Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • citkar

    addikt

    válasz RyanGiggs #19 üzenetére

    Én hajlandó lennék 17k-t, vagy többet fizetni egy egérért, vagy billentyűzetért, de elvárnék egy hosszabb garanciális időt is ezért, nem 3 évet. Ha 10 (vagy legalább 6-8) év garit kapnék rá, hajlandó lennék kiadni egyikért, vagy másikért 20-20 ezret.
    Az pedig egy dolog, hogy valaki ki tudja cserélni a kapcsolót benne. Én nem tudom. Ha csak ennyi probléma lenne többségében, talán a garanciális időszak is hosszabb lenne, mert olcsó a javítás. De nincs így. Ha változik a dolog, átgondolja az ember. De amikor a 2 vagy 3 év garancia letelte után egy-két hónappal megpusztul egy 10-20 ezres periféria, meggondolja az ember megéri-e számára. Valakinek biztos jó így is, de sokaknak egyszerűen nem éri meg.

    [ Szerkesztve ]

  • citkar

    addikt

    válasz freeknight #26 üzenetére

    Pff... de beszűkült vagy. Képzeld, ehhez mérten veszek autót is. Nem több millióst választottam, hasonló megfontolásból, hanem a megbízhatóság, az elérhetőség, a felhasználás és az ár optimális egyensúlyának megfelelően. Mint az egér és billentyűzet esetében. Rólad állít ki szegénységi bizonyítványt, ha az ilyen gondolatmenet neked új és baromságnak tekinted, de az ilyen együgyű és beszűkült gondolatmenetű emebrekből élnek egyes cégek, ezekre könnyű rásózni feleslegesen drága termékeket.

  • citkar

    addikt

    válasz freeknight #31 üzenetére

    Miért kellene sorolnom a teljeskörű 10 éves garanciális termékeket? Valami belső hang kényszerít erre?

    Olvasd vissza, mit is írtam, de mivel már megtetted, inkább segítek értelmezni.

    "Ha 10 (vagy legalább 6-8) év garit kapnék rá, hajlandó lennék kiadni egyikért, vagy másikért 20-20 ezret "

    A mondatom első fele a feltétel volt, a második a cselekvés, ami ez előbb említett feltételhez szabtam. Ennyi és nem több.

    Ezután te jössz ezzel a sorolos/terelős dumával, meg a "teljeskörű, korlátozásmentes garancia"-val. Úgy érzem mintha odaképzeltél volna néhány dolgot, ahhoz, amit írtam, de ez csak a te agyszüleményed.

    Mivel eléggé rugózól ezen a 10 éves garancián és jófej vagyok, mutatok ezt-azt:

    Az LG 10 év garanciát nyújt minden Magyarországon vásárolt LG Mono-split Inverteres légkondicionáló kompresszorára...

    A Fujitsu szintén.

    Az LG egyes mosógépei motorjára is ad 10 év garanciát.

    Autógyártók közt is létezik, amelyik ad 7 év garanciát.

    Biztos nem teljeskörűek és biztos feltételhez kötöttek (mielőtt ezen rágódnál), de nem is én kezdtem korlátozásmentes, teljeskörű garanciáról beszélni. Arról nem is beszélve, hogy egy egér, mennyivel egyszerűbb szerkezet, mint például egy jármű.

    Továbbá valami izgalmasabb, nem tudom valós-e, de egy cikk szerint létezik 100 éves garancia is, méghozzá járműre.

    Ezek után nagy elvárás egy egérre 2 vagy 3 évnél hosszabb garanciális időszak? Szerintem nem. Persze lehetek egyedül vagyok ezzel az elvárással, de hogy ezen miért botránkozol meg, ez számomra teljesen érthetetlen.

  • citkar

    addikt

    válasz freeknight #34 üzenetére

    Miért jelent problémát, ha nem korlátozmásmentes a garancia? Helyén kell kezelni és mérlegelni megéri-e. Fő alkatrészekre is kiterejdhetne egy egér esetében, vagy néhány megnevezett alkatrészre, mint például a klikkelő kapcsolója (állítólag filléres tétel), optika, ne adj isten a vezetékre, de ilyen sincs. Még opcionális lehetőség sincs, mint oly sok (nem is távol álló) terméknél: gondolok itt TV-re vehetsz ilyen-oylan garanciát, ami kis túlzással csak atomtámadás (vagy hasonló katasztrófa) ellen nem véd, telefonokra szintén, laptopokra is van egyes cégeknél komolyabb garanciára, pedig nem mondhatni, hogy egy laptop kevésbé lenne összzetett egy egérnél.
    Nem feltétlen az 5 ezer forintos termékek esetére gondolok, de egy 30-50 ezres billentyűzet vagy egér esetében hajlandó lennék ráfizetni egy korrekt összeget, hogy mondjuk 5 évre (vagy tovább) kitolhassam a garanciát. Megtettem ezt TV-nél, laptopnál, régebben HDD-ből is örültem az 5 év garanciával rendelkezőnek. Perifériából ilyet sose láttam, hiába a csúcs (vagy ahhoz közelítő) minőséget képviselte.

    Nem is a csúcs, de 10 éve votl 20 ezer fölötti Logitech perifériám, szerettem is. Aztán később mérlegeltem (nem egy egerem ment tönkre garancia lejárta után pár hónappal), nyújt-e annyi többlet élményt, hasznot a drágább periféria, mint mondjuk egy 5-7 ezres szintén Logitech egér (2 év garanciával), vagy hasonló (sőt még olcsóbb) billentyűzet s arra jöttem rá, hogy nem (természetesen más lehet más véleményen, hisz más a felhasználói szokásunk). Ha ez 2 év múlva elhullik, veszek másik 5-7 ezer Ft körül s semmi gond, de ha 30 ezer Ft-os egér hull el 2 év és 2 hónap múlva, bosszankodnék. Miközben számomra abban a bő 2 évben alig nyújtott többet az olcsóbb testvérénél. Viszont, ha lenne esély arra, hogy tovább használhatom javítás nélkül, megfontolnám...de nincs ilyen lehetőség. Ennyi volt, amire gondoltam.

  • citkar

    addikt

    válasz freeknight #44 üzenetére

    A drágábbtól azért várom el, hogy tovább bírja, mert egy komolyabb befektetés és beépítheté az árba a hosszabb garanciát, vagy ha nem akarja beépíteni ilyen-oylan meg megfontolásból (igen, sokan csinálják így, semmi gond, de!) , adhatna lehetőséget arra, hogy meghosszabbítsam, kibővítsem.
    Megértem, ha valaki cserélgeti a kapcsolókat, ezt-azt, én nem tudom, viszont a többlet szolgáltatásért nyilván többet is fizetnék, ha reális árat ad és hát ilyen lehetőség sok elektronikai terméknél megoldható, legyen az monitor, laptop, TV. Ezen utóbbiak életképes árat tudtak adni (nyilván, úgy, hogy nekik is megéri) 1-3-5 éves garancia-hosszabbításra, vagy valamilyen formában a kibővítésére. Egy egér gyártója mondhatná azt pl. hogy a 15 ezres egér árára ráfizetek 3 ezret (mondtam valamit, nyilván mérlegel milyen összeg éri meg neki) és a kezdeti 2-3 éves garancián túl ad még X időre korlátozott garanciát, mint pl kapcsoló cseréjére, vagy hasonló. Mérlegelehtném megéri-e nekem, ha igen megfizetném, élnék vele, vonzzóbb lenne az ajánlat. Az Alienware gépem esetében is hajlandó voltam 3 évvel meghosszabbítani igen borsos árért a gyári garanciát (mert nem tudnám megjavítani a bagatel károkat sem, egy alaplapcseréről már nem is beszélve), hogyne fizetném ki egy periféria esetében...ha lenne rá lehetőség.

    Az autós hasonlat azért sántít, mert ott egyes drágább járműveknél igen is adnak pl hosszabb (10-20 éves) alvázvédelmi garanciát, illetve elég nagy a különbség a használható 10-20 éves autók és a 10-20 éves egerek számában :D

    [ Szerkesztve ]

  • citkar

    addikt

    válasz freeknight #46 üzenetére

    Ezeket mondhatod, mégis van lehetőség garanciahosszabbításra egyes termékeknél.
    Ráadásul hogyne lenne irreális autóhoz hasonlítani egy egeret. Hány 15 éves használt és működő egeret látsz naponta és hány 15 éves és használt működő autót? Teljesen más kategória a kettő.

    Arra akarsz kilyukadni, hogy az egeret sokat mozgatom és ezért nem adnak rá hosszabb garanciát? Ez butaság szerintem.

    Megint nem figyelsz, mégis miből gondolod, hogy nem fizetném ki a nagyker ár felét pl 3 év többlet garanciáért, ha teljeskörű. Nem kötelező, van aki inkább szerel, megoldja másképp. Bizonyos esetekben, megfelelő ellenszolgáltatásért cserébe megérné nekem, mint ahogy a laptopom esetében a 3 év garancia 150 Ft ezer volt, ami közelít a vásárlási ár feléhez.
    Pedig a laptopot sokat hordja az ember, legalábbis én, van benne mozgó alaktrész is, nyitom-csukom stb, elég összetett termék és mégis képesek teljeskörű garanciahosszabbítást nyújtani, nyilván annyiért, amennyiért nekik megéri...egy egér gyártója nem...szerinted azért, mert sokat mozgatja az ember :D Vicces gondolat.

    Azt végkép nem értem miért tescos egerekkel jössz, végig a drágább perifériákról beszéltem, ne ferdíts kérlek.
    Nyilván nem a 3 ezer forintos egérre szeretnék 3-5 év garanciát, errős szó sem volt.

    [ Szerkesztve ]

  • citkar

    addikt

    válasz freeknight #48 üzenetére

    Most megint leírtad, azért nincs egérre 2 évnél hosszabb garancia mert egész nap használom, kattogok 1000-t, vagy többet.

    A laptopom annyira speciális, mint egy 20-30 ezer forintos egér (semmiféle extra védelemmel nincs ellátva, viszonylag jól rakták össze, ennyi), bárki megveheti, egyedüli kérdés: szüksége van-e rá, megéri-e, mégis szolgáltatásban az egyik gyártó cég sokkal többet nyújt, míg a másik nem, pedig egyik sem a szeretetszolgálathoz tartozik, mindkettő csakis a profitra hajt.
    Magyarázhatod, hogy nincs rá hosszabb gari mert használja az ember, erre tervezték. De mint írtad egyes eszközöket komolyabb felhasználói szokásokhoz terveztek, így az üzleti notik drágábbak is. Amikor egy már használható Logitech egeret vehettem 24 hó garival 6-7 ezer forintért, akkor 20-30 ezer körül olyan irreális elvárás, ha kicsit jobban megcsinálnák, mert naponta használni szeretném? Mint te is írtad voltak egerek, amik igencsak sokáig működtek, nekem is van még egy kissé beteg Microsoft Intellimouse egerem, bírta is sokáig. Épp ezután az egér után ruháztam be egy drágább periféria szettbe, mert bíztam benne, hogy bírni fogják...de aztán rájöttem, hogy sokkal kisebb eséllyel fognak annyi ideig használhatóak lenni, mint az, pedig azt is a Földön csinálták és nagyon sok felhasználó dicsérte sok éven át, nem csak nekem volt szerencsém vele, ja és az ára sem volt egetrengető.

    Most azt látom, ha veszek egy egeret, többségében nem sokkal bírja tovább, mint a garanciális ideje (és noname egerem sose volt). Az pedig nem lehet kifogás, hogy sokat használom, már 15 éve is tudtak mindennapi használatra tartós egeret gyártani, de úgy tűnik nem akarnak. Amíg pedig ez nem változik, vagy nincs lehetőség hosszabb garival drágább egeret venni, nem is tervezem. Persze nem minden egér pusztul meg a gari lejárata után egy hónappal, de az utóbbi 5-6 évben, nálam túl sok járt így. Pedig hosszabb távra hajlandó lennék nagyobb összeget is rászánni, mert valóban sokat használom, de a 2 évre a 20-30 ezer Ft, csak egérre, amikor egy 7-8 ezres szintén jó szolgálatot tesz, várhatóan szintén bő 2 évig, akkor a válaszom az, hogy olcsó, de mégis jó egeret veszek, mert a 3x felár számomra távolról sem ér annyit, mint a felhasználói élmény, amivel többet nyújtana...kivéve, ha lenne rá garancia, hogy tovább használhatom.
    És hát már bizonyították egyes gyártók (egy biztosan), hogy igenis meg lehet csinálni azt az egeret, amelyek döntő többségében nem halnak meg 2, sőt jóval több év alatt sem.

    (#49) jaffa 2843 :

    Nem is írtram, azt hogy nem működhet 15 évig egy egér, hanem azt, hogy hatalmas a különbség, melyiket, meddig használják és mennyi 15 éves van belőlük.

    Engem támasztasz alá azzal, hogy írod, ha megfelelően összerakják és karban is tartják működhetne tovább is, meg lehet csinálni, aminek nyilván megvan az ára, ehhez mérten adhatnának többlet árért hosszabb garanciális időszakot, de nincs ilyen.

    [ Szerkesztve ]

  • citkar

    addikt

    válasz haten #51 üzenetére

    Egy éve kb egy Logitech M500-t vettem bő 6 ezerért, most mondjuk közelít a 8-hoz, szerintem megéri a pénzét, persze átlagos felhasználásra, de biztos van még hasonló kaliberű, ha ez nem tetszetős (oldalt van 2 extra gombja, nekem nincs útban).

    [ Szerkesztve ]

  • citkar

    addikt

    válasz freeknight #55 üzenetére

    Ha kíváncsi vagy rá, olvasd el, leírtam. Abban igazad van, hogy nem a kenyér árából kellene elvennem.

  • citkar

    addikt

    válasz kemotox #60 üzenetére

    Ezt a hasonlatot el tudod képzelni egy orvos-beteg viszonylatban is? :D

Új hozzászólás Aktív témák