Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Bici

    félisten

    válasz csavar #241 üzenetére

    Nos, először is köszi a sok infót! :R

    - Biztonság: Őszintén szólva nem érzem ennek a jelentősségét, de legalábbis nem olyan mértékben, mint ahogy te látod.
    Nekem XP-m van, rendszergizdakét használom, és havi 1-2 tracking cookie jön, és kész. (Avira Antivir ingyenes változat, és Spyware Terminator, néh alefuttatok egy spybot-ot, és egy AdAware-t, de még sosem találtak semmit; egyszer jött be a Virtumondo, de az még a nod32+counterspy időkben volt.)
    - Nem használok IE-t egyáltalán, inkább Operát, néha FF.
    - A jobb multitast, és a párhuzamos I/O tetszik. (ami nálam fut szinte mindig: skype, icq, msn, torrent, virusírtó, kémprogramírtó, winamp, + 2-3 grafikai program (ha nem játszom), vagy a böngésző(k), és sokszor fut hátul valami video konvertálás, vagy renderelés.)
    - A virtuális ProgramFiles könyvtár mire jó?
    - Desktop search, start menü: soh aéletemben nem használtam a win beépített cuccait, mindig Total Commanderrel nyomtam, újabban FreeCommanderrel. (A start menü is classic-on van, és a Luna is ki van kapcsolva)

    [ Szerkesztve ]

    Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

  • bambano

    titán

    válasz csavar #241 üzenetére

    A swap, rendes helyen, diszken van. Kevésbé használni a rendszer gyorsítását jelenti (az más kérdés, hogy ha rendes neveket használnánk, akkor linuxban nincs swap).

    Mint rendszergazda, azt mondom, a mai programozók jelentős hányada nem alkalmas biztonságos programok készítésére. Csak okleveles kettősvizuálozók vannak. Ennek ellenére a linuxos alapprogramokkal kevés baj szokott lenni. Most tekintsünk el attól, amikor két süket nem bír egymással szóba állni és ettől lyukas lesz az ssh...

    A java itt-ott gyorsabb tud lenni, mint a fordított c++ kód. Miért is nő az étvágya az oprendszereknek? A linux étvágya sem nő, erről legalább 20 alkalommal volt szó csak ebben a threadben. Tényleg mondanod se kéne, hogy mennyivel nő a programok étvágya, mert nem nő. Az, hogy egy nyomorult paraméter-hossz ellenőrzést megtegyen a t. programozó, nem növeli a programok étvágyát. Hogy strcpy helyett strncpy-t használjon, az se indokolja az 512M -> 2G ram bővítést.

    Lássuk, milyen technológiákat adtak a nagy cégek a linuxnak? Itt most nem tekintve azokat a nagy cégeket, mint pl. RedHat, akik kizárólag ebből élnek.

    - a fordítókat a gnu keretein belül faragták
    - a grafikus alrendszer MIT irányból jön
    - a kiegészítők jelentős része szintén GNU
    - a filerendszerek egy része sem nagy cégektől, jön, ami meg onnan jön, az nekem nem kedvenc
    - irodai csomag van nem nagy céges is, gnumeric, abiword, stb.
    - a két leggyakoribb adatbáziskezelője meg saját erőből épült ki, bár az egyikben van Berkeley felmenő is...
    - az egész kócerájnak a hálózati rendszerét (ide most beleértve a windowsokat is), egyetemen fejlesztették ki.
    - hogy a kernelt ki ne felejtsem, a linuxot sokáig nem nagy cégek fejlesztették, semmi közük nem volt hozzá. Most sincs közvetlenül nagy cég a kernel fejlesztésben, okosan kirakták egy független fejlesztői vállalatba, amit támogatnak nagy cégek.

    Nekem pl. nem fájna, ha nem lenne qt, más kérdés, hogy, mivel a gnome-ot a qt licenszelési technikája miatt kezdték fejleszteni, ha ma nem lenne qt, nem lenne gnome sem. Használnánk a jó öreg motifot. Na bumm.

    Linuxos világnak lehet, hogy több fejlesztője van, mint az a csapat, akik az xp telepítő cd-n levő dolgokat összehozták. Érdemes elolvasni a sloc-ról szóló cikkeket, kiderül, hogy az akkori redhatban több munka van, mint az akkori windowsokban.

    Az kétségtelen, hogy egyes oprendszerek esetén nő a hw igény. De azért nő, mert most már nem lehet simán virtuális desktopot váltani, hanem kockára kell ráfeszegetni és meg kell pörgetni 3d-ben. Akinek ez kell, az vegyen csillagháborús gépet. Ez, szerintem, fotonoknak földművelő szemébe juttatása.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • floatr

    veterán

    válasz csavar #243 üzenetére

    Nyilván embere válogatja ki mit hogy él meg.
    Nekem a dos után a 3.0ás windózzal kezdődött a történet, de eddig a legtöbb "újdonság" és "fejlesztés" -- amellett h erőforráspazarló volt, és konkurencia letörésére is irányult -- magyarázhatóan célszerű volt. Amikor elkezdtem a vistát használni, megdöbbentően rossz benyomást keltett bennem (pedig gyakorlatilag doson/windózon léteztem), és akkor szépen lassan átnyergeltem ubuntura. Szívtam persze sokat, mert majdnem totál ismeretlen volt, de most lassan 2 év után jobban tudom használni, mint a vistát. Az ubuntu esetében pozitív csalódás volt

    Nem vallásos alapokra helyezem a dolgot, egyszerűen a praktikumot tartom szem előtt.

  • Bici

    félisten

    válasz csavar #250 üzenetére

    Okés, köszi!
    A Virtuális könyvtáras dolog jól hangzik, bár még utánanézek, hogy mi az előnye a nem-rendszergazda üzemmódnak... sokan mondják, hogy veszélyes rendszergazdaként ahsználni mindig a gépet de még nem vagyok meggyőzve, bár értem a problémát.
    A dokumentumos dolgot is vágom, ezek szerint tényleg jó, csak nekem nincs rá szükségem.
    Egyszer szeretnék egy olyan windows-t, amiben nincsenek számomra felesleges dolgok. Mondjuk telepítéskor lenne egy szakértői beállítási mód, ami lehetővé tenné a teljes kigyomlálást. Hogy miért lenne jó ez? Mert tovább lehetne fejleszteni ezt úgy, hogy még a vásárlás elött lenne ez a testreszabás, és online fizetnék egy letölthető windózért. Aszerint állítaná össze a rendszer az image fájlt, amit én beállítok, és csak azért fizetek, amire szükségem van. És később kár lehetne bővíteni is. :U
    Tudom a bili, meg a kezem... :DDD

    Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

  • bambano

    titán

    válasz csavar #251 üzenetére

    nem értem, most vettetek pár ezerért 2g ramot a gépetekbe... ;)

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz csavar #256 üzenetére

    Az a fajta swappelési mód, amiről írsz, nem ms találmány, hanem a vms örökség nyoma a windowsokban.

    Az a baj az egész hsz-eddel, hogy irgalmatlanul kevered a fogalmakat, hasonlítgatod gizikét a gőzekével. Hol erőforrást írsz, amikor erre példának hozom a processzort, akkor memóriáról kezdessz beszélni, hol kevered a grafkius toolkitet, az ablakkezelőt meg a desktop rendszert, stb. Úgy nem lehet vitatkozni, ha a fogalmakat nem pontosan használod.

    Nem tudom, nálad mit jelent a menedzselt kód, ha valamiféle forráskód menedzsmentet, akkor minden progit úgy csinálnak mostmár. Ha meg a virtualizációt, akkor a virtualizációtól miért is nőne érdemben a memória felhasználás? Attól, hogy valamiféle virtualizáció van, még nem zabál annyival több ramot, hogy rögtön két gigára kellene bővíteni.

    Ha a java szerű, virtuális gépes megoldást gondolod menedzselt kódnak, akkor súgok: a java irtózatosan nem stabil és menedzselhetetlen. Isten őrizz attól, hogy ilyenben alap oprendszeri feladatokat oldjanak meg.

    Milyen hardveres gyorsítás bekapcsolása jelent a linuxban 50-60 mega ram fogyasztás növekedést? Megint egy pontatlan fogalmazás, azt írod, hogy az operációs rendszerek, közben windowsokra gondolsz, mert amennyiben a linuxot is beleérted, akkor nincs igazad. Beagle-t meg nem használ mindenki, nincs olyan, hogy kötelező beagle-t használni, emiatt linux upgrade esetén köteles vagy hw-t is upgradelni. Ez csak ms-nél divat.

    Nem állítom, hogy nem lehet olyan linuxos alkalmazásokat találni, amelyek nagy vagy nagyobb vasat igényelnek. Azt állítottam többször és ismét azt állítom, hogyha egy vason egy felhasználó által szokásosan használt cuccokkal elfogadható módon fut a linux, akkor újabb verzióra való átállás után ugyanazon vason ugyanazok a feladatok ugyanúgy fognak futni. Amennyiben az user az újabb verzióra való átállást nem köti össze azzal, hogy az igényeit is megemeli.

    Ha neked 10 év alatt annyi változott a linuxban, hogy betettek két dialog boxot, akkor te ne linuxozz.

    Ha nekem még egyszer azt mondja valaki, hogy java alatt egységes koncepcióval lehet programokat készíteni, visítva röhögni fogok. Egyszer látni szeretnék egy egységes webkonténert, egy egységes ajp konnektort, egy egységes rowset implementációt, és még sorolhatnám kb. ezer évig. Még a windowssal se volt annyi bajom, mint a jávával.

    Ha már a jávát emlegetted, mitől egyszerűbb szabványosan, bővíthetően, időtállóan jávát programozni windows alatt, mint linux alatt?

    Gyorsan, egyszerűen lehet biztonságosan programozni... lol, jávában például nem lehet buffer overflow-t csinálni?

    Gnumeric és az abiword valóban nincs egy súlycsoportban az ms officevel. Például vírusokat is rosszabbul futtat.

    Szerintem motifban van fájlmegnyitó dialógus. Szerintem is egységes felületet érdemes adni a felhasználóknak, kezdjük rögtön az office 2k3-mal és a keresés shortcuttal.

    Várjuk meg azt az ms virtualizált rendszert, láttunk már olyat, amiből ki tudtak törni.

    Szóval, finoman fogalmazva, nem értek egyet a véleményednek azon részével, amit a linuxszal kapcsolatban megfogalmaztál.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • sh4d0w

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz csavar #256 üzenetére

    Figymá, Linux alá minek töredezettség-mentesítő? A filerendszerek működésbeli különbözősége miatt lényegesen kisebb a teljesítményveszteség, mint a MS-féle filerendszereken. Nem azt állítom, hogy Linux alatt nincs fragmentáció, csak azt, hogy sokkal kevésbé befolyásolja a teljesítményt...

    https://www.coreinfinity.tech

  • bambano

    titán

    válasz csavar #258 üzenetére

    Az ms .net-re épülő kísérleti oprendszere eddig se volt kedvenc nálam...

    Még mindig nem írtad meg, hogy milyen hw gyorsításról beszélsz. Bár így ránézésre a videokari 3d gyorsításáról lehet szó. A linuxban, helyesebben a debianban alapértelmezettként nem szokott 3d gyorsítás lenni. Külön kell belehekkelni.

    Ha a progidat megfelelő szabályokhoz igazodva írtad volna, mondjuk 1995-ben, akkor még most is futna egy friss debianon. Csak tartani kellene magad az interfész specifikációkhoz, pl. posix, és akkor nem lenne lib függőségi problémája.

    Normális helyen a windowsos progit is jön egy fickó és feltelepíti. Az, hogy bárki rendszergazdának hiheti magát, különösen egy munkahelyen, ahol a felelősség kicsit több annál, minthogy Pistike tud-e éjjel kvékelni, ugyanúgy mítosz a linuxban mint a windowsban.

    Lehet, hogy a jáva specifikáció alapján elvileg nem kellene buffer overflow-ra számítani, de egyes jáva komponensek trehány elkészítése miatt a való életben sajnos van ilyen. És a programozó azt hiszi, hogy nem kell ilyennel foglalkozni, mert a környezet ettől megvédi, a környezet meg nem védi meg, és kész a baj. .Net sose volt a kezemben, de ezek után én már azt se nagyon hiszem el a managed kódokról, amit kérdeznek vele kapcsolatban, Ha most azt mondod, ugyanolyan ordas általánosítást csináltam, mint amilyeneket te szoktál, elfogadom.

    A linuxos világ miért is marad le? Amit te virtualizációként nagy durranásnak hiszel az ms-ben, azt a linuxok, unixok 20-30 éve tudják. chroot, uml, jail, ezer éve vannak. Más kérdés, hogy linux alá eleve tisztességesen KELL megírni a programokat, mert ott már az eljén se hagyta a rendszer, hogy egy alkalmazói program belerondítson a rendszer cuccokba. A fő probléma, ami miatt az ms most bevezeti ezt a virtuálerőlködést, linuxon soha nem létezett, ergo nem volt ilyenre szükség.

    Jó lenne, ha a linuxszal kapcsolatos mítoszaiddal nem kellene vitatkozni...

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • floatr

    veterán

    válasz csavar #258 üzenetére

    A menedzselt kód télleg elég kényelmes a C++-hoz képest egészen addig, amíg megbízható mechanizmusok vannak alatta. Ha teljesítménykritikus v biztonságilag kényes kódot kellene készíteni, akkor viszont kifejezetten hátrányos, mivel olyan komponensektől függ a kód, aminek nem 100%osan garantáltan jó a viselkedése.

    A .net meg nem a java-nál jobb, hanem a korábbi mikorszoftos framework-öknél, amelyektől már a falat kapartam kínomban. A java időtállóbb, és elfut épp a kenyérpirítón is.

    szerk: egyébként ha visual studióval szőtte a jómunkásember a kódot, akkor jó esélye van rá h pár év múlva azzal is lesznek függőségi problémák. Persze hekkelni ezzel is lehet, mint minden mással, de a bézik felhasználó elsőre nem fogja vágni h pár régi dll-t kell letölteni innen-onnan.

    [ Szerkesztve ]

  • Cathfaern

    nagyúr

    válasz csavar #279 üzenetére

    "Nyilván Gizike next next start-ja könnyebb megoldás mint a linux jajj nincs a repoban benne mit csináljak? lehetősége. A fordítgatás meg nem gizikének való."
    Tehát linux esetén vagy repo, vagy fordítani kell a programot? Biztos, hogy folytatni szeretnéd ezt a beszélgetést?
    Amúgy szidod itt a linuxot, mert hogy mennyivel egyszerűbb winen frissíteni, mert csak next next next. Viszont azt elfelejted, hogy repot te is csinálhatsz "házilag", szóval ha felraknád repoba a frissítést, akkor el se kéne külön küldened, hisz mindenki megkapja aki a szoftvert használja, s még nextet se kell nyomni. Ja hogy ehhez értened kéne a linuxhoz? Az már más.

    #280-et meg nézd át szerintem, vmi nagyon nincs rendben ott :)

    [ Szerkesztve ]

  • bambano

    titán

    válasz csavar #279 üzenetére

    kde1-et nem tudom, sose volt kde-m, de qt-ből most simán fent lehetne a 3-as és a 4-es egyszerre. Tehát esély van rá.

    imho: desktopon senki nem telepít semmit, van ris meg network install, nehogymár gizike bármit felrakjon, amit ő akar... Ez a ris dolog meg a hálózati unattended setup azon kevés dolgok közé tartozik, amit rendesen megcsináltak ms-ék. Ismétlem: SZERINTEM.

    Gizikének azért sem kellene fordítgatással foglalkoznia, mert ha ő fordít magának, akkor az a program nem megy át minőségellenőrzésen. A programhoz, mint termékhez, tartoznia kell egy qa-nak is. Ebbe nem fér bele gizike vírusos pc-je a fordítgatással.

    Mire mennek a feltört firefoxszal egy noexec, nosuid, nodev-re mountolt /home-mal meg /tmp-vel? Hint: semmire. Ráadásul debianon elég egyszerű újratelepíteni a binárisokat, mert rendes leltár van hozzá.

    Nem kell a virtualizáció ilyen célra, rendesen megírt szoftver kell. Szerintem érkezik annyi javítás jávához, mint amennyi összesen egy debian alaprendszerhez...

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • sh4d0w

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz csavar #279 üzenetére

    Gizike, mint júzer, nem telepítget semmit (ha igen, régen rossz) Windows-on sem. Sokféle módja lehet egy szoftver disztributálásának Windows környezetben is, így még a rencergizdát sem kell odahívni, hogy ezt meg azt rakja fel Gizikének. Linux alatt Gizikének ugyanúgy nem kell telepítenie semmit, mi több, ugyanúgy nem kell odahívni helybe a rencergizdát, ott is disztributálható a szoftver. Ha meg valamit fordítani kell, azt megint nem Gizike csinálja, hanem a rencergizda...

    https://www.coreinfinity.tech

  • Vladi

    nagyúr

    válasz csavar #289 üzenetére

    "Milyen mást megoldást tudsz? Mert egy program akár több tucat csomagtól függhet. És azok másoktól."

    Amik fenn vannak repókban. De van 3rd party repó is, mert előre csomagold változat. Majd ez után forgatsz. Többnyire csak a programot, mert lásd "fenn vannak a repóban" már a függőségek.

    Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

  • sh4d0w

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz csavar #291 üzenetére

    Szerintem kicsit el vagy tévedve. Nem az otthoni felhasználók a nagy piac a MS számára, hanem a cégek. Tehát Gizike hiába látja meg a virtuális hajfodrász programot, cégnél nix használat és telepítés. Nem, a monopólium megtartásának nem ez az eszköze Redmondban, hanem az, hogy a világ xy dolgot csinálja szabványok mentén, ők másképp. Mivel a desktop OS-ek piacán monopolhelyzetben van, mi több, az irodai csomagok területén is (meg még sok egyéb helyen), azért ha egy dokumentumot elkészítettél pl. MS-O-ban, akkor ezentúl rákényszerülsz a használatára, mivel a dokumentumformátum se nem szabványos, se nem dokumentált kellőképpen (nem hiszem el, hogy megint itt tartunk).

    https://www.coreinfinity.tech

  • floatr

    veterán

    válasz csavar #293 üzenetére

    Hát tény h nem írtam erre alkalmazást, de általában elég memóriaigényes alkalmazásokat használok, és memória/swap kezelés szempontjából eddig az ubuntu jött ki a legjobban, az xp kicsit rosszabb, a vista meg nagyjából döglődik. (javarészt ezt a hármat használom)

    Sakkor még az is hozzátartozik a dologhoz h valamiért a win alatt használt alkalmazások nagy része bloatware-ként lett megírva. Mindegyik újabb rezidens részeket telepít, soha nem látott/használt funkciókat is hozzátesz az installációhoz, és persze be is tölti.

    Amellett igazán nem értem a fórumokon keringő ütemezéssel kapcsolatos problémákat. Mondják h a win e téren (is) (sokkal) jobb. Amikor két monitoron egyszerre használunk böngészőt, és nézünk videót, akkor a lejátszás akadozik minden egyes navigációnál. Tény h nem állítgatom be a prioritást a taskmanager-ben, de ezt home júzer sem fogja állítgatni. Ugyanez ubinál nem probléma.

Új hozzászólás Aktív témák