Új hozzászólás Aktív témák

  • lajthabalazs

    senior tag

    válasz Apollyon #34 üzenetére

    Még a hétköznapi ember számára sem triviális törölni egy régóta őrzött fényképet: lehet hogy régen kiírta DVD-re, lehet hogy megmaradt egy pendrive-on, vagy elküldte email-ben csatolmányképt, és akkor a postafiókjában is csücsül egy másolat.

    Szóval az adatok végleges törlése egy konkrét példány esetén egyszerű, viszont az összes másolat felkutatása és megsemmisítése még egy átlagos felhasználó esetén sem triviális feladat. Akkor egy olyan elosztott rendszerben mint a Facebook érthetően még nehezebb lesz. Ráadásul a felhasználók telekom minőségű rendelkezésre állást várnak el a rendszertől. (közben nem fizetnek érte semmit - 15 dolláros éves bevétele van a cégnek felhasználóként, ami összevetve egy távközlési szolgáltatóval nevetségesen kevés) Így érthető, ha a Facebook arra koncentrál, hogy az adatok biztosan meglegyenek, és bármikor, bárhol gyorsan el is érhesse a felhasználó, és nem arra, hogy biztosan törlésre kerüljenek. Azt pedig könnyű belátni, hogy ez a kettő ellentétes irányba mutat.

    Azzal, hogy valaki megnyomja a törlés gombot, a Facebook azt garantálja, hogy az adat mások számára nem lesz elérhető, nem azt, hogy végleg megsemmisül. Mert ez oldható meg technológiailag. És igazából kit érdekel, hogy ott van-e a kép, ameddig senki sem látja? Akik hozzáférhetnek, az maga a felhasználó, ha lekéri a PDF-jeit, és a bűnmegelőzési szervek, ha alapos a gyanú, hogy a megszerzett adatok segítségével bűntény előzhető meg, vagy deríthető fel. Ennek szerintem inkább örülnünk kellene.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák