Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Petykemano

    veterán

    válasz sb #54 üzenetére

    Szerintem de, pontosan erről szólt volna.

    Persze alapvető különbség és nehézség, hogy ha a szoftverkörnyezet nincs a kezedben. Egy integrált hw-sw gyártó megteheti, hogy a szoftvereihez a leginkább passzoló hardvert tervezi, és azt is hogy a hardveres fejlődéshez igazítja a szoftvereit.

    Külön hardver és szoftver fejlesztők esetén mindig fennáll az egymásra várás:
    - minek adjunk ki több magos processzort, ha nincs is szoftver, ami több magon futna?
    vs
    minek fejlesszünk többszálas szoftvert, ha a többszálas processzorok penetrációja csak XY?

    És ez nyilván pontosan így van minden más fixfunkciós hardver esetén is.

    Az AMD vagy akár az Intel esetében az lett volna járható út, hogy kvázi ingyen adják az extra hardvert, hogy terjedjen. A felhasználók eleinte persze nem arra használják, mint amire a cég kívánná használni, de muszáj lépni, különben soha semmi nem fogja használni.

    Annak idején azt vártuk, hogy az AMD esetén a "vivő frekvencia" a gaming APU lesz. Tehát hogy majd kiad olyan APU-kat, amelyben mind erősebb az IGP és olcsóbb, mintha ugyanazt két külön hardverből tennéd össze. Ezzel az erős IGP koncepció megkapaszkodik a piacon, eleinte azért vennék a vásárlók, mert gaming, de aztán majd elkezdenek jönni rá a jelentős számítási teljesítményt kihasználni képes szoftverek is.

    Ez mégsem következett be. Egyrészt az OEM-ek nagyjából ott gáncsolták az APU-kat, ahol tudták. (1 memória modul)
    És az AMD is leállt az APU-k fejlesztésével (a semicustomon kívül)

    Az Intel biztosan elkövetett hibát, amikor piaci szegmentáció miatt nem engedett terjedni bizonyos utasításkészleteket, de ott pl mindig volt IGP, tehát volt penetráció. Utoljára mintha lett is volna valami Adobe-s bemutatójuk. de hát hm.

    Én két lehetséges utat látnék:
    - a MS fogja magát és az X-box chipből készít egy általános célra használható Windows notebookot.
    - az AMD/Intel fogja magát és készít egy sajátmárkás gépet (notebook + minipc), amit az AMD store-ból lehet rendelni és ami általános célra is legalább annyira jól használható, mint játékra de olcsóbb. De őszintén szólva nem hiszem, hogy ezzel komoly piaci penetrációt lehetne elérni. Általában elhasal azon, hogy a form factor és a prémium kialakítás miatt drágább, mint valami Acer noti és csak néhány fan veszi.

    Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

  • Alogonomus

    őstag

    válasz sb #55 üzenetére

    - Power user/WS jellegű használat: Photoshop/videó/fejlesztés/egyéb "power" munka: Ide minden kraft kell. Ide megint pont a PC nem jó semmire: hiába teszel bele 10-20TFlops dvga-t... semmire nem mész vele kb. ehhez képest. De ezzel már árban sem vagy előrébb megint a horror M1-ekhez képest.

    A gond az, hogy az Apple valójában főleg pont csak a grafikusoknak/videovágóknak igazán erős opció, mert az Adobe veszi a fáradtságot az optimalizálásra. Ez viszont egy eléggé szűk réteg. Az emberek nagy része divattárgyként (réteghez tartozási igényként) veszi az Apple termékeit.

    A "fejlesztés" alatt kb. mindent lehet érteni, de a szoftverfejlesztő stúdiókban én inkább x86 gépeket látok, nem az Apple ARM alapú gépeit. Persze a bizonyos típusú fejlesztésekhez szükséges grafikusok, animátorok ott is inkább Apple gépeket használnak, de ők vannak kevesebben.
    Szóval szerintem sokkal nagyobb a piacnak az a szelete, ahova nem az Apple ökoszisztéma a jobb választás.

  • SindaNarmo

    tag

    válasz sb #64 üzenetére

    Ha nem mac/ios a fejlesztés fókusza, akkor kb tök mindegy a platform. Szerintem semmivel sem vagy előrébb egy mac-kel. Ha fejlesztesz szerintem úgyis dokkolva használod a 95%-ban szóval üzemidő tök mindegy, Monitort is raksz rá, szóval a kijelző is.

    [ Szerkesztve ]

  • sb

    veterán

    válasz sb #64 üzenetére

    Kihagytam, hogy életemben nem volt Mac-em. És amit képviseltek + a zártság rohadt ellenszenves volt mindig. De most úgy látom, hogy itt valódi értéket tettek le adott árért amit vagy én is tudnék hasznosítani, vagy ha továbbra sem, akkor is látni vélem az a pluszt ami miatt simán értem, hogy másoknak ez lehet a jó alternatíva és megéri nekik.

    Nyilván az is közrejátszik amit fentebb fejtegettünk: hogy erre várok PC-n is régóta, de csak a sz*patás jön a hw-k kihasználása és optimalizáltság terén.
    Aztán alulról, mobilon android felől is már ez a szellemiség terjed (nyilván kényszerűb kell optimálisabbnak lennie), még ha ott pont egy széttöredezett alapról is próbálnak csodát csinálni.
    Mellé meg jön a türelmem elfogyása, használható sw-ket akarok, fejlődőeket és ez x86-on nem jön.

  • strogov

    senior tag

    válasz sb #68 üzenetére

    "Mellé meg jön a türelmem elfogyása, használható sw-ket akarok, fejlődőeket és ez x86-on nem jön."

    Vigyázz, öregszel! :) 15 éve még magamnak fordítottam mindent. Kernel-től a gnome-ig minden egyes komponenst forrásból. Patch-eltem, néha javítottam is. 10 éve android-ot hackeltem (G1). Ma meg iphone-t használok, és azon filózok, hogy kéne egy M1-es mac mert tele a tököm az önszopatással. C-t meg 8 éve nem is láttam.

    Öregszünk, nem játszunk, és aki nem játszik az egyre gyakrabban jut arra, hogy minek szopatom magam a win-nel?
    Másik oldala, hogy aki öregszik az többet is keres (12 év alatt 8x-os a nettóm), és megtanulja az idő-pénz, a szabadidő meg megfizethetetlen összefüggést.

    [ Szerkesztve ]

  • arn

    félisten

    válasz sb #61 üzenetére

    Az amds apuval tobb koncepcios problema volt:
    * nem csinaltak kozbenso lepcsot. Senkinek nem lett volna gondja vele, ha az aktualis programok a cpun megfelelo sebesseggel futnak. Ha vki elore akar lepni, az a min, hogy amig nincs ez a ficsor hasznalva legalabb olyan sebesseggel fut, mint a hasonlo aru konkurencia. Innentol johet a masodik lepcso, de ez az egyet elore, kettot hatra, eladhatatlan.
    * a swes korites hianya, ezt a gyartonak fel kell vallalni, hogy penzt invesztal huzocimekbe. Ezt pl az nv sose hagyja ki.
    * az amdnek nincs trendteremto ereje… sot igazabol kb senkinek sincs a pcs piacon, mert szettoredezett. Nagyobb cegek neha at tudnak vinni dolgokat, de max technikai szinten, de ezt nehez becsomagolni, es eladni laikusoknak.

    Az applenel ez mind adott… sot en abban sem vagyok biztos, hogy megreked ez a power user szintjen. Anno az iphonenal is azt emlegettek, hogy ki vesz 500ert telefont. Manapsag az a kerdes, hogy ki vesz 3x ennyiert, a tehetosebbje megveszi 1000ert, es a szegenyebbek orommel adnak ki 500at egy budgetebb keszulekert. Pcnel regota megy az arak felfele hajtasa, az apple hulye lenne nem felulni erre a hullamra, es tobb profittal adni a cuccait.

    En igazabol mindig ruhelltem a szepen becsomagolt apple cuccokat mogottes plusz nelkul, de most tenyleg nem szarral doballoznak, eveket adtak a pcs piacnak notebook fronton, szvsz a desktopra is ra fognak fekudni. Lehet nem is a mostani generacio fog utni, mert ez inkabb felpumpalt verzioja vminek, hanem ha mar eleve meg szelesebb skalazhatosag az alap (m2 akarmi).

    [ Szerkesztve ]

    facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

  • arn

    félisten

    válasz sb #93 üzenetére

    Az elso pont miatt fogadta teljes erdektelenseg. A usert nem erdekli, hogy miert fizessen egy olyan vmiert tobbet, ami jelenleg lassabb.

    facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

  • Teasüti

    nagyúr

    válasz sb #229 üzenetére

    Miért egy játékot hoztál példának APU oldalról, mikor M1 Max kapcsán Resolve 17.4 újításokat láttunk?
    Van Resolve teszt AMD 5700G-re és Intel 11900K-ra is és mindkettővel lehet dolgozni.
    Persze nem Prores-ben, de megeszik az összes prosumer kamerából kipottyanó long-gop formátumot (meg gondolom a Red, Canon, stb RAW videót is vmilyen szinten, csak azt én átugrottam). Ha épp nincs dVGA a gépben, akkor is elvégezhető a munka. M1 (2020)-at meg lenyomják ezek az APU-k Resolve és PP alatt.
    Az új Pro és Max meg majd ezután lesz még csak tesztelve. Árakat se tudunk még. A Blackmagic keynote meg nincs kőbe vésve. Majd hisszük, ha látjuk. :)

    Amúgy iránynak szerintem nem lenne rossz. Nekem tetszene, ha a low end VGA piac megszűnne és APU lenne mindenhol. Akinek meg kell kraft, neki középkategóriától kezdődne az élet.

    [ Szerkesztve ]

  • arn

    félisten

    válasz sb #289 üzenetére

    Hasonlora gpu szinten is :)

    facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

Új hozzászólás Aktív témák