Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • freeknight

    őstag

    válasz citkar #42 üzenetére

    Én csak arra akartam kilyukadni, hogy semelyik gyártónál sincs kolbászból a kerítés, mindig úgy próbálják megoldani a garanciaidőt és az esetleges javításokat, hogy ők jöjjenek ki jól a dologból. Mindig úgy igyekeznek belőni a garanciaidő tartamát, hogy a termék utána romoljon el, minél hamarabb, ha 5 év garancia van (pl hdd-re), akkor sem 3-4 éves korában jönnek a bad sectorok, hanem később, és a vga-kra is szép, hogy általában 3 évet ad a gyártó, de annyit simán bírnak. Érdekes, a GTX 7xx-es szériával eddig sose voltak gondok, de valahogy érdekes módon most 4 éves korukba lépve kezdik el egyre növekvő számban írogatni a tulajok az artifactos hibákat a vga hibás topikba. Milyen különös, hogy pont a garanciaidő lejárta után jönnek elő ezek a dolgok nagyobb számban :U

    Az egerek meg tulajdonképpen egy műanyagból összerakott kis gagyi felépítmények (gyártótól függetlenül), amit ráadásul extrém használatnak tesz ki az ember, a számítógép leggyakrabban mozgatott, használt alkatrésze, egyáltalán nem meglepő, ha 2 év után feladják a harcot a mikrokapcsolók, csak gondolj bele, mennyit klikkelgetsz egy nap. De ha azok romlanak el, pár száz forintból tudod orvosolni a hibát. Én ezért sem értettem soha, miért hisztiznek emiatt az emberek, hiszen egy tényleg filléres javításról van szó. Az autónál is vered az asztalt, ha 1 évvel gari lejárta után cserélni kell a pollenszűrőt, és nem fedezi a garancia, vagy szépen leteszed az asztalra azt a pár ezer forintot?

    Én azt sem értem, miért várod el, hogy a drágább tovább bírja. Autós vonalon maradva: a Suzuki Swiftre és a 7-es bömösre is ugyanúgy 2év/100ezer km garit adnak. Pedig azért van egy kicsike különbözet árban a kettő között. Aki BMW-t vesz, nem azért veszi, hogy 20 évig bírja, hanem mert igényli a kényelmet és a tempót, és ezért hajlandó (és tud) többet áldozni.

    És a legfontosabb: az egerek nem autók. 10ezer forintért is tudsz venni top kategóriás egeret, van ilyen, csak nem a szutykos a4tech meg gagyibájtnál kell keresni őket. Szóval nem kell kiadnod 20ezret sem, ha nem akarsz, afölött meg tényleg csak a túlárazott van.

Új hozzászólás Aktív témák