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • sutszi

    veterán

    (#16) ZooLee: A kérdésem kicsit költői volt. Teszek az ultrabook "szabványra"...A kérdésem konkrétan arra vonatkozott, hogy egy 1,3 Kg-os SUBNOTEBOOK ami évek, lassan évtizedek óta a hordozhatóság szimbóluma az mégis mihez vastag valakinek...?!

    (#17) Tel Elek : X230 is IPS opciós. Annyi, hogy a i7-es gépeknél van...ezért több része is dobja az ára felfelé nem csak az IPS panel. Az 1366-ot meg lehet fikázni, de már lassan egy gyártó sincs aki ebben a méretben jobbat ad...megoldást lásd lentebb.
    X200/s és X201-nél is van barkács megoldás AFFS panelre...Bár tudom ez egyenesen ördögtől való :U Szerintem lehetőség.

    Nehéz??? Azért a T520 vagy W520-tól talán nem kéne 1,5kg-ot elvárni mert nem reális...minek? Megoldás: Vegyél Apple-t, mert úgy látom az passzol az igényeidnek.
    Jó nagy toouchpad...szép design...tényleg ezek a jó gép ismérvei...(:FACEPALM!)

    [ Szerkesztve ]

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • sutszi

    veterán

    (#24) r3dsnake Jó lenne ha nem írnál úgy rólam mint egy félkegyelmű elvakultról, mert ezzel a szavahihetőségem kérdőjelezed meg, alaptalanul. Amit következő alkalommal jelenteni fogok.
    Amikor a linkelt témában tett hozzászólásokban többször leírtam, hogy koncepcionális szinten értem ami mondok, ehhez képest nem tudtad megérteni amit mondani akarok. Ez már nem az én hibám.
    Nem istenítem a TP-ket, de tény, hogy jó gépek...Hogy milyen irányba változtak az más kérdés. Számtalan olyan hibáról tudok ami ebben a kategóriában elég nevetséges, hogy előfordult.: PL T61 VGA hiba, T400 alaplaphibák, billentyűzet fiaskó, T400s szalagkábel,...stb
    Szerinted aki elvakult az úgy figyelembe veszi ezeket? Hát elmondom neked, hogy lehet pár ámokfutást látni a fórumon és nem ez a jellemző. Én ellenben objektíven nézem, szóval engem senki ne vádoljon elfogultsággal, amikor szövegértési problémákkal küzd...

    Jah, és a minőségről annyit, hogy nemrég T430-ról linkelt buvartacsko egy képet, egy tesztből....meg lehet nézni az összeszerelési minőséget....hát nem is hiszed el, hogy az egy TP...
    Nem arról ment a vita, hogy merre tart a márka...ismétlem koncepciókról beszéltem én..., hogy te mire gondoltál az más kérdés. :U

    (#27) Tel Elek
    Persze, hogy IPS opciós, nem is akármilyen árért cserébe.
    Mint írtam i7--es CPU sem ingyen jár az i5 helyett...

    Nagyon zárójelben: Egy T61-et(15,4") "cipelek" minden nap munkába meg haza...mindennel együtt 9Kg a táska.... 35-40 perc gyalog...még élek.(érdekes)
    Bár tudom ez is támadható mert te egész álló nap a géppel rohangálsz...(ha kötekedni akarnék megkérdezném, hogy akkor mikor dolgozol...de inkább kihagyom.)

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • sutszi

    veterán

    (#34) Tel Elek: Igaz. Minkét megállapítás...

    Második bekezdésedhez: Már ~2-3 éve (talán több is) látom itt a fórumon a némely "férfi" embereket azon problémázni, hogy egy 2-3 kg-os gépet nehéz vinni...ami számomra: :Y

    Azt még valahogy megértem, hogy egy 3Kg feletti gépet valaki cserél egy 1,2-1,5Kg-os sub-ra...mert ott legalább van érdemi különbség...még járulékos tömegcsökkenés is van...stb.
    De amikor 2Kg vs 1,5Kg körül megy a felhajtás Meg 1,7 vs 1,5, meg 1,3......az úgy elég érthetetlen...

    Kérlek szépen én semikor sem dolgozok. Miért, kéne egyetem mellett? Nem bukfencegyetemre járok, ahol a tanulás az ember legkisebb gondja, mint egyeseknél...

    Általában az emberek egyik fő elfoglaltsága aminek során egy notebook-ot használthat az például a munka. Bocs a feltételezésért... :U

    Egyébként úgy tartalmilag meg inkább nem reagálnék mert akárhogy olvasom ezt a két sort...ugyanazt a képet mutatja rólad...
    Egyébként milyen szakon vagy?

    (#35) sheratan +1. Abszolút egyetértek. :R

    [ Szerkesztve ]

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • sutszi

    veterán

    válasz ZooLee #37 üzenetére

    Ez egy rendkívül paraszt beszólás volt. Miért olyan nehéz elképzelni, hogy ma már a tanuláshoz is ugyanolyan fontos lehet a gép, mint egy munkához? Nekem már a harmadikos fiamnak is kellett gépet használni, nem is túl ritkán. És akkor egy egyetemről ne is beszéljünk.

    Csak erre reagálnék, a többi a szubjektív véleményed. Elfogadom, hogy így gondolod. Nem vitázom.
    Erre részre is csak azért, mert nézd meg újra mit írt....

    Nekem az volt az elképzelésem, hogy ő dolgozik. Ezen miért kell megsértődni? Honnan tudhatnám, hogy egyetemre jár?!

    A másik dolog: Én most végeztem....már dolgozom. Egyetemen alap a gép. Elengedhetetlen a tanuláshoz. Ebbe én sehol sem kötöttem bele. De újfent mondom olvasd el azt a bekezdést. Várj idézem:

    Kérlek szépen én semikor sem dolgozok. Miért, kéne egyetem mellett? Nem bukfencegyetemre járok, ahol a tanulás az ember legkisebb gondja, mint egyeseknél...

    1. Mondjuk lehet, hogy valaki dolgozik különben nem járhatna egyetemre...
    2. Ja, hogy aki mégis ezt csinálja az biztos bukfencegyetemre jár...
    3. Szakmámban dolgoztam majdnem végig az egyetemet...Szóval akinek anyuci apuci tartja a seggét, az ne arcoskodjon már. Majd ha a saját pénzét költi megnézem mennyire változik a vélmeménye....

    Most nem rád gondolok ZooLee, de elképesztő milyen emberek osztják az észt néha...

    [ Szerkesztve ]

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • sutszi

    veterán

    Tel Elek
    Amiket felsoroltál azok a te egyéni igényeid. Nem egy objektív megítélés...
    Tessék objektív érvek:
    - Hiába használnak minőségi anyagokat: pl Alu, meg Mg ötvözetek..olyan rossz a konstrukció, hogy némlyik Ultrabook nyeklik-nyaklik...benyomódik...amelyik meg nem
    - Azok meg rossz hűtéssel vannak szerelve...gondolom nem kell részleteznem egy leendő villamosmérnöknek, hogy a melegedés milyen hatással van az elektronika élettartamára....illetve a megbízhatóságot ez szerintem eléggé csökkenti.(mert akármikor behalhat.
    - Kijelző és felbontás...hát itt is vegyes a kép...
    A sort még lehet folytatni...de szerintem ennyi is elég ész érveknek.

    Ami a személyes rész illeti... Úgy állítottad be az egyetem melletti munkavégzést mintha degradáló lenne...kb mintha ki vagy te hogy dolgoznod kelljen...
    Az én szemem nem szúrja semmi...

    Hidd el a mérnök informatikus szak sem egy könnyű hely...
    Ahogy Tim82 mondta, lehet Büfé módon csinálni...

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • sutszi

    veterán

    válasz #41635072 #48 üzenetére

    Értem...akkor hagyjuk is.

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

Új hozzászólás Aktív témák