Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • proci985

    MODERÁTOR

    LOGOUT blog

    amikor felvételiztem még 2003ban, akkor se számított be a pontszámba az info kötelezően. bár mint írták már, jokertárgynak (több megjelölt reál szakból) remek volt.

    azért az, hogy alapműveltség, és nem kell tanítani... hm, magyarul is milyen szépen beszélnek a gyerekek, Petőfiről is hallottak, szóval ilyen alapon az is alapműveltség.

    megoldás meg szerintem is az lenne, amit már korábban valaki írt, hogy behívni az ipari szereplőket, megnézni, milyen tudásra van/lesz szükség (cégeknek trendekre van rálátásuk), aztán ahhoz igazítani a felsőoktatást, a felsőoktatáshoz meg a gimnáziumi alaptárgyakat.

    az meg megint remek, hogy elboldogul egy okostelefonnal, csak össze tud rakni egy szépen formázott word dokumentumot? esetleg tud kezelni egy excel táblát? vagy tud telepíteni és alap dolgokra felkonfigolni egy win7et/ubuntut?

    szerk: az mondjuk igaz, hogy normál info oktatáshoz géppark is kell. mert a rajzolgatjuk a számítógép részeit, meg a használjuk is két külön dolog.

    [ Szerkesztve ]

    Don't dream it, be it. // Lagom amount.

  • proci985

    MODERÁTOR

    LOGOUT blog

    válasz cucka #73 üzenetére

    ok, ez így tiszta.

    nálunk még IRQ megszakítás és a társai mentek, amire aztán tényleg nem volt szükség.

    abban pedig teljesen igazad van, hogy először legyen meg a word és társai, aztán ha esetleg a HW is lenne a része, akkor legalább egy vinyót meg kéne mutatni, hogy így néz ki.

    [ Szerkesztve ]

    Don't dream it, be it. // Lagom amount.

  • proci985

    MODERÁTOR

    LOGOUT blog

    válasz cucka #83 üzenetére

    igen, erre gondoltam én is.

    emiatt is gondoltam a gépösszerakóra, mert mégiscsak más megtapizni a ramot meg a vinyót (látjátok, ott van, létezik, és tényleg csinál valamit), mint beszélni valami elvont fogalmakról, rendszerbussal, kettes számrendszerrel meg Neumannal. jövőbeli villamosmérnököknek/infosoknak az lehet hasznos lenne (bár nekik meg nem mennek bele eléggé), de a digitális technikai ismeretekre egy átlagembernek nincs túlzottan szüksége szerintem.

    eziskamu: tény, de eltellt 10+ év, csomó mindenre már nincs szükség. főleg az usability fejlődött sokat az utóbbi 10 évben, szóval átlagos felhasználáshoz már elég sokkal kevesebbet tudni, mint mondjuk 10 éve (pl a netet az ember rádugja és megy, nem kell szórakozni a modem konfigurálgatásával). párhavonta telepítgetni sem kell.

    [ Szerkesztve ]

    Don't dream it, be it. // Lagom amount.

  • proci985

    MODERÁTOR

    LOGOUT blog

    válasz hcl #156 üzenetére

    van egy usability nevezetű fogalom: ez pont arról szól, hogy mire kell figyelni, hogy egy adott eszköz egyszerűen használható legyen. pl emiatt is cserélték ki a win7ben a "start" menüt, mert milyen már, hogy a számítógépet leállítani az indítás gomb alól lehet:) magában a funkcionalitás nem elég, ha az user nem tudja kihasználni.

    tv is változik, csak kell egy topbox, meg egy erősítő, aztán egy dvdlejátszóval számolva máris négy helyen kell nyomogatni a gombokat. családból én vagyok az egyetlen, aki ki tudom használni emiatt a rendszer összes funkcióját.

    lazán kapcsolódik: valamelyik topikban felmerült, hogy az openoffice utódja mennyire gyenge szövegszerkeszteni. egy hónapja mi csináltunk erről egy kisebb felmérést (kb 200-300óra hét interjúalannyal), katasztrofálisak voltak az eredmények, amikor egy szépen formázott (felsőoktatási leadásnak megfelelő) templatet kellett létrehozni, tartalomjegyzékkel, headerrel, fedőlappal meg számozással. ami azért volt gáz, mert funkcionálisan a program mindent tudott, sőt még annál sokkal többet is. csak éppen a hülye elnevezések/menüszerkezetek miatt a tesztalanyok nem találtak semmit. pedig logikusan gondolkodtak. a poén persze az volt, hogy procedurális Cből kiindulva (oldalszámozás valszeg indexelve lesz, amit valahol biztos lehet offsetelni) pillanatok alatt meglett a megoldás, csak hány felhasználó gondolkodik így?

    visszatérve pchez: nagyon sokat változott a pcs világ húsz év alatt. az első pcs tápunkon 91ben még volt kapcsolási rajz is (!), meg ottvoltak a fordítva bedugható 80 és 64eres kábelek, a P6ról nem is beszélve. nomeg a command line interface, és a parancsok bemagolása (ami mondjuk egy távoli linuxnál még mindig remek megoldás, de azt nem fog átlag user használni).

    Don't dream it, be it. // Lagom amount.

Új hozzászólás Aktív témák