Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • attila9988

    őstag

    Annyira egyszerű volna....
    HA a boltban én NEM fogadom el a licenc -et, akkor nem kell windows -al vennem a gépet... kész. Így akinek az kell, azok elfogadják majd otthon, akinek meg nem az kell, azok meg megkaphatják nélküle...

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

  • attila9988

    őstag

    válasz #82729984 #174 üzenetére

    innen eltünik egy tégla ott megjelenik az lopás.

    A btk szerint a lopás fogalma pontosan ez:

    "370. § (1) Aki idegen dolgot mástól azért vesz el, hogy azt jogtalanul eltulajdonítsa, lopást követ el."

    Szóval EL KELL HOGY VEGYEM mástól azt a dolgot, ahhoz, hogy megvalósuljon a bűncselekmény, amit lopásnak hívunk. Ha le tudom másolni csavarról csavarra az autódat pár perc alatt, és nekem is lesz egy olyan, mint neked, akkor nem loptam el az autódat.

    Lehet ezt bármeddig ragozni, de a lényeg az, hogy bármilyen szót is használsz a jelenségre, az biztosan nem lehet a lopás.

    Másik dolog. Ha az ms nagyon, de nagyon akarná, megoldhatná hogy tulajdonképpen lehetetlen legyen licenc nélkül használni a windows -t. Megvan hozzá a háttere, megvan hozzá a tőkéje, megvan hozzá az embere. Egy irgalmatlan erős, többlépcsős online ellenőrzés, és kész....(talán így sem volna lehetetlen, de minden esetre annyira nehéz volna, hogy minimálisra csökkenne a lehetőség. Olyan kicsire, ami már szerinted sem számítana) Mégsem teszi. Miért nem? Mert neki az a jó, ha az egyszerű embernek nehéz ugyan, de attól még lehetséges lemásolni a programot, és használni. Szüksége van rá, hogy te is ezt használd, még akkor is, ha nincs licenc -ed. Ha elmész dolgozni majd egy céghez, és semmit nem ismersz a világon, csak azt hogy a windows = pc operációs rendszer, akkor már nyert. Nyert, mert az adott cégnél nagyobb valószínűséggel fognak a felhasználói munkagépekre windows -t rakni. Ezzel csökkenti a veszélyét annak, hogy bármelyik konkurencia bemásszon érdemben a desktop piacra. Ezt megszerezték a 90 -es években, és nagyon vigyáznak rá, hogy meg is maradjon. A warez kvázi "elfogadásával" is ezt segítik elő. Nullköltséges piac megtartó/bővítő intézkedés. Ők is tudják, hogy ha nagyon erőlködnek, akkor a negatív vízhang sokkal nagyobb lesz, mint az a pár licenc díj, amit nyernek. Az utóbbi években egyébként is kaptak pár pofont más piacokon, ahol nincsenek ilyen domináns helyzetben. A cégekből él az ms, ahogy eddig, és ahogy ezután is. Ennyi.

    [ Szerkesztve ]

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

  • attila9988

    őstag

    válasz #82729984 #175 üzenetére

    Ezek szerint az ilyen országokban a filmeket nem mutatják be a mozikban

    Ez az egyik kedvenc témám.... ugyanis a mozival jönnek mindig, amikor éhező színészeket, producereket vizionálnak. A moziban a világ évi filmtermésének csupán néhány százaléka kerül be. Mi van ha te a maradék több mint 90% -ra vagy kíváncsi?

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

  • attila9988

    őstag

    válasz Dr. Akula #198 üzenetére

    "fröcsögő száj" helyett mennyiből tart rákeresni az oprendszer nélküli géphegyekre? Esetleg visszaolvasni, volt már rengeteg linkelve.

    Ez hülyeség... ha én laptop -ot akarok, és kinéztem hogy hardware -ben nekem az xyz típus tökéletes, és csak azért nem vehetem meg, mert windows -t is vehetek mellé, az nem jó. És ne gyere az autós példával, mert nem olyan... Itt egy gombnyomás kérdése az egész. Semmi akadálya nem lenne. Ha nem fogadom el a licenc -et, nem veszek windows -t.... ennyi.
    Ez sem az üzletmenetben, sem a számlázásban nem okozna az ég világon semmi fennakadást. Lenne egy plusz papír, hogy windows -t vett, vagy nem vett... ennyi. Ha kell, mert azért veszem a gépet akkor fizetek érte, ha nem kell, akkor meg nem.Ennek így kellene működni.

    [ Szerkesztve ]

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

  • attila9988

    őstag

    válasz sh4d0w #245 üzenetére

    Egyelore meg ott tartunk, hogy Windows-bol sem tehetsz fel olyat, amilyet akarsz. A 7 tamogatasa meg negy evig tart, de Skylake platformra talan-talan fel tudod huzni,

    bármilyen os felrakható.... Az x86 -ot azért szeretjük, mert visszafele kompatibilis. Ha nem lenne az, már kihalt volna. Az intel -nek is volt másik, de nem kellett, mert nem volt kompatibilis.

    De minden esetre, soha nem a cpu -n bukik a kompatibilitás, hanem valami más hardware -en. A cpu támogatás, amit itt emlegetnek, az leginkább arról szól, hogy régebbi az igp -hez nem csinálnak driver -t a régebbi rendszerekre... hivatalosan. De ez nem jelenti hogy nem fog működni, meg azt sem, hogy nem lesz hozzá driver.

    A legtöbb cégnél a "támogatom" annyit szokott jelenteni, hogy letesztelik adott platformon, vagy sem. De ismétlem, a cpu sosem akadály, csak ha valamilyen spéci képességet igényel egy új rendszer. De a régi, az menni fog. Az uefi egy kicsit belerondított a boot folyamatba, de egyrészt ez is évekkel ezelőtt volt, másrészt az mbr ugyanúgy megy.... (sőt... mivel a software raid -el sok a szopás ha efi partíciót használsz, ezért ma is simán érdemes lehet mbr -t használni, ha nincs valami korlát, ami miatt ki van lőve, pl disk méret.)

    [ Szerkesztve ]

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

  • attila9988

    őstag

    válasz #35193216 #264 üzenetére

    Ha azt mondod, hogy kéne egy laptop, ami ezen paramétereknek megfelel, és jó minőségű a váza, stb., stb., de egyik gyártónál sincs ilyen Windows nélkül, akkor van igazság abban, amit mondasz.

    Pontosan ez a helyzet. A laptopok túlnyomó többségét csak és kizárólag windows -al találod meg... (fentebb módszer megoldaná egyébként ezt a kérdést, de azt már leírtam), valamint lehet kapni pár, általában a legalsó kategóriába tartozó, gagyi házas, gagyi hardware -es vackot, amin van freedos.

    Szóval jelenleg az az üzenet, hgoy vagy fizetsz a microsoft -nak, ha kell a rendszere, ha nem, vagy gagyi gépet veszel. Utóbbi nyilván nem opció.

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

  • attila9988

    őstag

    válasz King Unique #273 üzenetére

    Szóval szerinted az a helyes, és jó út, hogy árukapcsolással ráerőszakolsz valamit mindenkire, vagy legalábbis kifizetteted vele, ezzel gyakorlatilag megszüntetve annak lehetőségét, hogy valaki ne fizesse ki ezt az "adót" amit egy cég kivet a komplett notebook piacra...

    De azért meglepődnél ha egy nagyáruház, mondjuk egy élelmiszerlánc hasonlót művelne.

    Nem értem hogy az eu -ban ez hogyan lehetséges, de látszik hogy mennyire veszik komolyan a hasonló ügyeket. Az pedig még mindig nem tisztázott, hogy ha én NEM fogadom el a licenc -et, akkor mi van? Elolvasom hogy szinte semmit nem csinálhatok a software -el, és ez nem tetszik, tehát nem fogadom el.... a pénzemet akkor is elveszik. Szerinted ez így rendben van?

    [ Szerkesztve ]

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

  • attila9988

    őstag

    válasz King Unique #278 üzenetére

    Nem érted még mindig. A windows adó elkerülésére jóformán csak pár apróságot kellene tenni. Még csak új gyártósorok sem kellenek. Elfogadom, vagy nem fogadom el. Ha nem, akkor nem fizetem ki. Ha igen, akkor kifizetem. Ne mondd már hogy ez olyan nagy művészet. Ha ezt törvényesítik.... akkor egy szót nem szólhatsz többé semmilyen más piacon sem hasonló dolgokért, mert a "szerintem ez az igénye mindenkinek" mondatot bármikor be lehet dobni.

    Ez egy software. Rettentő egyszerű megoldani, hogy ne legyen kötelező a géppel együtt ezt is kifizetni.

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

  • attila9988

    őstag

    válasz King Unique #277 üzenetére

    Csak az a helyzet, hogy ők és a hasonló szervek döntik el, mi törvényes és mi nem, nem pedig az átlagember.

    Tehát épp most törvényesítették az árukapcsolást, és megszavazták egy monopólium minden eszközzel való fenntartását, ezzel megfosztva téged olyan jogoktól, amik miatt más piacokon szórják a bírságokat.

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

  • attila9988

    őstag

    válasz King Unique #281 üzenetére

    Azt nem érted meg, hogy üresen a vásárlók egy (jelentős) részének nem feltétlen kell és, ha már rákölt x összeget, akkor némi pluszért cserébe legyen minden egyben.

    Írtam erre fent egy megoldást.... nem akarom megismételni. Olvasd el.

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

  • attila9988

    őstag

    válasz King Unique #284 üzenetére

    illetve a vásárlók döntése és szokása.

    Nem a vásárlók döntése, hanem a laptop gyártók, és a microsoft közös partizánakciója, ami abszolút piackorlátozó, piactorzító hatású, és amit ennek az eu -nak, ami más esetben keményen büntet a hasonló dolgok miatt, nem lett volna szabad legalizálni. Ez a "neked lehet ilyet is" esete.... és komolytalanná tesz minden hasonló intézkedést. Ezek után hogy kéred számon bárkin is az árukapcsolást?

    [ Szerkesztve ]

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

  • attila9988

    őstag

    válasz CPT.Pirk #289 üzenetére

    Azzal az indokkal nem kényszeríthetnek rám semmit, hogy "ha nem akkor úgyis ellopnád"... ez nem érv. Ezt semmilyen termékkel kapcsolatban nem fogadod el. Akkor software esetében mégis hogyan?

    Én csak azt mondom, hogy egy ilyen ítélet után minimum visszás bármilyen árukapcsolással kapcsolatos ügyben másképpen dönteni. Röhej ez az eu.

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

  • attila9988

    őstag

    válasz King Unique #290 üzenetére

    Attól, hogy technikailag nem a vásárlók a kivitelezők, még ők döntik el, hogy mit szeretnének venni.

    Pont az ellenkezője igaz. Nem ők döntenek.... hát én vagyok a vásárló, és előre eldöntötték helyettem, hogy nekem windows kell.... kérdezték? Nem.... ez a lényeg. Pont ez a baj, hogy kérdés nélkül döntenek. Az eu -ban pedig ez úgy néz ki legális.

    Nem lehet egy piacon a monopol helyzetet azzal igazolni, hogy "eddig is az volt"... ezzel kvázi bebetonozol valakit oda, és elveszed a vásárlóktól a választás lehetőségét.

    Nem mondtam hogy neked linux -ot kell használni.... azt mondom, hogy a döntés lehetősége a tied kellene hogy legyen... és nem az.

    [ Szerkesztve ]

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

  • attila9988

    őstag

    válasz Dr. Akula #293 üzenetére

    Ferrarit se vehetsz Lamborghini motorral

    Ez teljesen rossz példa. A software egészen más természetű dolog, mint a motor. A motor inkább a cpu lehetne.

    De van. Nincs kedve 1 ember miatt több verzió legyártani,

    A fent vázolt módszerrel pontosan egyetlen változatot kell gyártani. Csak a licenc kulcsokat kell nyilvántartani, ami 2016 -ban nem egy nagy varázslat. Ez pusztán az árukapcsolás legalizálása, ahogy fent is írtam. Én laptop -ot veszek.... azt a laptop -ot, ami nekem kell... magyarázd el, hogy nekem miért kell fizetnem a microsoft -nak, ha az adott laptopon nem lesz használva a windows. Miért jár neki az én pénzem? Mert valaki eldöntötte helyettem? Látod ez itt a gond.... Tudtommal adót csak az állam szedhet, cégek nem.... Ha azt mondanám neked, hogy minden kenyér árából utalj a cégemnek 10% -ot, mert csak.... akkor mit szólnál? Azt mondanád, menjek a p...ába... igaz? Akkor a microsoft kvázi adóját miért fogadod el?

    Ha windows programhoz kell a gép, akkor winnel veszem.... ha nem, akkor meg nem.... ez lenne a normális.

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

  • attila9988

    őstag

    válasz Dr. Akula #295 üzenetére

    hardware elemeket említesz, és nem általános célú os -t. Óriási a különbség. Még mindig nem érted. Valaki eldöntötte, hogy az operációs rendszer az csak windows lehet. Te innentől kezdve nem tehetsz semmit... csak kifizetheted egy amerikai vállalatnak, amit ő épp úgy gondol.
    Ezt hívják monopol helyzetnek, és erre vonatkozóan világos törvények vannak, amik tiltják azt... most mégis ezekkel a törvényekkel ellentétesen döntöttek. NEM LEHET monopóliumot építeni semmilyen más piacon, mert tilos. Azért tilos, mert a kapitalista alapelvek ellen való. Ezért hozták létre a versenyjogi törvényeket. Gondold át újra a dolgot.

    A microsoft a 90 -es években egy eseménysorozat után, megszerezte magának a desktop piacot. A monopólium ténye pedig önmagában nem igazolása annak, hogy ezt örökké kötelező fenntartani. SEMMILYEN piacon nem engedik ezt, csak a pc -k esetében, érthetetlen módon. És ezzel kapcsolatban az eu abszolút következetlen. Ezzel van nekem bajom. Én nem azt mondtam hogy árulni kell az összes os -el gépet.... én azt mondtam, hogy nem helyes, ha engem arra köteleznek, hogy nem használt software -ekért fizessek, ezzel a természetes piaci folyamatokat megakadályozva, gátolva....

    Gondold át, hogy itt mi is történik. Ne azt hajtogasd hogy "merawindowskellmindenkinek".... ez egy szűk látókörű hozzáállás. Ezért is tart a piac amúgy ott, ahol.... mert az "eddig is ez volt, akkor ez legyen" jelmondattal ráerőszakolták mindenkire majdnem 20 éve.....

    Már tárgytalan, mert ez a töketlen balfék eu -s bagázs így döntött.... de a természetes az lenne, hogy egy amerikai software cég ne fizettethesse ki mindenkivel az általa elképzelt összeget akkor is, ha a software -ét az illető nem használja.... Pont...

    Nem tudod megmagyarázni semmilyen észérvvel, hogy ez miért jó így....

    [ Szerkesztve ]

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

  • attila9988

    őstag

    válasz CPT.Pirk #299 üzenetére

    A cég részéről...

    Ezért adjunk nekik jogot, hogy elvegyék a vásárlók pénzét.... érdekes gondolat.

    és akkor veszteség éri őket.

    Engem ér veszteség, mert olyanért kell adott esetben fizetnem, amit nem akarok használni. (fentebb vázolva a részleteket... olvass vissza)

    Mivel minimális konkurenciájuk van a "piaci" operációs rendszerek terén,

    Épp ez az... a kvázi monopólium fenntartása ilyen erőszakos módszerekkel éppen a természetes piaci folyamatok ellen való. Ezért hibás ez a döntés.

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

  • attila9988

    őstag

    válasz Dr. Akula #298 üzenetére

    Nem! Teljesen ugyanaz. Termék-termék.

    Nem... hardware, software. Nem ugyanaz... nagyon nem. A notebook nem lesz működésképtelen windows nélkül. (sőt... )

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

  • attila9988

    őstag

    válasz King Unique #297 üzenetére

    Akinek nem kell, nem akar +ba fizetni, az azért találhat a kínálatban rendszer nélküli modelleket

    Én nem a "rendszer nélküli modellt" akarom megkeresni, hanem azt a modellt, amiben pontosan az van, ami nekem kell... és nem egy, az összes modellhez képest elenyészően kicsi halmazból kukás hardware -el, hanem a normális notebookok közül akarok egyet.... hangsúlyozom NOTEBOOK -ot akarok...
    Arra válaszolj nekem, hogy miért kötelező a microsoft -nak pénzt adnom akkor, ha veszek egy hp notebook -ot? Erre válaszolj... Ezt hívják árukapcsolásnak. Nézz utána.

    A gyártók rendszerint a felhasználói igényeknek megfelelően igyekeznek alakítani a kínálatot.

    Tényleg? Nekem mint felhasználónak az az érdekem hogy hogy adót fizessek a microsoft -nak? Miért is? Nekem mint felhasználónak az az érdekem, hogy elvegyék tőlem a választás lehetőségét? (általános célú os -ről van szó még mindig. ). Nekem mint felhasználónak az az érdekem hogy szeméttel telerakott notebook -ot kaphassak csak a boltban? Az az érdekem hogy egy amerikai cég kvázi monopóliumát erőszakkal megfizettessék velem?
    Mond el kérlek, hogy mindez miért lenne érdekem...

    [ Szerkesztve ]

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

  • attila9988

    őstag

    válasz #35193216 #305 üzenetére

    akkor legyen a Ferrari fedélzeti számítógépének a szoftvere.

    A fedélzeti számítógép software nem általános célú os, hanem céleszköz. embedded cucc... az megint más.

    Még mindig ott tartunk, hogy egy átlagos rendszergazda is tud neked olyan image -et csinálni, ami indításkor feltesz egy kérdést, és a választól függően gyalulja le az egyik partíció tartalmát.... Ti meg itt úgy állítjátok be, mint ha a notebook nem lenne működőképes, ha pontosan fél perccel tovább tart beüzemelni.... Kell a win, vagy nem kell a win...

    Tőled is megkérdezem... miért akarsz mindenkit arra kötelezni, hogy a microsoft -nak fizessen jutalékot minden notebook után?

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

  • attila9988

    őstag

    válasz #35193216 #306 üzenetére

    Én meg olyan HP laptopot vettem, amiből csak előre telepített Ubuntus váltpzat volt. Ingyenes OS, ok, deckívancsi vagyok a véleményedre, fordítva lehet?

    A legfontosabb ebben a kérdésben az, hgoy a win költségtényező. Árukapcsolt software. Köteleznek engem arra, hogy pénzt fizessek érte, akkor is ha nem fogadom el a licenc -et. Akkor is, ha nem fogom használni. Egy általános célú os esetében ez helytelen, mert megfojtja az általános célú os -ek piacát. Piackorlátozó magatartás, és a vevők választási lehetőségét csorbítja, tűnteti el, valamint költségeket is hárít rájuk, amivel egy amerikai vállalat fenntartását fizettetik meg veled... velem... és mindenki mással.

    A helyes az volna, ha a licenc megtagadása esetén, engem nem köteleznek arra, hogy fizessek a microsoft -nak. Az ubuntus példa annyiban más csak, hogy ott nem fizetsz a cannonical -nak semmit. De ettől még ott is helytelen gyakorlat, ha nem kérdezi meg az elején, hogy nekem az kell -e.

    Nem azzal van bajom, hogy software -el árulnak gépet.... azzal van bajom, hogy eldöntik helyettem, hogy nekem azt kell használnom, és ettől a lehetőségtől nem állhatok el. Ez os független kérdés. Viszont utóbbi esetben legalább költségtényezőt nem jelent.

    [ Szerkesztve ]

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

  • attila9988

    őstag

    válasz King Unique #310 üzenetére

    És mit gondolunk, hogy majd a notebook gyártók egy vásárló egyedi igényeihez fogják igazítani a teljes kínálatot?

    Nem érted, vagy nem akarod érteni hogy csak egyfélét kellene gyártani akkor is? Fentebb leírtam többször is a módszert.

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

  • attila9988

    őstag

    válasz Dr. Akula #321 üzenetére

    A stabilitás, gyorsulás, jobb kompatibilitás mind vásárlói igény.

    Tényleg? Mert ezek egyikének sem felel meg a win10, még a korábbi microsoft rendszerekhez képest sem. :)
    És itt jön az, hogy vajon tényleg a monopol helyzet -e a vásárló érdeke, vagy sem.

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

  • attila9988

    őstag

    válasz #35193216 #326 üzenetére

    1) Mikor láttál utoljára linux -ot?
    2) Miért beszél mindenki úgy, mint ha feltétlenül egy adott distribúcióval kellene árulni egy notit? Ezt senki nem mondta.
    Továbbra is az a gond, hogy neked, mint vásárlónak kötelezővé teszik, hogy fizess microsoft adót. Mostantól pedig törvényesen teszik ezt sajnos.
    Alig várom, hogy valami hasonló ügyben hivatkozzanak majd erre az esetre, bármely más piaccal kapcsolatban.

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

  • attila9988

    őstag

    válasz #35193216 #328 üzenetére

    Értsd már meg, hogy csak a lehetőséget hiányolom, hogy mondhassak NEMET, ha nem kell a rajta lévő rendszer.
    Egyébként linux esetében nem nagyon kell a gyártónak megerőltetnie magát. Elég rég volt már az, hogy hardware kompatibilitási problémáim lettek volna vele. Ehhez képest pl a win10 rengeteg dolgot elront új masinákon. (egészen konkrétan pont hp notival volt tengernyi gond... nyomtatókról meg ne is beszéljünk. Persze linux -al mindegyik megy,a miről most beszélünk)

    Amiben intel cucc van, az megy linux -al. Amiben nvidia chip van, az is megy linux -al. Egyéb hardware -ekkel is meglehetősen ritka hogy probléma lenne. Biztosan tudsz hozni példát, amikor volt, de az esetek többségében semmilyen gond nincs.

    Nem mondtam hogy áruljanak linux -al laptop -ot. (nem mint ha ezzel gond lenne...) csak azt, hogy ne kényszerítsenek engem windows vásárlására, ha igazolni tudom, (nem fogadom el a licenc -et) hogy én azt nem fogom használni. Technikailag ezt megoldani semmiiből nem tart. Akár a kereskedő kihagyásával is lehetséges volna. Van az ms -nek online vackai alatt elég teljesítmény pár licenc kulcs ellenőrzésére. Kérdezze meg kétszer, vagy tőlem akár 10x, hogy biztos nem akarom -e használni a rendszert.... én meg 10x azt válaszolom, hogy nem akarom... és kész is. Mi ebben a bonyolult?

    Csak a szándék hiányzik... érthető üzleti okokból. És egy ilyen töketlen politikai szervezetnek, mint az eu, ez nem is jelent gondot. Ennél sokkal kisebb súlyú problémákon bezzeg tudnak rugózni.

    De amúgy leszarom... hiszen most már nincs mit tenni.

    [ Szerkesztve ]

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

  • attila9988

    őstag

    válasz Dr. Akula #385 üzenetére

    Semmit nem értettél meg a korábban leírtakból.... olyan mint ha csak írnál, de nem érdekelnének a válaszok.

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

Új hozzászólás Aktív témák