Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bambano

    titán

    válasz hallador #105 üzenetére

    kernelről beszéltem, nem a man-ról. a unix kernel egy egyszerű, kicsi cucc, pláne a multicshoz képest.

    egyébként akkoriban nemcsak multics volt, volt os/360 meg dos/360 is.
    egyébként meg kanyarodjunk csak vissza az eredeti kijelentéseidhez, mert nagyon ügyesen terelsz:

    "Az az a UNIX eleve hálózati elosztott operációs rendszernek készült (ugye a Multics 1963-65-ben egy GE-645-ös mainframe-n több 100 usert tudott volna kiszolgálni egy időben (nevezhetnénk a Cloud minimalista elképzelésének, elődjének), ez a gép, akkor egy Intel 386-is sebességének felelt meg), ebből született a UNIX filozófia, ezt vette át a Linux is."

    tehát ügyesen eltüntetted a hálózati elosztott oprendszer kifejezésedből az elosztott szót. Másrészt meg a unix filozófiát ügyesen átterelted a parancsokra meg egyebekre. Az, hogy akik megírták a parancsokat multicsra meg a többi, a linkeden emlegetett oprendszerre, nem jelent semmit abból a szempontból, hogy mi a unix meg a multics filozófiája. kb. mint egy amerikai izomautó meg egy toyota prius. mindkettőnek van négy kereke, kormánya, el lehet vele jutni a-ból b-be, még az is lehet, hogy ugyanattól a gyártótól van belevaló rádiós-cd lejátszó, de ettől még a két autó filozófiája gyökeresen eltér.

    egyébként például tudsz csinálni unixon különösebb trükközés nélkül olyat, hogy egy másik unixon levő fájlt szerkessz? ugyanezt meg tudtad volna csinálni az 1969-es unixon?

    további kérdésedre válaszolva: sokszáz usert gyakran batch feldolgozással szolgáltak ki, a másik lehetőség az aszinkron terminál volt akkoriban, esetleg modemmel.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Új hozzászólás Aktív témák