Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hcl

    félisten

    LOGOUT blog

    válasz csabicsepp #152 üzenetére

    Az a rossz a hasonlatban, hogy a TV alapvetően még mindig TV, csak vannak extra funkcói. Viszont a többség még mindig a maunika sót nézi rajta, nem a HD filmeket amiket leszedett.
    És a TV nem is nagyon lesz másra alkalmas. Ha már bele van építve egy számítógép, akkor LCD-PC, és nem tv. :) Ja, meg TV mióta van? 50 éve? Volt idő megszokni, páran felnőttek rajta :)

    A TV kezelése nem változik sokat, a PC meg minden új oprendszerrel átalakul, és mindenki testreszabhatja. Mondjuk jó lenne, ha lenne valami szabvány erre, mint a Mac programokban, ha jó tudom, hogy adott funkciógombok mindenhol ugyanazt csinálják. Nekem meg égnek áll a hajam, amikor a KDE alapvetően egyklikkes, a Gnome meg alapvetően duplaklikkes, és egy Open/save ablakban hol egyet kell kattintanom, hol kettőt (csak zavaró; valójában még anyámnak sincs gonja ezzel, bár neki pont XFCE van fent :D )

    [ Szerkesztve ]

    Mutogatni való hater díszpinty

  • ddekany

    veterán

    válasz csabicsepp #152 üzenetére

    Ez annyit jelentene, hogy otthoni gépek csesztetése (miért nem megy az új nyomtató, mért halt kéket a Windows, stb) elmaradna végre. Ez eddig is leginkább az ismerősökre maradt, szóval bevétel nem volt belőle sok, fogyasztás visszaesés annál inkább (ki akar úgy bármit venni, hogy utána ilyen tortúrák várnak rá). A vállalati rendszerek kiépítése meg karbantartása meg... hát nagyon-nagyon soká lesz az egyszerű, ha valaha, evégre amit el akarsz érni sokszor az sem triviális. A programfejlesztésről ne is beszéljünk, mert ott lényegében mindig a határokat feszegetjük, azaz, lehet hogy 10x hatékonyabb fejlesztő eszközök vannak most mint 25 éve, de ennek örömére 10x komplikáltabb programokat próbálunk összehozni, pláne mert a vas is elbírja. Sokkal valószínűbb szerintem hogy jövőben még több és több informatika területén dolgozó kell. Mert egy rendszer ami N-szer annyi tud, N**2-szer (N a négyzeten) olyan komplikált.

  • hcl

    félisten

    LOGOUT blog

    válasz csabicsepp #160 üzenetére

    Ehhez azért sok idő kell.

    "Firkálni meg elég a virtuális bill, amennyit én irkálok meg pláne."
    És aki többet ír?
    ...az vesz egy BT billentyűzetet :)

    @ dabadab : Az ilyen mosógép, stb. elvileg ma is oktatva van általános iskolában technika néven.
    Amúgy nem ilyen konkrét dolgokra gondoltam., de beleférne, hogy az aktuális trendeket az azokat jól ismerő tanár elmesélhetné, szigorúan beléjük verve, hogy percenként változik a hardverpiac! Tehát ez nem olyan lenne, hogy most akkor érettségin visszakérjük.

    Tényleg, általánosban a nagyon alapfogalmak, középiskolában már kicsit konkrétabban, de még ott sem dobálózva konkrét procikkal. Plusz kiemelve az utánanézés fontosságát.

    [ Szerkesztve ]

    Mutogatni való hater díszpinty

Új hozzászólás Aktív témák