Új hozzászólás Aktív témák

  • attila9988

    őstag

    válasz #82729984 #174 üzenetére

    innen eltünik egy tégla ott megjelenik az lopás.

    A btk szerint a lopás fogalma pontosan ez:

    "370. § (1) Aki idegen dolgot mástól azért vesz el, hogy azt jogtalanul eltulajdonítsa, lopást követ el."

    Szóval EL KELL HOGY VEGYEM mástól azt a dolgot, ahhoz, hogy megvalósuljon a bűncselekmény, amit lopásnak hívunk. Ha le tudom másolni csavarról csavarra az autódat pár perc alatt, és nekem is lesz egy olyan, mint neked, akkor nem loptam el az autódat.

    Lehet ezt bármeddig ragozni, de a lényeg az, hogy bármilyen szót is használsz a jelenségre, az biztosan nem lehet a lopás.

    Másik dolog. Ha az ms nagyon, de nagyon akarná, megoldhatná hogy tulajdonképpen lehetetlen legyen licenc nélkül használni a windows -t. Megvan hozzá a háttere, megvan hozzá a tőkéje, megvan hozzá az embere. Egy irgalmatlan erős, többlépcsős online ellenőrzés, és kész....(talán így sem volna lehetetlen, de minden esetre annyira nehéz volna, hogy minimálisra csökkenne a lehetőség. Olyan kicsire, ami már szerinted sem számítana) Mégsem teszi. Miért nem? Mert neki az a jó, ha az egyszerű embernek nehéz ugyan, de attól még lehetséges lemásolni a programot, és használni. Szüksége van rá, hogy te is ezt használd, még akkor is, ha nincs licenc -ed. Ha elmész dolgozni majd egy céghez, és semmit nem ismersz a világon, csak azt hogy a windows = pc operációs rendszer, akkor már nyert. Nyert, mert az adott cégnél nagyobb valószínűséggel fognak a felhasználói munkagépekre windows -t rakni. Ezzel csökkenti a veszélyét annak, hogy bármelyik konkurencia bemásszon érdemben a desktop piacra. Ezt megszerezték a 90 -es években, és nagyon vigyáznak rá, hogy meg is maradjon. A warez kvázi "elfogadásával" is ezt segítik elő. Nullköltséges piac megtartó/bővítő intézkedés. Ők is tudják, hogy ha nagyon erőlködnek, akkor a negatív vízhang sokkal nagyobb lesz, mint az a pár licenc díj, amit nyernek. Az utóbbi években egyébként is kaptak pár pofont más piacokon, ahol nincsenek ilyen domináns helyzetben. A cégekből él az ms, ahogy eddig, és ahogy ezután is. Ennyi.

    [ Szerkesztve ]

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

Új hozzászólás Aktív témák