Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • SunMount3r

    nagyúr

    válasz citkar #50 üzenetére

    A Logi G400s-emen kb. épp a gari idő lejárta után kezdett el "kihagyni" a görgő alatti plusz gomb (de nem a görgőé). Pontosabban sokkal keményebben kell nyomni, mint korábban, ezt kb. egyik napról a másikra. Copy parancsra van bemap-olva és direkt azért vettem +4 gombosat, mert nekem ez is kellett. De sokat levon a "felhasználói élményből", hogy most már kőkeményen rá kell nyomni. És ugyebár eléggé a drágább egerek közé tartozik.

    Garancia, karbantartás? A kettő sokszor üti egymást, de ezt most hagyjuk. Speciel ezen a hibán, nem tudom, hogyan segíthetett volna bármiféle "karbantartás", be kellett volna gépzsírozni a micro kapcsolót :D ?! Ráadásul ez nem az a gomb ami sokat van használva bármikor is és nem is volt (de nekem amikor kell, akkor fontos és legyen), nem is számol vele az ember, hogy épp ez fog "elhasználódni". Persze lehet ebben is cserélni a micro kapcsolót, szétszedéssel, forrasztással, újra összerakással. Persze, mondjuk ezt bátran valakinek aki még sose csinálta, nincs gyakorlata ebben és még forrasztó szettje sincs hozzá, hogy kezdheti rögtön a kedvenc 20+K-s egerével a próbálkozást...
    Ha még élne a gari se sokat kezdenék vele, mert már nem is gyártják, max egy G402-őt adhatnának érte, de az is csak akkor kellene, ha a G400s-t is megtarthatnám :D ...

    (Mert ettől amúgy még jó egér, "nemadnám"... :D :N )

    [ Szerkesztve ]

  • freeknight

    őstag

    válasz citkar #50 üzenetére

    A lényeg látom nem jött át, hogy sosem terveztek még olyan egeret a történelem során, ami kifejezetten "kínzásra", magasabb élettartamra szántak. Ha volt is ilyen, gyorsan kihalt, mert egyszerűen nincsen piaca.
    Miért? Azért, mert tényleg egy elhanyagolható összeg, két évente még 20k-t csak ki tudsz szorítani, ha elromlana, és cserélni akarod nem? Ha 300k-ért veszel gépet, gondolom nem kenyérre meg fűtésazámlára kell 2 évente 20ezer. Ez napokra átszámolva két év alatt napi kb 28 forint, ezt még azért a legtöbb ember, akinek telik jó gépre, ki tudja szerintem gazdálkodni. Ezért értelmetlen magasabb teherbírású egereket tervezni.

    Nálam ezért nem szempont a magasabb ár egy egérért - vagyis várjál, most egy 12ezer forintos egér csücsül az asztalomon, és körberöhögi a tesztben említett példányokat, és beláthatod, nem kellett azért sokat összekoldulnom a tesztben szereplő egerek árához pluszban, hogy egy jóval magasabb kategóriába lépjek.

Új hozzászólás Aktív témák