Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz FTeR #34 üzenetére

    "vista annyira mind1 ms-nek, h megjelenése óta tízenx éves rekord bevétel felett teljesít minden negyedévben.": arról van szó a cikkben, hogy nem is biztos, hogy a vista teljesít jól.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz FTeR #71 üzenetére

    Úgy látom, a stagnáló pc piacba egy jó nagyot rúgtak a konzolgyártók és az olcsó notebook gyártók is...

    "egy többszörösen meghaladott, saját életkorát többszörösen túlélő rendszernek": egyre inkább úgy látszik, hogy ezt csak az ms és senki más nem gondolja így. Az ms elkezdett kivonni egy olyan rendszert a piacról, amire konkrét vásárlói igény van. Ez normális helyen nem történhet meg.

    Az az érzésem, úgy járt az ms az xp-vel mint a vw a golf1-el meg a merci a w123-mal. Csináltak egy elnyűhetetlen, megbízható, tartós autót, a kutya nem akarta kidobni őket, beütött a pánik, hogy mi lesz a következő évi bevétellel. A golf3 már olyan is, egy szuttyadék. Nem akarom dicsérni az xp-t, ne ezt olvassátok ki ebből a paragrafusból :)

    nem kevertük bele a linuxot, én nem mondtam olyat, hogy ez jobb fényt vet a linuxra. De ha már itt tartunk, a 2.6.0-s kernel 2003. december 18-án jelent meg a német kernel mirror dirje szerint. 2004. februárjában még jött ki javítás a KETTŐVEL ezelőtti kernelhez, ez ms világra lefordítva azt jelenti, mintha a windows 2000-hez tavaly nyáron még lett volna rendes fullos támogatás mindenki számára. 2008. augusztus 6-án, tehát négy és fél évvel a leszerelése után még adtak ki új verziót a 2.4-es kernelből, mintha az ms 2011 végéig adna ki sp-ket az xp-hez. Hogy is van ez a dobjuk gyorsan az opensource cuccokat???

    Egyéb adalékok a linux jobb helyzetéhez: én simán lecserélhetem a kernelt a legújabbra egy linuxos gépen, nekem nem kell két giga ramot venni, meg dx817234734.348348-es videokártya után mászkálni. Új kernel, megy tovább. A debianomat is upgradelhetem, nincs vele gond. A linuxosok nem mondják, hogy csak 2.6 kernel capable meg certified meg mittomén vinyettával ellátott vason fog menni az upgradelt linux.

    végigkerestettem szókeresővel a topicot, azt, hogy mi milyen fényt vet a linuxra, te hoztad fel először.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Új hozzászólás Aktív témák