Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ElEvEn11

    senior tag

    llaszlo!
    Amennyire Én tudom és tapasztaltam, létezik ingyenesen letölthető konvertáló eszköz a docx-hez. Legalábbis a 2003-as Office ezt automatikusan felajánlotta. Igaz, hogy ehhez két év kellett az MS-nek.

    Többen említették, hogy warez mindig is lesz. Ezzel egyet értek. Az aránya viszont valóban csökkenni fog, amint az otthoni és a vállalati felhasználóknak nem fog akkora anyagi terhet jelenteni, mint most.

    A játék és a munkaszoftverek viszont mára itthon is különváltak. A játékokat már sokkal inkább veszik meg az emberek, srácok. Ennek két fő oka lehet. Az egyik, hogy elég sok online is játszható játék jön ki, amik főként multiban igazán élvezetesek. A másik ok az lehet, hogy a játékokat ma már lényegesen jobb áron lehet megvenni. Főként, ha vár az ember fél, vagy egy évet, akkor akár az eredeti ár 20%-áért is hozzájuthat. Nekem is sok játék így van meg.
    A munkára használt szoftverek területén viszont még mindig extrém nagy az ár. Miért? Nálunk nagyon sok olyan ember dolgozik szabadúszóként, aki valamikor kényszerből vált egyéni vállalkozóvá, vagy alapított bt-t, mert a cége megszűnt, leépítették, vagy egyszerűen nem volt más lehetősége, hogy dolgozhasson. Ezek a cégek többnyire egy-, maximum kétszemélyesek. Nem az a jellemző, hogy a szoftverekért meg tudnák adni a kért árat. :( Széljegyzetként jelzem csupán, hogy nem minden területre van valóban használható, ingyenes megoldás, amely egyenértékű a fizetős változattal.

    Korábban valaki már említett egy fontos tendenciát, ami valószínűleg változtatni fog a warezoláson, illetve annak arányán. A játékok esetében az online mód sokat segített az eladásokon. A felhő alapú szolgáltatások terjedésével egyre valószínűbbnek látok, olyan szoftvermegoldásokat, amelyek már a felhőből működnek és ott használod őket. Ebben az esetben a teljes értékű szoftverhasználat, csak az online, hivatalos jelenléttel érhető el, ami nyilván fizetéssel is jár a felhasználó részéről. Jó példa erre a Photoshop CS5.5 változatának havi díjas elérhetősége, ami a fentiek előszele is lehet. Megint más kérdés, hogy az általam is említett kis cégek (ez jellemzően persze itthon van) nem valószínű, hogy huzamosan ki tudják termelni a havidíjat. Lévén, hogy egy évre vetítve - ma még - így drágább a szolgáltatás, mint megvásárolni a végliszenszet.

    Végezetül azt gondolom, hogy nagyon sok felhasználóban, akár cég, akár magánember itthon is megvan már a jogtiszta szoftverekre az igény. Ennek realizálásában (értsd: valós vásárlás) már sokkal borúlátóbb vagyok, :((( még akkor is, ha meggyőződésem része a warez arányának csökkenése.

    [ Szerkesztve ]

    Szerintem az iLindowsdroid, egyedi GUI-val a világ legjobb op.rendszere. ;o)

  • ElEvEn11

    senior tag

    válasz remington2 #19 üzenetére

    Egyetértek sok dologgal, amit írsz, de erre az általam is elfogadható magyarázat a kiadók részéről éppen az, hogy ha valaki kíváncsi a játékra, vagy egyéb szoftverre, akkor ma már könnyedén tájékozódhat a netről, hogy milyen a megvásárolni kívánt termék. Ugyebár erre nem csak egy információforrás van, tehát még csak azt sem lehet feltétlenül kijelenteni, hogy részrehajló lenne a web egy-egy szoftver értékelésében.
    Persze azért az is tény, hogy a demováltozatok plusz energiát és költséget jelentenek a kiadóknak, amitől természetesen és minden áron meg akarnak szabadulni.

    Szerintem az iLindowsdroid, egyedi GUI-val a világ legjobb op.rendszere. ;o)

  • ElEvEn11

    senior tag

    válasz remington2 #22 üzenetére

    Nyilván ez csupán magyarázat, ami még, ha elfogadható is, sántít. Nem vagyok programozó, így nem sejtem a valódi erőforrás-igényét egy demo elkészítésének, de sejtésem szerint nem lehet annyira horror. Talán a demo letölthetőségének fenntartása, a szerver biztosítása az, ami nagyobb plusz költséget jelent. Arra többször volt már példa a net történetében, hogy egy-egy weboldal lebénult a demo, vagy új változat letöltésének startján. Viszont, ha ez mind igaz is, még akkor sem eget verő a költség, de manapság a szoftvercégeket (akár játékot, akár munkára használatos szoftvert fejleszt) pénzgyárként használják. A technológiai befektetők is ezt szeretik. A szoftveripar a legkisebb befektetéssel, a legnagyobb hasznot hozza. Innen nézve pedig ez a legjobb indok a filléreskedésre. Akár a demók, kipróbálható verziók mellőzésén keresztül. :U

    Szerintem az iLindowsdroid, egyedi GUI-val a világ legjobb op.rendszere. ;o)

  • ElEvEn11

    senior tag

    válasz leviske #24 üzenetére

    Ez nem kizáró tényező hidd el! Ha a lehetőség adott, akkor azt ki is fogják használni. Mindegy mekkora betűvel és milyen jól látható helyen van feltüntetve telepítések száma.

    Szerintem az iLindowsdroid, egyedi GUI-val a világ legjobb op.rendszere. ;o)

  • ElEvEn11

    senior tag

    válasz leviske #26 üzenetére

    Ennyire azért nem látom negatívan és nyilván az arányok azok, amelyek változnak az effektív jobban élő országokban. Vagyis ott természetesen lényegesen kevesebb élnek vissza ezzel.

    szerk.: Morden24 is hozzátett a lényeghez. +1

    [ Szerkesztve ]

    Szerintem az iLindowsdroid, egyedi GUI-val a világ legjobb op.rendszere. ;o)

  • ElEvEn11

    senior tag

    válasz RexpecT #32 üzenetére

    Hol láttad ezt? Én ugyanerre kb. 35eHUF környékén találtam csak példát.
    Még a Windows hivatalos oldalán megrendelve is 119 dollár. Amerikai piacra persze.

    [ Szerkesztve ]

    Szerintem az iLindowsdroid, egyedi GUI-val a világ legjobb op.rendszere. ;o)

  • ElEvEn11

    senior tag

    válasz RexpecT #34 üzenetére

    Ez már elkelt. Amúgy egészen biztosan real hivatalos volt ez? :U

    Szerintem az iLindowsdroid, egyedi GUI-val a világ legjobb op.rendszere. ;o)

Új hozzászólás Aktív témák