Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #41635072

    törölt tag

    válasz sutszi #23 üzenetére

    Na látom kicsit szétestek az "érveid".
    Persze, hogy IPS opciós, nem is akármilyen árért cserébe.
    Azért akadnak gyártók nagyobb felbontással, lásd Samsung.

    Igen, a touchpad mérete is szempont. Egy laptophoz ne kelljen már egeret is hurcolásznom.
    Design nem elsődleges szempont, csupán azt mondtam, hogy a TP formavilága felett már igencsak eljárt az idő.

    Mint említettem nálam a legelső helyen a súly áll, hiszen ezt kell egész nap magammal cipelnem. (Sokat utazok,ingázok, mozgok a városban.) Emellett nem árt egy korrektebb kijelző, ami a legtöbb gépből hiányzik. HW érdekel a legkevésbé.
    És igen, akármennyire is ördögi egy cég az Apple, a gépeik nagyon ott vannak, ellenben az OS-sal (szerintem).

  • ZooLee

    őstag

    válasz sutszi #23 üzenetére

    Teszek az ultrabook "szabványra"...

    Az, hogy Te teszel a szabványra, az egy dolog, szubjektív. De ahogy láthatod az Intel nem, sőt, a gyártók sem, mert sokkal inkább ezt a területet próbálják fejleszteni, mint a hagyományos laptopokat. Lehet, hogy a TP-k romló minőségének a hátterében is ez áll? Lenovo Ultrabook vagy ultrabook-szerű gép) jött ki jó néhány, ellenben TP fronton nem sok izgalmas történt.

    A kérdésem konkrétan arra vonatkozott, hogy egy 1,3 Kg-os SUBNOTEBOOK ami évek, lassan évtizedek óta a hordozhatóság szimbóluma az mégis mihez vastag valakinek...?!

    Igen, az átlagjúzernek, aki a fizetőképes keresletet képviseli. Ha megmutatnak neki egy TP-t és egy Ultrabookot, 99%-ban az ultrabookot fogják választani, mert vékonyabb, mert szebb. Az rohadtul nem érdekli, hogy milyen magnzéium váza van a TP-nek, mennyire nem lehet agyonütni. Sőt (és itt teljesen igazat adok Tel Elek-nek) még a képernyőjén is csak annyit lát, hogy mennyivel gagyibb, antiglare ide vagy oda.

    Jó nagy toouchpad...szép design...tényleg ezek a jó gép ismérvei...(:FACEPALM!)

    Nem, ezek a jól eladható gép ismérvei. És bizony a nagy és jó touchpad nagyon fontos egy hordozható gépnél, hogy ne kelljen extra kiegészítőt hurcolászni. És ismét, ha egymás mellé raksz egy ultrabookot és egy baltával faragott TP-t, akkor legtöbben nem a TP-t fogják választani minden funkcionális praktikussága ellenére.

    De amikor 2Kg vs 1,5Kg körül megy a felhajtás Meg 1,7 vs 1,5, meg 1,3......az úgy elég érthetetlen...

    Ez mondjuk jogos, 2kg-os súlyig nem kellene, hogy gond legyen, szerintem sokkal fontosabb a vékonyság, mint a 2kg alatti súly. (Mondjuk érdekes, az Intel mégis 1,4kg-ban hozta meg a súlyhatárt...)

    Általában az emberek egyik fő elfoglaltsága aminek során egy notebook-ot használthat az például a munka. Bocs a feltételezésért... :U

    Egyébként úgy tartalmilag meg inkább nem reagálnék mert akárhogy olvasom ezt a két sort...ugyanazt a képet mutatja rólad...

    Ez egy rendkívül paraszt beszólás volt. Miért olyan nehéz elképzelni, hogy ma már a tanuláshoz is ugyanolyan fontos lehet a gép, mint egy munkához? Nekem már a harmadikos fiamnak is kellett gépet használni, nem is túl ritkán. És akkor egy egyetemről ne is beszéljünk.

    Z.

Új hozzászólás Aktív témák