Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • citkar

    addikt

    válasz freeknight #44 üzenetére

    A drágábbtól azért várom el, hogy tovább bírja, mert egy komolyabb befektetés és beépítheté az árba a hosszabb garanciát, vagy ha nem akarja beépíteni ilyen-oylan meg megfontolásból (igen, sokan csinálják így, semmi gond, de!) , adhatna lehetőséget arra, hogy meghosszabbítsam, kibővítsem.
    Megértem, ha valaki cserélgeti a kapcsolókat, ezt-azt, én nem tudom, viszont a többlet szolgáltatásért nyilván többet is fizetnék, ha reális árat ad és hát ilyen lehetőség sok elektronikai terméknél megoldható, legyen az monitor, laptop, TV. Ezen utóbbiak életképes árat tudtak adni (nyilván, úgy, hogy nekik is megéri) 1-3-5 éves garancia-hosszabbításra, vagy valamilyen formában a kibővítésére. Egy egér gyártója mondhatná azt pl. hogy a 15 ezres egér árára ráfizetek 3 ezret (mondtam valamit, nyilván mérlegel milyen összeg éri meg neki) és a kezdeti 2-3 éves garancián túl ad még X időre korlátozott garanciát, mint pl kapcsoló cseréjére, vagy hasonló. Mérlegelehtném megéri-e nekem, ha igen megfizetném, élnék vele, vonzzóbb lenne az ajánlat. Az Alienware gépem esetében is hajlandó voltam 3 évvel meghosszabbítani igen borsos árért a gyári garanciát (mert nem tudnám megjavítani a bagatel károkat sem, egy alaplapcseréről már nem is beszélve), hogyne fizetném ki egy periféria esetében...ha lenne rá lehetőség.

    Az autós hasonlat azért sántít, mert ott egyes drágább járműveknél igen is adnak pl hosszabb (10-20 éves) alvázvédelmi garanciát, illetve elég nagy a különbség a használható 10-20 éves autók és a 10-20 éves egerek számában :D

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák