Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • radyn11

    újonc

    Szerintem aki piramist vagy ponzi csalást emleget az egyszerűen fogalmakkal nincs tisztában.

    A fenti fogalmakat olyan tevékenységekre használjuk, amikor egy rendszerben az új belépők befizetéseiből fizetik ki a bent lévő tagok hasznát.
    Tehát a piramis működtetői ellopják a pénzt, mivel tőkeoldalon hiányozni fog amit kifizetnek, és csak addig tartható fent amíg elegendő a belépő.

    Ezzel szemben a bitcoinból egy fix mennyiség létezik, és az árat az határozza meg egyedül, hogy mennyi pénz áramlik be vagy ki a rendszerből.

    Ilyen szempontból az aranyra hasonlít például, hiszen abból sem keletkezik több a földön, maximum még nem bányászták ki az összeset, de nagyjából meg lehet becsülni mennyi van belőle összesen.

    Ezzel szemben a hagyományos pénzekből a jegybankok bocsájthatnak ki új mennyiséget illetve számtalan eszközzel befolyásolhatják az árfolyamot.

    Sokan teljesen átláthatatlannak tartják a jelenlegi pénzügyi rendszert, és korruptnak tartják a jegybanki vezetőket. Hiába van egy erős gazdaság egy pénz mögött ha a vezetők a saját rövidtávú érdekeik szerint cselekednek.

    Ezzel szemben a blockchainen alapuló kriptopénzek átláthatóak. Az adatokat visszamenőleg megváltoztatni nem lehet, és nincs szükség rá, hogy megbízzunk egy központi szereplőben.

    Az persze törvényszerű, hogy ha van egy új forradalmi technológia akkor buborék alakul ki körülötte.
    Dotcom lufi is volt például, de nem az lett belőle a következtetés, hogy az internet hülyeség.
    Ahhoz a mennyiségű pénzhez ami jelenleg a kriptopénzekbe áramlik nagyban hozzájárul az is, hogy az egész világon nagyon alacsonyak a kamatok.
    Amíg ez így lesz addig a pénz keresni fogja az ilyen lehetőségeket.

  • radyn11

    újonc

    válasz #82595328 #91 üzenetére

    Szerintem meg te próbálsz ferdíteni. Én úgy határoznám meg, hogy egy olyan elektronikus pénz, amit sokan"befektetésre" használnak. Mivel az árfolyamnövekedés miatt nincs értéknövekedés, ezért aki "bektet" az lényegében piramisjátékban vesz részt.

    De tényleg nem látod azt az elvi különbséget pl. aközött amit a Madoff csinált, és aközött, hogy veszel mondjuk aranyat befektetési célból?

    Ennyi erővel az arany is piramis hiszen: "Mivel az árfolyamnövekedés miatt nincs értéknövekedés, ezért aki "bektet" az lényegében piramisjátékban vesz részt."

    Madoff azt mondta, hogy a befekteti a befektetők pénzét, ehelyett a már bent lévő tagoknak fizette ki a kamatot. Logikus, hogy ezt csak addig volt képes fenntartani ameddig elegendő új tőke áramlott a rendszerbe. Ez a Ponzi csalás, vagy más néven piramisjáték.

    A Bitcoinon is elvesztheted a pénzedet de ott nem vert át senki csak rosszkor szálltál be.

    Lényeges elvi különbség van a csalás és a rossz befektetés között, és a piramis szót a csalásra használjuk.

    Ha most mindenki kilépne, és visszakérné a pénzét, akkor valószínűleg összeomlana a rendszer.
    Ha mindenki ki akarja venni a pénzét akkor addig csökken az árfolyam amíg az utolsó vevő is elfogy, de ez az aranyra is igaz, illetve minden másra.

    Biztos? Egyrészt a bitcoin a végtelenségig osztható. Másrészt mi akadályozza meg, hogy a rendszerben bármikor akárhányszorosára növeljék a mennyiséget?

    Igen biztos. Összesen 21 millió bitcoin létezhet, és ezt a nyilvános matematikai algoritmus garantálja, amit a hálózat decentralizáltsága miatt nem lehet központilag átírni. Jelenleg egyébként kb 17 millió van ebből kibányászva.
    De ennek te is könnyen utánanézhettél volna kevesebb idő lett volna mint begépelni a kérdésedet.
    Az meg, hogy végtelenségig osztható nem is értem mire gondolhattál. Egy ezres meg ezer db 1 forintos ugyanannyit ér nem?

    Talán. De az aranynak önmagában is van értéke. A bitcoinnak meg nincs.

    Mi az értéke az aranynak? Szép sárga rendkívül jól nyújtható ezért jól lehet díszíteni vele. Vezetőként is használják, de azt gondolom sejted, hogy a fenti felhasználási területek a töredékét sem indokolják az árának. Ha holnaptól valamiért mindenki azt gondolná, hogy nem bízik többé az aranyban mint befektetés, akkor rendkívül alacsony szintre esne vissza az ára. Az arany ára nem a felhasználhatóságából fakad, hanem egyszerűen abból, hogy az emberek értéket tulajdonítanak neki.

    A papírpénzre és az érmére még igaz lehet, az elektronikus pénz nem így működik. Az megsemmisül ha visszafizetik. Pontosan a közvetítő szerepe miatt. Az árfolyamot meg a jegybank igyekszik stabilizálni. Ettől tud pl: értékmérő funkció a pénz pénz lenni. Ez nem igaz a bitcoinra.

    Az a lényeg, hogy a központi bank tud hatással lenni az árfolyamra míg a bitcoinnak csak az előre megírt nyilvános algoritmus szerint bővül a mennyisége.
    Ennek van sok hátránya illetve előnye mindenesetre jó, hogy ilyen termékek is vannak a piacon.
    A bitcoin nem egy hagyományos pénz ne így gondolj rá.

    Ettől a bitcoin sem jobb. Mert az ötlet még jó is lehetne. Csak pont a felhasználók nem arra használják.

    Szerintem elsősorban befektetési célra használják az emberek, illetve be és kilépési pontnak a krypto piacra

    Ja, ezért használják a bűnözők pénzmosásra.

    Ha bűnözésre akarod használni a bitcoint hamar börtönben fogod találni magad. Bocs de ez a mondatod nagyon 2014 :)

    Amúgy egy nagy szar szerintem a Bitcoin aki kicsit is ért hozzá ezt tudja. Lassú és drága. Csak a brandje nagyon erős lett

    Én már több hete shortolom.

    Sokkal jobb kryptopénzek vannak már, de ami még ígéretesebb az a blockchain rendszerre épülő decentralizált applikációk dapp-ok. Szerintem sokat hallunk majd ilyenekről 2018-ban.

  • radyn11

    újonc

    válasz t72killer #132 üzenetére

    Az a különbség a felsoroltakhoz képest, hogy a bitcoin decentralizált, tehát nincs szükséged rá, hogy megbízz egy központi szereplőben. A nagy mennyiségű aranyat is általában valamelyik bank széfjében tartják az emberek, mivel otthon nem olyan biztonságos. A szélsőséges árfolyam-ingadozás nyilván nem kedvező egy fizetőeszköznek, ezért is írtam feljebb, hogy a bitcoinra valójában nem hagyományos pénzként érdemes gondolni, csak vannak a pénzhez hasonló funkciói pl át lehet utalni, van bitcoin ATM ahol rendes pénzre válthatod, lehet vele fizetni szolgáltatásokért. A szerepe a gazdaságban szerintem inkább az aranyéhoz lesz hasonló, majd ha beágyazódik rendesen. Szerintem főleg akkor fog felfele menni az árfolyam amikor épp valami gazdasági válság lesz és meging a bizalom. Az aranynak valóban van pár évszázad előnye, de hát reméljük azért fennmarad még az emberiség egy ideig

    Amúgy 582 950 731 369$ hidd el még a szupergazdagok számára is nagy pénz. Ennyi pénz van jelenleg cryptocurrencyben.

  • radyn11

    újonc

    válasz MCGaiwer #133 üzenetére

    Alapvetően igazad van, de azért az is egy érték, hogy sok helyen lehet fizetni vele, egyre több helyen van ATM, és biztos lehetsz benne, hogy egy véges mennyiség létezik belőle, amit nem lehet elinflálni.
    És hát az ismertség is egy nagy érték. Mára már a takarítónők is hallottak róla szinte világszerte.
    Komoly marketing költsége lenne, ha ilyen szinten akarnál bevinni a köztudatba mondjuk egy új terméket.

Új hozzászólás Aktív témák