Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • freeknight

    őstag

    válasz citkar #47 üzenetére

    Én nem mostam össze semmit, csak leírtam, hogy működik a garanciaidő mögötti üzlet más termékeknél, és egy kibővített garancia hogyan működhetne ezek alapján egereknél.

    Te hasonlítod össze az egereket az üzleti notebookokkal. Az egy speciális termék, speciális kialakítással: erősebb anyagok, stabilabb ház, konzumer gépeknél sokkal erősebbre tervezett felépítés, gyakran még valami IP-szabványnak is megfelelnek. Az egerek történelme alatt láttál már ilyet? Nem. Miért? Ezt már leírtam: napi 8-10 órában használod, mozgatod, kattintgatsz vele folyamatosan. Ha már összehasonlítunk, egy egérrel naponta minimum ezerszer kattintasz, mit szólna vajon egy üzleti noti zsanérja ennyi nyitogatáshoz naponta? Az átlag gépek napi 1-2 nyitásra vannak tervezve, ezzel nekem bírni szoktak a konzumer notijaim 5 évet (annál többet még egy se maradt nálam), az üzleti notik meg napi 4-6 nyitás körülire vannak tervezve.
    De az egereknél nincs ilyen, azért, mert egy kopó termék, kétévente akár még 20k sem egy nagy összeg, ha mindenáron cserélni szeretnéd (de leírtam már, nem kell ilyen drágán venni, csak normálisat kell választani).

    Persze régen minden jobb volt, a Microsoft WMO meg IMO egerek bírtak akár tíz évet is, ahogy a Hajdú mosógépek is húszat, és sok régi vga van, ami még mai napig is tökéletesen működik, ha előveszed a padlásról. De manapság semmilyen termékre nem ez a jellemző. Ha egy gyártó biztosít pénzért plusz garanciaidőt, az bizony minden esetben eléggé nagy átverés, mert azokat a termékeket már alapból hosszabb élettartamúra tervezték. Hidd el, nem szívjóságból adja senki, pénzügyileg szépen le van ez vezetve, hogy a végén még akkor is ők járjanak jól, ha esetleg 1-2 embernek becsúszna pár javítás a hosszított garanciaidős vásárlók közül.

    Ja, a teszkós egerek közül is bőven vannak 10k körülire árcédulával rendelkezők, ha világít is, akkor főleg (gondolok itt pl a hama urage-re, ami 7ezer. Ha megnézed, hogy plusz 3ezerért már normális egeret is vehetnél, akkor ez óriási lehúzás.

    [ Szerkesztve ]

  • jaffa 2843

    Ármester

    válasz citkar #47 üzenetére

    Működhet 15 évig egy egér, ahogy egy autó is, de mindegyikre költeni kell és nem garanciális. :U
    Teljesen lehetetlen, amin pörögsz.Mindenki fel tud vázolni egy utópikus világot. Az árához képest az egérre a 2-3 év garancia teljesen reális, viszont attól még működhet 15 évig, ha javítod, karbantartod, ahogy egy autót is.

    #### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

Új hozzászólás Aktív témák