Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ZooLee

    őstag

    válasz sutszi #11 üzenetére

    Az Intel által felállított Ultrabook szabványhoz.
    Bármennyire is jó gépek az X-es TP-k, de egyáltalán nem Ultrabookok. Az Ultrabook a customer kategóriára lett kitalálva, ugyanúgy, ahogy az Air az Applenél. Az X-es TP-k pedig maguk A Munkagépek. Ahogy látszik is az eddigi felhozatalból, az Ultrabookoknál elég komoly kompromisszumokat kötöttek a gyártók a kivitelezésnél, viszont az X-es gépeknél nem kötnek kompromisszumot, beletszik, amit kell, csak aztán győzd kifizetni.

    Z.

  • ZooLee

    őstag

    válasz #41635072 #17 üzenetére

    Ez mind szubjektív szerintem.

    Gány kijelző? Nem grafikusok veszik, hanem mindennapi munkára, arra tökéletesen alkalmas. Leginkább, hogy matt, nem pedig fényes.

    Ormótlan design? Szerintem inkább egyszerű, de célszerű, és "mindent kibír".

    Faroknyi tapipad? A TP-hívők állandóan azért sírnak, mert ménincs máshol pöcökegér. Van, aki utálja a tapipadot (Én is utáltam, amíg MacBookom nem lett, de mondjuk tényleg jó dolog a pöcökegér)

    Persze, hogy nem tökéletes, de a mindennapi strapa általános irodai célú munka / IT munka használatra nem vennék mást. (Meg is van a régi X31-em, imádom a mai napig...)

    Z.

  • ZooLee

    őstag

    válasz sutszi #23 üzenetére

    Teszek az ultrabook "szabványra"...

    Az, hogy Te teszel a szabványra, az egy dolog, szubjektív. De ahogy láthatod az Intel nem, sőt, a gyártók sem, mert sokkal inkább ezt a területet próbálják fejleszteni, mint a hagyományos laptopokat. Lehet, hogy a TP-k romló minőségének a hátterében is ez áll? Lenovo Ultrabook vagy ultrabook-szerű gép) jött ki jó néhány, ellenben TP fronton nem sok izgalmas történt.

    A kérdésem konkrétan arra vonatkozott, hogy egy 1,3 Kg-os SUBNOTEBOOK ami évek, lassan évtizedek óta a hordozhatóság szimbóluma az mégis mihez vastag valakinek...?!

    Igen, az átlagjúzernek, aki a fizetőképes keresletet képviseli. Ha megmutatnak neki egy TP-t és egy Ultrabookot, 99%-ban az ultrabookot fogják választani, mert vékonyabb, mert szebb. Az rohadtul nem érdekli, hogy milyen magnzéium váza van a TP-nek, mennyire nem lehet agyonütni. Sőt (és itt teljesen igazat adok Tel Elek-nek) még a képernyőjén is csak annyit lát, hogy mennyivel gagyibb, antiglare ide vagy oda.

    Jó nagy toouchpad...szép design...tényleg ezek a jó gép ismérvei...(:FACEPALM!)

    Nem, ezek a jól eladható gép ismérvei. És bizony a nagy és jó touchpad nagyon fontos egy hordozható gépnél, hogy ne kelljen extra kiegészítőt hurcolászni. És ismét, ha egymás mellé raksz egy ultrabookot és egy baltával faragott TP-t, akkor legtöbben nem a TP-t fogják választani minden funkcionális praktikussága ellenére.

    De amikor 2Kg vs 1,5Kg körül megy a felhajtás Meg 1,7 vs 1,5, meg 1,3......az úgy elég érthetetlen...

    Ez mondjuk jogos, 2kg-os súlyig nem kellene, hogy gond legyen, szerintem sokkal fontosabb a vékonyság, mint a 2kg alatti súly. (Mondjuk érdekes, az Intel mégis 1,4kg-ban hozta meg a súlyhatárt...)

    Általában az emberek egyik fő elfoglaltsága aminek során egy notebook-ot használthat az például a munka. Bocs a feltételezésért... :U

    Egyébként úgy tartalmilag meg inkább nem reagálnék mert akárhogy olvasom ezt a két sort...ugyanazt a képet mutatja rólad...

    Ez egy rendkívül paraszt beszólás volt. Miért olyan nehéz elképzelni, hogy ma már a tanuláshoz is ugyanolyan fontos lehet a gép, mint egy munkához? Nekem már a harmadikos fiamnak is kellett gépet használni, nem is túl ritkán. És akkor egy egyetemről ne is beszéljünk.

    Z.

  • ZooLee

    őstag

    válasz sutszi #38 üzenetére

    Erre részre is csak azért, mert nézd meg újra mit írt....

    Lehet igazad van, félreértettem túlreagáltam, sry. Kár belemenni személyeskedésbe, a másik oldalról meg felveni a kesztyűt, ha már egyszer sikerült normális mederben tartani egy vitát...

    Z.

  • ZooLee

    őstag

    válasz #16820480 #40 üzenetére

    mondjuk az Intel kb úgy határozta meg ezt a kategóriát, hogy csináljanak a többiek is Macbook (Air) jellegű cuccokat még többet, mert az fogy jobban, azt lehet sztárolni, stb.

    Így van, pontosan ezt írtam én is: A hozzánemértőknek ez kell ahhoz, hogy eladható legyen, hát hülye lenne az Intel is kimaradni a buliból. Csak ugye ott a pofáraesés, hogy bár a kereteket meghatározták, a gyártók csak a külsőségek betartására törekednek. Nem arra, hogy jó gépeket csináljanak, hanem arra, hogy beleférjenek a szabványba. (Lásd a hajló, tekeredő gépek, anyaghasználat, stb.)

    Szerk: most látom, hogy pont ezt írtad: "ezek az inteles kritériumok egyáltalán nem garantálják a minőséget vagy ergonomiát."

    A TP gépek pedig pont hogy nem ide tartoznak, és remélem nem is fognak, vagyis nem próbálják meg fölöslegesen belegyömöszölni ebbe a szabványba, hanem a TP TP marad, az Ultrabookokat meg csinláják mellette. Mondjuk az sajnos valószínű, hogy manapság a TP "üzletág" szerintem nem tudja eltartani önmagát...

    Z.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák