Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Béééla

    őstag

    válasz #82595328 #91 üzenetére

    A fenti fogalmakat olyan tevékenységekre használjuk, amikor egy rendszerben az új belépők befizetéseiből fizetik ki a bent lévő tagok hasznát.
    Lényegében ez történik.

    Tőzsdén dettó.

    Tehát a piramis működtetői ellopják a pénzt, mivel tőkeoldalon hiányozni fog amit kifizetnek, és csak addig tartható fent amíg elegendő a belépő.
    Ha most mindenki kilépne, és visszakérné a pénzét, akkor valószínűleg összeomlana a rendszer.

    Tőzsdén dettó.

    Egyrészt a bitcoin a végtelenségig osztható. Másrészt mi akadályozza meg, hogy a rendszerben bármikor akárhányszorosára növeljék a mennyiséget?
    Elvileg, de most Satoshi-ig osztható.
    Másrészt az hogy az addigi befektetők/használók/bizalmat szavazók (mindenki húzza alá a megfelelőt) alól rúgná ki a sámlit. Lehet olyan coint választani amiben van infláció. A BTC arról szól hogy nincs. Az egyik alapköve. Tuti hard fork lenne a vége egy ilyen húzásnak.

    Ettől tud pl: értékmérő funkció a pénz pénz lenni. Ez nem igaz a bitcoinra.
    Eredetileg lehet nem is arra szánták hogy mindenki ebben tartsa, hanem ezen keresztül csináljon olyat ami mással nem megoldható - mint például kokót venni silkroadon :DDD

    Ettől a bitcoin sem jobb. Mert az ötlet még jó is lehetne. Csak pont a felhasználók nem arra használják.
    A bitcoin működik és "senkinek semmi" beleszólása sincs. Nincs einstand, nincs apu aki megvéd, támogat, kisegít ha eljátszottad.

    Ezzel szemben a blockchainen alapuló kriptopénzek átláthatóak. Az adatokat visszamenőleg megváltoztatni nem lehet, és nincs szükség rá, hogy megbízzunk egy központi szereplőben.
    Ja, ezért használják a bűnözők pénzmosásra.

    Mivel nyílt és teljesen visszakövethető, egyre nehezebb. Egyedül egyik kriptónak a funckiója a lenyomozhatatlanság.

    Bélabá

  • Tilos az Á

    junior tag

    válasz #82595328 #91 üzenetére

    "Ezzel szemben a bitcoinból egy fix mennyiség létezik, (...)"
    "Biztos? Egyrészt a bitcoin a végtelenségig osztható."

    Jaaaaj!!!

    http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=735f.png

  • radyn11

    újonc

    válasz #82595328 #91 üzenetére

    Szerintem meg te próbálsz ferdíteni. Én úgy határoznám meg, hogy egy olyan elektronikus pénz, amit sokan"befektetésre" használnak. Mivel az árfolyamnövekedés miatt nincs értéknövekedés, ezért aki "bektet" az lényegében piramisjátékban vesz részt.

    De tényleg nem látod azt az elvi különbséget pl. aközött amit a Madoff csinált, és aközött, hogy veszel mondjuk aranyat befektetési célból?

    Ennyi erővel az arany is piramis hiszen: "Mivel az árfolyamnövekedés miatt nincs értéknövekedés, ezért aki "bektet" az lényegében piramisjátékban vesz részt."

    Madoff azt mondta, hogy a befekteti a befektetők pénzét, ehelyett a már bent lévő tagoknak fizette ki a kamatot. Logikus, hogy ezt csak addig volt képes fenntartani ameddig elegendő új tőke áramlott a rendszerbe. Ez a Ponzi csalás, vagy más néven piramisjáték.

    A Bitcoinon is elvesztheted a pénzedet de ott nem vert át senki csak rosszkor szálltál be.

    Lényeges elvi különbség van a csalás és a rossz befektetés között, és a piramis szót a csalásra használjuk.

    Ha most mindenki kilépne, és visszakérné a pénzét, akkor valószínűleg összeomlana a rendszer.
    Ha mindenki ki akarja venni a pénzét akkor addig csökken az árfolyam amíg az utolsó vevő is elfogy, de ez az aranyra is igaz, illetve minden másra.

    Biztos? Egyrészt a bitcoin a végtelenségig osztható. Másrészt mi akadályozza meg, hogy a rendszerben bármikor akárhányszorosára növeljék a mennyiséget?

    Igen biztos. Összesen 21 millió bitcoin létezhet, és ezt a nyilvános matematikai algoritmus garantálja, amit a hálózat decentralizáltsága miatt nem lehet központilag átírni. Jelenleg egyébként kb 17 millió van ebből kibányászva.
    De ennek te is könnyen utánanézhettél volna kevesebb idő lett volna mint begépelni a kérdésedet.
    Az meg, hogy végtelenségig osztható nem is értem mire gondolhattál. Egy ezres meg ezer db 1 forintos ugyanannyit ér nem?

    Talán. De az aranynak önmagában is van értéke. A bitcoinnak meg nincs.

    Mi az értéke az aranynak? Szép sárga rendkívül jól nyújtható ezért jól lehet díszíteni vele. Vezetőként is használják, de azt gondolom sejted, hogy a fenti felhasználási területek a töredékét sem indokolják az árának. Ha holnaptól valamiért mindenki azt gondolná, hogy nem bízik többé az aranyban mint befektetés, akkor rendkívül alacsony szintre esne vissza az ára. Az arany ára nem a felhasználhatóságából fakad, hanem egyszerűen abból, hogy az emberek értéket tulajdonítanak neki.

    A papírpénzre és az érmére még igaz lehet, az elektronikus pénz nem így működik. Az megsemmisül ha visszafizetik. Pontosan a közvetítő szerepe miatt. Az árfolyamot meg a jegybank igyekszik stabilizálni. Ettől tud pl: értékmérő funkció a pénz pénz lenni. Ez nem igaz a bitcoinra.

    Az a lényeg, hogy a központi bank tud hatással lenni az árfolyamra míg a bitcoinnak csak az előre megírt nyilvános algoritmus szerint bővül a mennyisége.
    Ennek van sok hátránya illetve előnye mindenesetre jó, hogy ilyen termékek is vannak a piacon.
    A bitcoin nem egy hagyományos pénz ne így gondolj rá.

    Ettől a bitcoin sem jobb. Mert az ötlet még jó is lehetne. Csak pont a felhasználók nem arra használják.

    Szerintem elsősorban befektetési célra használják az emberek, illetve be és kilépési pontnak a krypto piacra

    Ja, ezért használják a bűnözők pénzmosásra.

    Ha bűnözésre akarod használni a bitcoint hamar börtönben fogod találni magad. Bocs de ez a mondatod nagyon 2014 :)

    Amúgy egy nagy szar szerintem a Bitcoin aki kicsit is ért hozzá ezt tudja. Lassú és drága. Csak a brandje nagyon erős lett

    Én már több hete shortolom.

    Sokkal jobb kryptopénzek vannak már, de ami még ígéretesebb az a blockchain rendszerre épülő decentralizált applikációk dapp-ok. Szerintem sokat hallunk majd ilyenekről 2018-ban.

Új hozzászólás Aktív témák