Új hozzászólás Aktív témák

  • tomcat78

    őstag

    válasz kisfurko #56 üzenetére

    Az adott szituban eleve úgy közelítettem meg. Bár gondoltam ez világos, ha a szerencsétlen hülye a csomifedelet fejelte le a már gyakorlatilag álló autón. Mikor koppant az ajtón ez annyit jelent, hogy cirka 1 méteren belül állt a kocsi. Szerinted mégis mit kellett volna tegyek? Álljak meg, szálljak ki a kocsiból és szépen kérjem meg, hogy méltóztasson eldönteni mégis mit szeretne tenni? Esetleg ugorjak el egy kávéért, gyújtsak rá, és tereljem a forgalmat, amíg ökelme méltóztatik át menni, miután kellően megbeszélt valami az életénél is fontosabb dolgot? Legyen lelkiismeret furdalásom, mert valaki egyszerűen életképtelen, bamba, balfék egy adott szituációban? Mert a szavaidból azt érzem, hogy szerinted én hibáztam. Léptek már ki elém busz mögül, az emlegetett sövény mögül és még sorolhatnám. Senkire még csak a frászt sem nagyon hoztam. Igyekszem figyelni, de mint a mellékelt példa mutatja, ez néha kevés. Lehet, hogy ez fájni fog: de örüljön, hogy egy vérző orr, meg valamennyi pénz árán megúszta az esetet. És egy cseppnyi bűntudatom sincs miatta.... Sőt, megelőzve a kérdést: Ha komolyabb baja lett volna sem lenne. Mivel a szándék megvolt, hogy át engedjem, ha menni akar, akarnak. Azzal nem tudok mit kezdeni, ha valaki neki megy egy kocsinak gyalogosként. Akár zebra, akár nem. Hülyeség ellen nincs orvosság.

    "Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

Új hozzászólás Aktív témák