Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Diokhan

    addikt

    válasz erer1000 #12 üzenetére

    Nem egészen, mert amíg Neked nem kell ezekkel a dolgokkal foglalkoznod, addig jut majd időd másra, pl a család.
    Ha a hűtő figyeli, hogy mikor fogy el a tej, akkor nem kell arra kinyitnod a hűtőt egy nehéz és fárasztó munkanap után, hogy "Bakker elfelejtettem tejet venni" aztán gondolkodsz, hogy melyik rosszat válaszd: Vagy vissza mész a boltba tejért vagy lemondasz az anapi vacsora tervről.
    Ha a sütőben figyeli, hogy mikor lesz kész a kaja, nem lesz majd olyan, hogy odaég a kaja, mert közben a szomszéd feltartott vagy egyéb okok miatt nem értél rá kivenni a sütőből a cuccot. Nem értem, hogy ezen mi a useless...!

    Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

  • Dare2Live

    nagyúr

    válasz erer1000 #14 üzenetére

    "amikor 1-2 doboz van, látom fogy, és felírom vagy nem, mert alapvető élelmiszerek rutinból mennek boltba."

    Olyan ez mint a Tesco összekészítős netes oldala. Hülyeség ez minek... Aztán amikor már 3* használom, hogy neten bejelentkezek, ami rendszeresen kell listán, hozzáadok még egy mosoport mert elfogyott és hazafele menet nem bemegyek összevadászom, végigállom sort, csak felveszem az összekészített csomagot akkor rájövök, hogy annyira nem is hülyeség.

    De anno én még mobillal is így voltam...
    ...és most ugyanitt vagyok IOTvel. 99%ban hülyeségnek tartom.

    don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

  • Diokhan

    addikt

    válasz erer1000 #16 üzenetére

    Iszonyan rosszul látod ezeket a dolgokat, a megközelítésed abszolut rossz, negatív és borzasztóan kőkori. Ezzel az erővel ne vegyél autót sem, mert van lábad, el jutsz mindenhova gyalog... Ugyan már...

    Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

  • Dare2Live

    nagyúr

    válasz erer1000 #18 üzenetére

    Én nem akartam reagálni, de hamár vki megtette... az autós hasonlat elég jó.

    Mit mondtál volna 150éve? Fölösleges hülyeség. Ott a ló. Gyorsabb is, olcsobb is, nem megy tönkre, nem horror a javítási költsége... Ezt mondtad volna? És a magad szempontjából teljesen igazad lett volna?
    Nos?
    Bele tudtad volna képzelni, hogy milyen lesz az auto 30-50-100év múlva? Bocs nem azért de ha IOTnál nem megy akkor ott se ment volna neked. Persze mostmár könnyű azt mondani, hogy hude jó...

    Az IOT pont itt tart. Nem hozok pldakat, mert minek autó az drága, megbízhatatlan, drága javítani... semmire se jó, nekem nemkell...

    don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

  • #33253120

    törölt tag

    válasz erer1000 #20 üzenetére

    Apróságok.
    Pl ha most csinálsz új lakást, akkor nem kell annyi villanykapcsoló, (igen, van az a megrendelői körünk (és nem is a kőgazdagok) akik esztétikai szemmel nézik a villanyszerelést) vagy pont a fordítottja. Ha kimarad egy kapcsoló akkor bontás nélkül lehet bővíteni a rendszert. A világítást pár szenzorral meg lehet úgy csinálni, hogy ha van valaki a helyiségben akkor a fényerő a kintihez képest állandó marad, azaz ahogy sötétedik kint, úgy emelkedik a mesterséges megvilágítás szintje odabent.
    Illetve a kaputelefon, vagy csengő tud jelezni a mobilodon is ha esetleg kimennél a filagóriába egy szép hétvégi napon.
    A gépészet tud riasztani ha pl nyomásvesztés van, nem tud melegvizet csinálni, stb.
    Jelenlét érzékelőkkel megoldható, hogy az a szoba ne legyen beriasztva ahol vagy, a többi meg igen. Mindez úgy, hogy mozoghatsz a helyiségek között.
    Az okos sütő/hűtő csak a parasztvakítás része a dolognak, és már sok éves dolog, igaz régen utp kellett ezekhez az eszközökhöz.

    Én valahogy látom, hogy nem te vagy ennek a célközönsége, de azért fogadd azt el, hogy a szélesebb látókörűek találnak rá felhasználási módot.

    Nem az a lényege, hogy mit használsz, hanem ami a háttérben dolgozik... Sokan akarják rosszul használni ezeket a dolgokat. Nem az a lényege, hogy mindig minden jelezzen és világítsa, pittyegje, hogy oké van, (persze van aki ezt szereti látni, mert ettől olyan érzése van, hogy kézben tartja a dolgokat) hanem hogy egyszer rendesen be lett szabályozva, és el lehet felejteni, csak az előnyeit élvezni.

    Vagy valami ilyesmi. :)

  • Fecogame

    veterán

    válasz erer1000 #20 üzenetére

    Igen, pl. (#25) T_chris válasza tökéletes egy megoldásnak. Itt van néhány másik ( és még kismillió van )

    - Beállok a garázs elé, és HA az én kocsim áll ott, akkor kinyílik a garázsajtó.
    - Ha elmegyek otthonról, automatikusan lekapcsoljanak a felesleges fogyasztók, riasztó bekapcsol
    - Ha nyitva marad egy csap, X idő után zárja el automatikusan
    - Redőny lehúz/felhúz kinti fényviszonyoknak megfelelően
    - Stb.

    És a legjobb benne, hogy bármit bármihez hozzá lehet rendelni, majd pedig automatikusan végrehajtatni az adott feladatokat.

    Legjobb életszerű példa erre androidos telefonoknál a Tasker. Rá lehet kapni az automatizálás ízére :)

    [ Szerkesztve ]

    Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

Új hozzászólás Aktív témák