Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • julius666

    addikt

    válasz hcl #104 üzenetére

    Az a helyzet, mire kijön az gimnáziumból aki most kezd infót tanulni, desktopra már lehet nem is kapsz olyan gépet amin processzor-memória-videokártya-alaplap nem egybe van öntve, ráadásul még a klasszikus x86 architektúrára épül.

    Az órajel önmagában évek óta nem jelent semmit, a Bulldozer, HT meg heterogén programozás korában lassan különösebben a magszám sem.

    Egyáltalán, nekem rohadtul nem tetszik az amcsi mentalitás, ami elsősorban a HW gyártóknak kedvez (ezért is alakult ki), hogy semmi ne legyen javítható, és aki már egy laptopban ramot tud bővíteni, az mekkora IT mágus.

    Pedig jobb ha megszokod. Eddig sem volt ez másként, csak eddig csak az informatikára fogékonyabbakhoz jutott el az informatika, de most már tömegcikk lett, az eddigi módszertan nem alkalmazható tovább. Egyébként egyre többet hallani a tabletek, okostelók és egyéb mobil személyi akármik terjedésével a Post-PC kor kifejezést.

  • julius666

    addikt

    válasz hcl #119 üzenetére

    Sok problémát segít megoldani, ha tudod, hogy az adott cucc hogyan működik...

    Értem én, a jelenlegi irányzat - mint már írtam vagy kétszer - ezt is írja elő. Csak ha a tanár is hülye hozzá, nyilván nem fogja leadni. A másik véglet pedig hogy ha nem fektet bele energiát hogy demózhasson is (esetleg szétkap egy gépet, vagy mittudomén), akkor mindenki az osztályban leszarja, az infós irányultságú 12 éves (PH-n edződött ;] ) Ödönke úgyis tudja, a többiek meg egy mukkot sem értenek belőle.

    Nem azért van ez, mert tömegcikk, hanem mert kényelmesebb a gyártása az egybegyártott cuccoknak, és nagyobb pénz van benne, mert nem egy procit fogsz venni, ha elavul, vagy megdöglik a régi, hanem egy kompletteb, drágább cuccot.
    A gyártók és az üzlet diktálja a "fejlődést".

    Ezzel vitatkoznék, ugyanis ha a saját kis világodat határoló óperenciás tengeren túlra tekintesz, akkor hamar rájössz szerintem te is hogy az átlagember nem akar sem gépalkatrész összeválogatással, sem alkatrészenkénti javítással foglalkozni. Ez olyannyira így van, hogy jó pár olyan, komoly infós végzettségű embert ismerek (akár innen fórumról is), aki simán értene hozzá, csak se ideje, se kedve ilyenekkel szarakodni. Megveszi a komoly laptopot, ha elszaródik be szervizbe, pár nap alatt megjavítják/kicserélik és szevasztok. Rendes asztali gép már nem is kell, játszani nem játszik, másra meg minek.

    A PH olvasótáborának megkockáztatom többségét alkotó infós irányultságú diákokon (akiknek idejük van de pénzük kevesebb) illetve szervizeseken kívül ez bizony szinte kivétel nélkül mindenkinek betonszopást jelent. És nem csak mert nem tanulták gimiben.

  • Gergello

    addikt

    válasz hcl #130 üzenetére

    Ezek az emberek majd megtanulják ezt az egyetemen, ott rá lesznek kényszerítve.
    Általános és középszinten, nem ezekkel a dolgokkal kellene foglalkozni, hanem az alkalmazott informatikával.

    [ Szerkesztve ]

  • fatal`

    titán

    válasz hcl #133 üzenetére

    "vagy pl. egy ügyfélszolgálattal beszélve egy hibáról, egyáltalán el tudd mondani, mi baja a cuccodnak."

    Kár, hogy pl. az internetszolgáltatónál általában hiába mondod, mert az ügyfélszolgálatosnak kb gőze sincs, hogy miről beszélsz.

    [ Szerkesztve ]

  • Tikakukac

    titán

    válasz hcl #133 üzenetére

    Engem rendszeresen hülyének néznek/tek az ügyfélszolgálaton mikor a nettel baszakodtam. Elmondtam ezerszer, hogy mi a gond, de mivel a diszpécseres kiscsaj tudása a modem reset és tuti hálókártyáig terjedt ezért maradt az asztalverős befáradós dolog. Na azóta van stabil 5.2 le és 0.52 fel. A többi pedig igaz, nálunk most ballagásom előtt lett új rendszergazdi, egy Windows Xp felrakása se ment neki, a suli szerverébe bele sem mernék nézni...

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • Tikakukac

    titán

    válasz hcl #140 üzenetére

    Inkább olyat kérnék. Engem volt, hogy úgy felhúztak 3/4 órányi cseszekedés után, hogy lenyomtam a telefont és kimentem az udvarra egy sörrel meg a cicával. A hülye és értetlen emberek önmagukban is botrányosak, pláne ha még fizetik is érte őket.

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • bambano

    titán

    válasz hcl #145 üzenetére

    itt is csak az időbeliséget/sorrendiséget tudom emlegetni.
    Aki profi fotós, az már régen megoldotta magának az izomdesktopot. Akik mostanában akarnak belépni a számítőgép/internet szolgáltatás piacra, mint vevők, azok többsége vegetáló kaktusz szint. Egy-két feladatra kell nekik a gép és jónapot.

    Van, aki emailezni sem tud, iwiw-et elkezeli alapfokon és ennyi. Vagy passziánszozik. Vagy skypolni akar az unokával. Vagy ha ott van a gyerek, az tudjon teveklubozni. Egy-két feladatra kell nekik gép, egyre inkább célhardver lenne jó. Erre meg alkalmas egy tablet, főleg, ha rá tudod dugni a tv-re.

    Manapság vagy az ilyeneket tudod bevonni a piacra vagy senkit. Előbb-utóbb (és úgy gondolom, egyre inkább előbb) az árcédula írók is ennek megfelelően fognak gondolkodni.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • dabadab

    titán

    válasz hcl #104 üzenetére

    "Alapdolgok azért nem ártanak. Pl. hogy ki tudjon választani egy gépet megának, ne húzzák be a csőba a Tescoban mikor megy venni."

    Es ezt igy hogy? Lenne olyan erettsegi tetel, amire az lenne a valasz, hogy "i7-820-at veszek Giannitol es tulhuzom"? Es ez olyan tudas lenne, ami tiz-husz ev mulva is hasznalhato? Ne hulyits mar...
    Meg persze akkor mar miert csak PC-k? Ennyi erovel az is lehetne iskolai tananyag, hogy hogyan valasszunk mosogepet, mire figyeljunk repulojegy foglalaskor, akarmi - rengeteg pillanatok alatt elavulo kacattal lehetne tomni a diakok fejet, tenyleg, meg ugyse kapnak ebbol eleget.

    DRM is theft

  • csabicsepp

    aktív tag

    válasz hcl #156 üzenetére

    Pedig pont ilyenre gondoltam, hogy hasonlóan egyszerű szintre butul mint a tv, video (közben a tv okosodik feljebb valamivel, arcfelismerő, hangulatfelismerő, szükségletelemző, hogy tudjuk mikor kell kimenni, egyéb okosságok,mindez 3d-ben persze :) ). A tömeg, akik meghatározzák a piac irányát, ezután majd elmondhatják, hogy online benne lesznek a tv-ben...interaktív monishóv vagy valami hasonlóan egyszerű de számukra nagyszerű dolog, amit ma még nagyon elképzelni sem tudunk és talán jobb is...
    Szóval a mai formájában még nyomokban se fognak tapasztalni semmit. Ott lesz a háttérben, pár idegbeteg-kizsigerelt-befásult rendszergazdával, és űrtechnikával a fogyasztók kiszolgálására, akiknek mint tudjuk, nincsenek nagy elvárásaik és valahol szeretik is ha helyettük gondolkoznak...lényeg a csomagolás ugye...
    Szóval valami ilyesmi...ehhez persze kell majd a megfelelő szintű oktatás, ami felé haladunk egy ideje és nem csak az info terén...passzol a színvonal, megy ez még lejjebb. ;)

  • dabadab

    titán

    válasz hcl #162 üzenetére

    Es ennek mi ertelme lenne? Ennyi alapjan tovabbra sem tudnak rendesen valasztani es barmi konkretumot mondanak nekik, az ugyis elavul par even belul.
    A mosogepekhez valo vasarlasi utmutato meg nem reszet a technika tananyagnak.

    A kozoktatas nem arrol szol, hogy megprobaljuk belegyomoszolni a tantervbe a kis kedvenceinket, mert annak jo vege nem lesz.

    DRM is theft

  • proci985

    MODERÁTOR

    LOGOUT blog

    válasz hcl #156 üzenetére

    van egy usability nevezetű fogalom: ez pont arról szól, hogy mire kell figyelni, hogy egy adott eszköz egyszerűen használható legyen. pl emiatt is cserélték ki a win7ben a "start" menüt, mert milyen már, hogy a számítógépet leállítani az indítás gomb alól lehet:) magában a funkcionalitás nem elég, ha az user nem tudja kihasználni.

    tv is változik, csak kell egy topbox, meg egy erősítő, aztán egy dvdlejátszóval számolva máris négy helyen kell nyomogatni a gombokat. családból én vagyok az egyetlen, aki ki tudom használni emiatt a rendszer összes funkcióját.

    lazán kapcsolódik: valamelyik topikban felmerült, hogy az openoffice utódja mennyire gyenge szövegszerkeszteni. egy hónapja mi csináltunk erről egy kisebb felmérést (kb 200-300óra hét interjúalannyal), katasztrofálisak voltak az eredmények, amikor egy szépen formázott (felsőoktatási leadásnak megfelelő) templatet kellett létrehozni, tartalomjegyzékkel, headerrel, fedőlappal meg számozással. ami azért volt gáz, mert funkcionálisan a program mindent tudott, sőt még annál sokkal többet is. csak éppen a hülye elnevezések/menüszerkezetek miatt a tesztalanyok nem találtak semmit. pedig logikusan gondolkodtak. a poén persze az volt, hogy procedurális Cből kiindulva (oldalszámozás valszeg indexelve lesz, amit valahol biztos lehet offsetelni) pillanatok alatt meglett a megoldás, csak hány felhasználó gondolkodik így?

    visszatérve pchez: nagyon sokat változott a pcs világ húsz év alatt. az első pcs tápunkon 91ben még volt kapcsolási rajz is (!), meg ottvoltak a fordítva bedugható 80 és 64eres kábelek, a P6ról nem is beszélve. nomeg a command line interface, és a parancsok bemagolása (ami mondjuk egy távoli linuxnál még mindig remek megoldás, de azt nem fog átlag user használni).

    Don't dream it, be it. // Lagom amount.

  • Alex91

    félisten

    válasz hcl #166 üzenetére

    És azt megfigyelted, hogy az emberek jó része képtelen meglenni egy Total Commander nékül?

    Az nem lehet, hogy azért, mert egy elég jó megoldás az adott feladatra? A Mac-emen nincs telepitve ilyen, ott huzogatok, de be kell valljam, hogy egy TC megoldást állományok mozgatasara jobbnak érzek.

    Amúgy meg ugye mindig az tűnik esszerunek, amit megszokott az ember. A Win-rol jött embernek pl. az iTunes is bonyolult, pedig csak meg kellene érteni, hogy más logika szerint épül fel...

    Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

Új hozzászólás Aktív témák