Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BonFire

    veterán

    válasz philoxenia #21 üzenetére

    "A politizálás tiltott a Fórumon, gyorsan fejezzétek be!"

    Ezt mind tudjuk, és értjük, de már a múltkor is megmondtam, hogy akkor nem kell olyan cikkeket lehozni, amelynek politikai vonzata van, illetőleg az adott cikk alatt le kell tiltani a kommentelési lehetőséget, és akkor nem lesz politizálás.

    De ez egy héten belül már a második topic, amikor a moderátornak kell beleszólni, hogy ne politizáljunk. Szerintem meg ez nem fair viselkedés, akkor sem, ha benne van a szabályzatban. Ez tisztára olyan, mintha a belgyógyászaton állnál neki pecsenyét sütögetni, a kiéhezett betegek előtt, és még azt is megtiltanád, hogy folyjon a nyáluk. Ez abszurdum.

    Mondom: van két opció.

    1) Nem kell lehozni ilyen cikket, főleg nem vezércikknek, óriási szenzációhajhász, már-már bulvárra hajazó címmel: "Elvesz egymilliárdot...", amikor nyilvánvalóan nem vesz el.

    2) Az ilyen cikkeknél le kell tiltani a kommentelést egész egyszerűen.

    De akkor ne bámuljam már egy héten át ezt, mint vezércikket. Legyen besuvasztva valahová a lap aljára. :(((

    A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

  • BonFire

    veterán

    válasz WonderCSabo #33 üzenetére

    Nem szükséges belinkelned a pár nappal ezelőtti magyarázatot, akkor is felfogtam. Ennek ellenére nem értek egyet vele, ahogyan ott is leírtam.

    A másik dolog. Dajkó Palinak a mai gumimédia törvény mellett nem is lett volna szabad eleve egy ilyen cikket lehoznia, mert a saját szubjektív véleményével (aminek negatív kisugárzása van), rontja egy kisebbség (vagy) többség renoméját, azzal, hogy részletezi, a szóvivő mennyire alkalmatlan a feladatára, ráadásul még szarkasztikus is, amikor a tanfelügyelővel példálódzik.

    Ez egyértelműen rossz színben tünteti fel a kormány fennhatósága alá tartozó Nemzeti Fejlesztési Minisztérium infokommunikációért felelős államtitkárt (nem beszélve az odavetett "sic!"-ről).

    Na, erről lehetne beszélni – csak tudom: nem itt.

    Csak imádkozzon, hogy most a médiafelügyelet ne olvassa ezt a cikkét (ami egyébként jó, csak most már tilos), nehogy bünti legyen belőle.

    Na, ezért nem hiányozhat innen a politika. Maga a cikkíró is megszegi a szabályokat.

    A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

  • BonFire

    veterán

    válasz WonderCSabo #36 üzenetére

    Én meg úgy tudtam, az is benne van a szabályzatban, hogy floodolni, illetve ugyanazt a posztot többször egymás után elküldeni is tilos. Márpedig te ezt teszed. Ugyanazt linkeled már harmadjára, csak max egy fél mondatot odavetsz mellé.

    Talán írd le a saját véleményed a témáról! Dabadab véleményét már ismerjük.

    A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

  • BonFire

    veterán

    válasz Sweet Lou 6 #39 üzenetére

    "Ha őszinte vagy az olvasókhoz, akkor egy ilyen témán belül szinte lehetetlen nem megszegni a Te nézeted alapján."

    Ez nem az ÉN NÉZETEM! Ez a médiatörvény. Annyira rugalmas és olyan tágan értelmezhető, hogy elvileg már erre a cikkre is rá lehetne húzni, hogy megsértette vele az objektív tényközlést.

    Ezt a törvényt pedig nem én hoztam!

    [ Szerkesztve ]

    A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

  • BonFire

    veterán

    válasz WonderCSabo #45 üzenetére

    "Mellesleg nevetségesnek tartom, engem oktatsz ki az alapelvekből."

    Távol álljon tőlem, hogy bárkit is kioktassak. Nem szokásom, csak meglepődve tapasztaltam, hogy már harmadjára is ugyanazt linkeled, ezért írtam, hogy (talán) megfeledkeztél a "tilos a floodolás" szabályáról. De ha nem, hát nem.

    A második bekezdésedben foglaltak közül mindaddig egyik sem valósult meg, míg a moderátor ránk nem szólt. Azt láttam, hogy egy komment már hiányzik, de a tartalmát nem ismerem. Nincs is itt a kommentek között, tehát senki nem sértett semmilyen szabályt, mégis ránk lett szólva. Ha személy szerint nem is kimondottan nekem szólt, én azért magamra veszem, mert én is tagja vagyok a fórumnak, és nem szeretem az előre kiosztott nyakleveseket, mondván: "Fogsz te még rosszalkodni a héten..."

    Ez szerintem valamennyire érthető, nem?

    [ Szerkesztve ]

    A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

  • BonFire

    veterán

    válasz dajkopali #53 üzenetére

    "És még egyszer: mi a p*t csináljon egy újságíró, ha nem ezt?"

    Én értelek téged, és az újságírók pártján állok e tekintetben, és sokkal jobban szeretem, ha valaki stílust visz az irományba, mintha tényszerűen eldarálná a dolgokat, de itt január 1 óta egyfolytában villog a sárga lámpa, néha meg a piros is! Nem igaz, hogy nem veszitek észre. :F

    Eddig is olvastam a cikkeket, eddig is kommenteltem; soha nem mentem bele politikai vitákba, flémekbe, a moderátoroknak pedig nem kellett minden topicban felhívni külön a figyelmet, hogy "gyerekek, tudjátok, a politika tilos". Most meg menetrendszerűen ez történik.

    És ezt én január 1 óta tapasztalom, hiába csak júliustól fog életbe lépni a törvény. Állandóan megy a szirénázás.

    Ami eddig nem volt jellemző – legalábbis az én tapasztalataim szerint.

    [ Szerkesztve ]

    A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

  • BonFire

    veterán

    Ez az egymilliárdos spórolás kicsit megmosolyogtató. Oké, hogy sok kicsi sokra megy, de nem ez az egymilliárd veri falhoz az országot.

    Ez kábé olyan, amikor valaki azt mondja, hogy a férje vagy a felesége már egy ház vagy kocsi árát elfüstölte, miközben ismerek olyan embereket, akik életükben nem dohányoztak, még sincs sem kocsijuk, sem házuk. Remélem, érthető a párhuzam.

    Azt a "megspórolt" egymilliárdot, hacsak nem fektetik azonnal valami jövedelmező dologba, úgy elnyeli az államháztartás feneketlen bendője, hogy öröm nézni, de ettől még senkinek nem lesz 1 forinttal sem kevesebb az adója, sem 1 forinttal nem fog növekedni a reálbér. Sem a GDP, sem pedig a forint vásárlóértéke.

    Ez az egymilliárd az állam számára kábé annyi, mintha én minden hónapban raknék egy tízforintost a malacperselybe, és abból akarnám kifizetni a kétmillió forintos jelzálog-hitelemet.

    Tudom jól, hogy megy, mert többször is abbahagytam életem során a dohányzást, és egy fillérrel nem éreztem, hogy több pénzem lenne. Sőt, még a cigi is hiányzott. Viszont amikor legutóbb abbahagytam (2 és fél éve), az árát azonnal befektettem egy laptopba, így most úgy veszem, hogy van grátisz egy laptopom, aminek az árát elfüstöltem volna. De én ténylegesen és tudatosan fektettem a felszabadult összeget bele valami hasznosba, mert el is fagylaltozhattam volna.

    Szóval itt az a másik fő kérdés, hogy hová kerül az így megspórolt milliárd? Hasznos helyre, vagy barátok zsebébe újra? Mert ha vesznek belőle 20 db orvosi készüléket kórházaknak, akkor azt mondom, már megérte. Van kézzelfogható haszna.

    Mancika nénit átképezni Ubuntu Linux és OO használatára többe kerül az államnak. Ha meg úgy döntenek, hogy nincs államilag finanszírozott átképzés, és a mai 40-45 éves Mancikákat az utcára rakják, roppant kicsi az esélye, hogy újfent el tud helyezkedni a munkaerő-piacon.

    [ Szerkesztve ]

    A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

  • BonFire

    veterán

    válasz peterk #93 üzenetére

    Pontosan. Pont azért vonták bele az internetet is, mert végre leesett nekik, hogy nem a napilap és a televízió a legmeghatározóbb médiumok. Így rászálltak az internetre. Legyen. Oké, egy internetes újság fel van készülve a jogszabályokból, van rá ember, van kapacitás, akinek ezt tudni kell, és ha valaki mégis büntetni akar, talán még ügyvédre is futja, aki még meg is nyerheti a pert.

    A bloggerek viszont egyszerű felhasználók, és közülük sokan foglalkoznak politikával. Legtöbbjüknek sem ideje, sem módja, sem ándungja nincs 180 oldalas törvényeket olvasgatni, hogy mit szabad és mit nem, mielőtt nekifog írni. Akkor inkább nem ír.

    Ismerek más fórumokról olyan bloggert, aki a mostani kormánypárt szekerét tolta, nem is csinált belőle sose titkot, meg gyártotta az ellenpropaganda videókat. Most a kormánytól kapott egy videóra megbízást 1,3 Millióért, amit örömmel el is vállalt, majd a blogján bejelentette, hogy nem blogol többé. Illetve dehogyisnem. A blog nem szűnik meg, csak átalakul, profilt vált és hasonló dolgok. Akik eddig felnéztek rá (mert videóban tényleg vérprofi az illető), most azok is leköpik virtuálisan, és nem is rejtik véka alá a véleményüket.

    Megéri ez bárkinek is? Vagy most az a cél, hogy a blogoló és fórumozó internetes közösséget, ami eddig jobbára összetartó volt (bizonyos tekintetben) egymás ellen hangolja? Mert rájöttek, hogy az internetezők sok-sok forrásból táplálkoznak, és az alapján alakítják ki a saját álláspontjukat, így jóval kevésbé befolyásolhatók, mint aki csak 1-2 tévécsatornából, meg max egy napilapból szedi a híreit.

    Most minket akarnak megosztani és uralkodni rajtunk, és nekem ez egy cseppet sem tetszik.

    A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

Új hozzászólás Aktív témák