Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • makkmarce

    őstag

    válasz Busterftw #148 üzenetére

    mondjuk kezdetnek ismerned kellene az AMD palettáját, amiket felsorolgatsz, az a potyadék, ha hibás a node, azokból lesznek a törmelékek, letiltogatott 6-4 magosok, etc. Ahogy az intelnél is vannak gyártási selejtek a kínálatban.

    Az intel tudja, hogy mit gyárt, te meg nem tudod, ők tudják minek hívják (10nm+++supessuperfin, etc), te meg nem érted meg, hogy az intel miért nevezi annak, és nem 7nm-nek. Azért, mert nem az.

    Ha holnap kitalálnának valamit, ami mondjuk szén nanocsövekből állna, 32nm-en gyártanák, de 2x gyorsabb és fele annyit fogyasztana, mint a mostani szilicium 7nm, attól az még 32nm lenne, ezt kellene már felfognod. Attól, hogy beérik semmit sem jelent, mert a gyártástechnológia attól még nem az, és emiatt rá se merik írni.

    Természetesen nem érték be, mert ha annyival jobb lenne, mint amennyire te képzeled, akkor a TDP-t nem növelnék, hanem csökkentenék. Ehelyett a 35wattos intelekre 250 wattos pillanatnyi fogyasztás társul, ennyit az asztali 16 magos AMD eszik, nem egy mobil proci.

    Nem hoztál te semmiféle forrást, amit én hoztam, abba kötöttél bele, mert érteni se akarod.

    okoskodom, tehát vagyok

Új hozzászólás Aktív témák