Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hallador

    addikt

    válasz bambano #107 üzenetére

    kernelről beszéltem, nem a man-ról. a unix kernel egy egyszerű, kicsi cucc, pláne a multicshoz képest.

    Eddig nem erről beszéltél, ez rendben is lenne. Ezt most említed először, szóval... Ezt nem releváns.

    tehát ügyesen eltüntetted a hálózati elosztott oprendszer kifejezésedből az elosztott szót. Másrészt meg a unix filozófiát ügyesen átterelted a parancsokra meg egyebekre.

    Azért azt érzed, hogy kihagytál egy komplett hozzászólást amivel korrigáltam? Vagy nem így gondolod?

    Amiben elismerem, hogy igazad is van ebben az egy dologban szépen visszaterelted arra szintre a beszélgetést amin túlléptünk...

    egyébként akkoriban nemcsak multics volt, volt os/360 meg dos/360 is.
    egyébként meg kanyarodjunk csak vissza az eredeti kijelentéseidhez, mert nagyon ügyesen terelsz:

    És ha annyira ott volt ez a rendszer a Unix-ot miért pont a Multics "inspirálta"? Mert ugye azért a linkek amit belinkeltem egyértelmű, hogy a Multics volt az alapja, butított formában implementálva. Szóval szerinted, ha egy operációs rendszer
    - filerendszerének egy részét
    - parancsait
    - alapprogramjait
    - jogosultságrendszerének egy részét.

    Egyértelműen tartalmazza egy másik rendszer, akkor a kettőnek gyakorlatilag semmi köze egymáshoz filozófiában? Igen a UNIX egy könnyű rendszer, de ettél még....

    Az, hogy akik megírták a parancsokat multicsra meg a többi, a linkeden emlegetett oprendszerre, nem jelent semmit abból a szempontból, hogy mi a unix meg a multics filozófiája. kb. mint egy amerikai izomautó meg egy toyota prius.

    Kb nem arról beszélsz amiről én. Meg kb ezt a témát mint a Multics szerinted nem adott semmilyen alapot a UNIX-hoz kb nem igaz. És még mindig ott tartasz, hogy vki azt mondta, hogy a MULTICS = UNIX, ezt rajtad kívül senki nem mondta,

    mindkettőnek van négy kereke, kormánya, el lehet vele jutni a-ból b-be, még az is lehet, hogy ugyanattól a gyártótól van belevaló rádiós-cd lejátszó, de ettől még a két autó filozófiája gyökeresen eltér.

    A filozófia ettől ugyanaz a felépítése minimalista,

    egyébként például tudsz csinálni unixon különösebb trükközés nélkül olyat, hogy egy másik unixon levő fájlt szerkessz? ugyanezt meg tudtad volna csinálni az 1969-es unixon?

    Várj csak ennek mi köze a hálózati operációs rendszerhez?

    további kérdésedre válaszolva: sokszáz usert gyakran batch feldolgozással szolgáltak ki, a másik lehetőség az aszinkron terminál volt akkoriban, esetleg modemmel.

    Akkor most térjünk vissza azon állításodhoz hogy:

    eredetileg se valószínű, hogy az lett volna, különös tekintettel, ismétlem magam: akkor még nem volt hálózat

    Tehát ez egyértelműen nem igaz. Mert hálózat volt, csak nem IP alapon működött.

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

Új hozzászólás Aktív témák