Új hozzászólás Aktív témák

  • citkar

    addikt

    válasz freeknight #48 üzenetére

    Most megint leírtad, azért nincs egérre 2 évnél hosszabb garancia mert egész nap használom, kattogok 1000-t, vagy többet.

    A laptopom annyira speciális, mint egy 20-30 ezer forintos egér (semmiféle extra védelemmel nincs ellátva, viszonylag jól rakták össze, ennyi), bárki megveheti, egyedüli kérdés: szüksége van-e rá, megéri-e, mégis szolgáltatásban az egyik gyártó cég sokkal többet nyújt, míg a másik nem, pedig egyik sem a szeretetszolgálathoz tartozik, mindkettő csakis a profitra hajt.
    Magyarázhatod, hogy nincs rá hosszabb gari mert használja az ember, erre tervezték. De mint írtad egyes eszközöket komolyabb felhasználói szokásokhoz terveztek, így az üzleti notik drágábbak is. Amikor egy már használható Logitech egeret vehettem 24 hó garival 6-7 ezer forintért, akkor 20-30 ezer körül olyan irreális elvárás, ha kicsit jobban megcsinálnák, mert naponta használni szeretném? Mint te is írtad voltak egerek, amik igencsak sokáig működtek, nekem is van még egy kissé beteg Microsoft Intellimouse egerem, bírta is sokáig. Épp ezután az egér után ruháztam be egy drágább periféria szettbe, mert bíztam benne, hogy bírni fogják...de aztán rájöttem, hogy sokkal kisebb eséllyel fognak annyi ideig használhatóak lenni, mint az, pedig azt is a Földön csinálták és nagyon sok felhasználó dicsérte sok éven át, nem csak nekem volt szerencsém vele, ja és az ára sem volt egetrengető.

    Most azt látom, ha veszek egy egeret, többségében nem sokkal bírja tovább, mint a garanciális ideje (és noname egerem sose volt). Az pedig nem lehet kifogás, hogy sokat használom, már 15 éve is tudtak mindennapi használatra tartós egeret gyártani, de úgy tűnik nem akarnak. Amíg pedig ez nem változik, vagy nincs lehetőség hosszabb garival drágább egeret venni, nem is tervezem. Persze nem minden egér pusztul meg a gari lejárata után egy hónappal, de az utóbbi 5-6 évben, nálam túl sok járt így. Pedig hosszabb távra hajlandó lennék nagyobb összeget is rászánni, mert valóban sokat használom, de a 2 évre a 20-30 ezer Ft, csak egérre, amikor egy 7-8 ezres szintén jó szolgálatot tesz, várhatóan szintén bő 2 évig, akkor a válaszom az, hogy olcsó, de mégis jó egeret veszek, mert a 3x felár számomra távolról sem ér annyit, mint a felhasználói élmény, amivel többet nyújtana...kivéve, ha lenne rá garancia, hogy tovább használhatom.
    És hát már bizonyították egyes gyártók (egy biztosan), hogy igenis meg lehet csinálni azt az egeret, amelyek döntő többségében nem halnak meg 2, sőt jóval több év alatt sem.

    (#49) jaffa 2843 :

    Nem is írtram, azt hogy nem működhet 15 évig egy egér, hanem azt, hogy hatalmas a különbség, melyiket, meddig használják és mennyi 15 éves van belőlük.

    Engem támasztasz alá azzal, hogy írod, ha megfelelően összerakják és karban is tartják működhetne tovább is, meg lehet csinálni, aminek nyilván megvan az ára, ehhez mérten adhatnának többlet árért hosszabb garanciális időszakot, de nincs ilyen.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák