Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #41635072

    törölt tag

    válasz sutszi #47 üzenetére

    A könnyű súly pl nem csak az én igényem úgy gondolom, hanem pl az Intelé is.
    A megfelelő kijelzőt sem egyedül hangoztatom.

    Az unibody ultrabookok, (pl zenbook) anyagi minőségére nem lehet panasz. A legtöbb, tényleg ultrabook kategóriába tartozó gép is viszonylag rendben van.
    A Toshiba Z830-at szidták ez miatt, de mint kiderült, tudatosan tervezték olyanra a vázat, amilyen. Hajlítható, de cserébe elnyeli az energiát, amit ütközéskor kap.
    Namármost a lenovo könnyen csinál masszív vázat 2 kilós tömeggel, és jóval vastagabb házzal. De miért is hasonlítgatjuk a TP-ket az ultrabookokhoz? A lenovo nem is gyárt x szériás ultrabookot (x1-et kivéve). De még a gagyi Ideapad sorozatban sincs igazi UB modell. Innentől kezdve halott az egész vita...

    Nem tudom, te hol olvastad, hogy az UB-k hűtése ne lenne megfelelő. :U Mindegyik biztonságos üzemi hőmérsékleten tartja az alkatrészeket. Nyílván egy elktrolit kondenzátor bármely gépben kiszáradhat, de nem hallottam róla, hogy ez a folyamat gyorsabban végbenenne egy UB-nál. Itt van pl az Air-em. A venti teljesen hangtalan átlagos terhelés mellett, gyakorlatilag levegőt sem keringtet, mégis alacsonyak a hőmérsékletek belül. Az ULV proci és a többi integrált, alacsonyfogyasztású HW nem sok hőt disszipál.

    Azért akadtam ki, mert az írásod azt sugallta, hogy aki nem dolgozik a megélhetésért egyetem mellett, az szar ember, és véleménye sem lehet addig, amíg más pénzét költi.
    Egy mérnök szakot nem hinném, hogy lehet büfé módon csinálni, mert nem elég ha tanult az ember, meg is kell érteni, önálló gondolkodást, problémamegoldást igényel. Itt a könyvek nem azért vannak, hogy beseggeljük és szépen felmondjuk, hanem hogy alkalmazzuk, és egy teljesen ismeretlen problémát megoldjunk a benne foglaltak segítségével.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák