Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • freeknight

    őstag

    válasz Kampó #8 üzenetére

    Nem tudom, te hogy vagy vele, de én sokkal többet használom az egeremet, mint a vga-mat.
    Ettől függetlenül nem kell 50k-s egeret venni, mikor már 10k-ért is lehet nagyon jót venni. Csak meg kell válogatni, nem mindegy melyiket választod. Az egér topikban is nemrég volt egy kolléga, aki sorra linkelte be a 7-10k-s, nagyobbnál-nagyobb hulladékokat, mikor ennyi pénzből már bőven lehetne venni normális egeret is.

    Nekem pl nincsen mechanikus billem, mert (h)idegrázást kapok a hangjától (pláne, hogy napi 8-10 órában azt kelljen hallgatni folyamatosan), még sem érzem magam ettől "csicskának", jó nekem egy szinte hangtalan ollós is.

  • freeknight

    őstag

    válasz snecy20 #18 üzenetére

    Ha csak a windows meg filmek/youtube megy rajta, arra elég lenne az igp is. Ha ténylegesen használod a vga-t, azt játékok alatt, vagy egyéb terhelést jelentő folyamatok alatt teszed. Arra akartam kilyukadni, hogy az emberek 99%-a (még a nagy gamerek is) többet használják "idle" a videókártyát, míg az egeret mindig használod, ha a gép elé ülsz.

    És igen, 15k-ért már baromi jó egereket kapni, de nagyon sokan megveszik a hama, a4tech meg ilyen hulladék egereket 10-15k-ért, mert ők "50k-ért" nem vesznek egeret. És igazuk is van, nem is kellene, de ha már pénzt adsz ki, akkor érdemes utánajárni, és a jót választani.

    [ Szerkesztve ]

  • freeknight

    őstag

    válasz citkar #25 üzenetére

    Pff, autóra sem kapsz 10 év garikat pedig azok picit többe kerülnek, mint egy egér. Ez nagyon nagy baromság, ugye te is tudod?

  • freeknight

    őstag

    válasz citkar #30 üzenetére

    Nem igazán tudom ezt a hsz.-t értelmezni, nem egészen arra válaszoltál, amit írtam, meg az előző hsz.-edben sem erről volt szó.

    Autós vonalon maradva: a prémium 15 milliós német se bír cseppet sem többet és kicsit sem megbízhatóbb, mint egy 5 milliós Toyota pl. Sőt. A megbízhatóság nem ár kérdése, és bizony ki is kell fogni.

    A többit kikérem magamnak.

    Válaszolj kérlek az előző felvetésedre is, ne csak terelj: kezdd el sorolni azokat fogyasztói termékeket, amikre 10 év teljeskörű, korlátozásmentes garanciát vállal a gyártó. Ja, hogy ilyen nincs? Akkor miért pont egy egértől várod el, hogy legyen?

  • freeknight

    őstag

    válasz citkar #33 üzenetére

    Na itt jön be a képbe, hogy egyik felsorolt sem korlátozásmentes garancia, erre akartam kilyukadni. LG mosógépre csak az inverteres motorra ad 10 év garit, de az mikor megy tönkre? A csapágyazás vagy a vezérlő elektronika annál inkább.
    Ugyanez lehetne az egérre is, pl a szenzorra adnának 10 év garit. Ugyanúgy semmire sem mennél vele, mert nem az fog elromlani, hanem a mikrokapcsolók vagy a kábel.
    A 100 év garanciás kocsinál meg nem fogyasztói termékről van szó, rengeteg ipari gépre meg akár épületekre is adnak több 10 év garit, de ezek egyébként is csak akkor élnek, ha a gyártó partnerével végezteted el a garanciális javításokat (pl a munkahelyünkön a kazán. 15 év gari van rá, de az csak akkor, ha a gyártó ellenőrzi minden évben, ami 15 év alatt annyi pénz, hogy semmiképp sem érné meg). A Kia 7 éves garanciája ugyanez, nagyon szép, de ezért cserébe 7 évig csak szakzervizben szereltetheted az autót. Amikor meglátod, hogy ott 80ezer egy olajcsere, akkor inkább azt mondod, mégse kell neked az a 7 éves gari.. Milyen lenne, ha az egér gyártója adna 10 év garit, de csak akkor, ha évente elküldöd a szervizükbe egy 5ezres átnézetésre? Akkor már ugyanott lennél, ha 2 évente vennél egy újat.

    A tanulság az, hogy igen, 2 év alatt ugyanúgy elromolhat a 20 ezres egér, de a 2ezres is. Csak nem mindegy, hogy ez alatt a 2 év alatt mit használsz.

  • freeknight

    őstag

    válasz citkar #42 üzenetére

    Én csak arra akartam kilyukadni, hogy semelyik gyártónál sincs kolbászból a kerítés, mindig úgy próbálják megoldani a garanciaidőt és az esetleges javításokat, hogy ők jöjjenek ki jól a dologból. Mindig úgy igyekeznek belőni a garanciaidő tartamát, hogy a termék utána romoljon el, minél hamarabb, ha 5 év garancia van (pl hdd-re), akkor sem 3-4 éves korában jönnek a bad sectorok, hanem később, és a vga-kra is szép, hogy általában 3 évet ad a gyártó, de annyit simán bírnak. Érdekes, a GTX 7xx-es szériával eddig sose voltak gondok, de valahogy érdekes módon most 4 éves korukba lépve kezdik el egyre növekvő számban írogatni a tulajok az artifactos hibákat a vga hibás topikba. Milyen különös, hogy pont a garanciaidő lejárta után jönnek elő ezek a dolgok nagyobb számban :U

    Az egerek meg tulajdonképpen egy műanyagból összerakott kis gagyi felépítmények (gyártótól függetlenül), amit ráadásul extrém használatnak tesz ki az ember, a számítógép leggyakrabban mozgatott, használt alkatrésze, egyáltalán nem meglepő, ha 2 év után feladják a harcot a mikrokapcsolók, csak gondolj bele, mennyit klikkelgetsz egy nap. De ha azok romlanak el, pár száz forintból tudod orvosolni a hibát. Én ezért sem értettem soha, miért hisztiznek emiatt az emberek, hiszen egy tényleg filléres javításról van szó. Az autónál is vered az asztalt, ha 1 évvel gari lejárta után cserélni kell a pollenszűrőt, és nem fedezi a garancia, vagy szépen leteszed az asztalra azt a pár ezer forintot?

    Én azt sem értem, miért várod el, hogy a drágább tovább bírja. Autós vonalon maradva: a Suzuki Swiftre és a 7-es bömösre is ugyanúgy 2év/100ezer km garit adnak. Pedig azért van egy kicsike különbözet árban a kettő között. Aki BMW-t vesz, nem azért veszi, hogy 20 évig bírja, hanem mert igényli a kényelmet és a tempót, és ezért hajlandó (és tud) többet áldozni.

    És a legfontosabb: az egerek nem autók. 10ezer forintért is tudsz venni top kategóriás egeret, van ilyen, csak nem a szutykos a4tech meg gagyibájtnál kell keresni őket. Szóval nem kell kiadnod 20ezret sem, ha nem akarsz, afölött meg tényleg csak a túlárazott van.

  • freeknight

    őstag

    válasz citkar #45 üzenetére

    Egy monitort, tévét, ilyesmit mennyire használsz fizikálisan egy nap, tehát mennyiszer rakod arébb, napi hány órát izzad rajta a kezed folyamatosan? Ráadásul egy új egér nem egy nagy befektetés, míg az előbbiek igen. Olyat is mennyit látok, hogy a 300k-s pc mellett ott csücsül a 4ezer forintos teszkós egér, aminél csak az a lényeg, hogy minél olcsóbban legyen világítós. Tehát nem kenyérre kéne az a 10k.

    Kár ezen rugózni, most lehet, hogy itt még leírod, hogy fizetnél érte, de egy tévénél az ár hány százaléka a garanciahosszabbítás? Max 10%-20%. Az valószínű nem tetszene már, ha egy 10k-s egérre rá kéne dobni még a nagyker ár felét(!), tehát 5ezer forintot, hogy legyen nyamvadt 1-2 év plusz garid. Az meg nyilván nevetséges feltételezés, hogy 1-2ezres plusz haszonért áruljon egy cég plusz garit.

    Az autós nem sántít semennyire: alvázgari lehet hogy van, de milyen durva lenne az, ha egy 10 éves kocsi elkezdene rohadni, garancia ide vagy oda?
    Plusz leírtam már: sokra mész ezzel, ez egy egérre lefordítva azt jelenti, hogy bizonyos, nem tól valószínű meghibásodási aránnyal bíró alkatrészre adnának plusz garit, pl a szenzorra. Nem az fog elromlani, ahogy egy autón sem az alváz kezd el rohadni 5 éven belül, hanem a lánc szakad el, katalizátor megy tönkre pl, amire nincsen plusz gari, csak feltételekkel esetleg.

    [ Szerkesztve ]

  • freeknight

    őstag

    válasz citkar #47 üzenetére

    Én nem mostam össze semmit, csak leírtam, hogy működik a garanciaidő mögötti üzlet más termékeknél, és egy kibővített garancia hogyan működhetne ezek alapján egereknél.

    Te hasonlítod össze az egereket az üzleti notebookokkal. Az egy speciális termék, speciális kialakítással: erősebb anyagok, stabilabb ház, konzumer gépeknél sokkal erősebbre tervezett felépítés, gyakran még valami IP-szabványnak is megfelelnek. Az egerek történelme alatt láttál már ilyet? Nem. Miért? Ezt már leírtam: napi 8-10 órában használod, mozgatod, kattintgatsz vele folyamatosan. Ha már összehasonlítunk, egy egérrel naponta minimum ezerszer kattintasz, mit szólna vajon egy üzleti noti zsanérja ennyi nyitogatáshoz naponta? Az átlag gépek napi 1-2 nyitásra vannak tervezve, ezzel nekem bírni szoktak a konzumer notijaim 5 évet (annál többet még egy se maradt nálam), az üzleti notik meg napi 4-6 nyitás körülire vannak tervezve.
    De az egereknél nincs ilyen, azért, mert egy kopó termék, kétévente akár még 20k sem egy nagy összeg, ha mindenáron cserélni szeretnéd (de leírtam már, nem kell ilyen drágán venni, csak normálisat kell választani).

    Persze régen minden jobb volt, a Microsoft WMO meg IMO egerek bírtak akár tíz évet is, ahogy a Hajdú mosógépek is húszat, és sok régi vga van, ami még mai napig is tökéletesen működik, ha előveszed a padlásról. De manapság semmilyen termékre nem ez a jellemző. Ha egy gyártó biztosít pénzért plusz garanciaidőt, az bizony minden esetben eléggé nagy átverés, mert azokat a termékeket már alapból hosszabb élettartamúra tervezték. Hidd el, nem szívjóságból adja senki, pénzügyileg szépen le van ez vezetve, hogy a végén még akkor is ők járjanak jól, ha esetleg 1-2 embernek becsúszna pár javítás a hosszított garanciaidős vásárlók közül.

    Ja, a teszkós egerek közül is bőven vannak 10k körülire árcédulával rendelkezők, ha világít is, akkor főleg (gondolok itt pl a hama urage-re, ami 7ezer. Ha megnézed, hogy plusz 3ezerért már normális egeret is vehetnél, akkor ez óriási lehúzás.

    [ Szerkesztve ]

  • freeknight

    őstag

    válasz citkar #50 üzenetére

    A lényeg látom nem jött át, hogy sosem terveztek még olyan egeret a történelem során, ami kifejezetten "kínzásra", magasabb élettartamra szántak. Ha volt is ilyen, gyorsan kihalt, mert egyszerűen nincsen piaca.
    Miért? Azért, mert tényleg egy elhanyagolható összeg, két évente még 20k-t csak ki tudsz szorítani, ha elromlana, és cserélni akarod nem? Ha 300k-ért veszel gépet, gondolom nem kenyérre meg fűtésazámlára kell 2 évente 20ezer. Ez napokra átszámolva két év alatt napi kb 28 forint, ezt még azért a legtöbb ember, akinek telik jó gépre, ki tudja szerintem gazdálkodni. Ezért értelmetlen magasabb teherbírású egereket tervezni.

    Nálam ezért nem szempont a magasabb ár egy egérért - vagyis várjál, most egy 12ezer forintos egér csücsül az asztalomon, és körberöhögi a tesztben említett példányokat, és beláthatod, nem kellett azért sokat összekoldulnom a tesztben szereplő egerek árához pluszban, hogy egy jóval magasabb kategóriába lépjek.

  • freeknight

    őstag

    válasz SunMount3r #56 üzenetére

    Lehet vergődni, de remélem hallottál már a tervezett elavulásról? Ez van, ilyen világot élünk, én sem örülök neki, de nem úgy tűnik, hogy ez a mentalitás egyhamar megváltozna, mert ez a kapitalizmus alappillérje. A munkámhoz kell a számítógép (és az egér is :DDD ), nem engedhetem meg magamnak, hogy lemaradjak a versenytársaktól emiatt, hogy a régit használom, még ha az működőképes is.

    [ Szerkesztve ]

  • freeknight

    őstag

    válasz SunMount3r #70 üzenetére

    Akkor te nyilván a Pentium 4-ről írod ezt a hsz-t, és egy zsigulit használsz mai napig, ha ennyire ellene vagy a tervezett elavulásnak.

  • freeknight

    őstag

    válasz Daelion #74 üzenetére

    Én is így voltam vele, ahogy te. Aztán egy barátomnál kezembe került egy Razer Deathadder még 2008 környékén... Azóta tudom, hogy rengeteget számít az egér :)
    Én már az irodában sem állom a gagyi lenovós oem egereket, pedig ott egy perc játék sem fut, és precíziós munkát sem végzek a gépen.

Új hozzászólás Aktív témák