Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz julius666 #6 üzenetére

    Inkább azt mondtam, hogy a Tegra lesz a fő profiljuk, és ahogy látod ez látszik is, mivel nő a Tegra eladása, ebből származik az extra bevétel zöme. Lassan nyereséges is lesz az üzletág. A VGA-k pedig nem mennek jól. Senkinek. A piac az elmúlt negyedévben megint 6%-ot esett. Egyszerűen az IGP-k eszik a részesedést. A GPU részleg az NV-nél abból tartja fent magát, hogy az Intel negyedévente 70-80 millió dollárt ad hozzá. Ez a licencpénz a technológiákért.
    A fejlődés irányán tökéletesen látszik, hogy mi számít. A Kepler compute teljesítményét beáldozták a Tegra miatt. Ahogy a tesztjeinkben a DX11-es compute igényes játékok mutatják, ez nem volt nyerő döntés, de így döntöttek. A GeForce GTX 680 a megjelenéskor a HD 7970 előtt teljesített. Az új játékokkal készült tesztekben már mögötte van és inkább a HD 7950-nel versenyzik. Ezt persze előre elmondtuk, hogy így lesz, de nyilván a gyakorlat is látni kell.
    A professzionális vonal mindenkinek esik. Egy picit visszaesett maga a piac. Az NV-nek is visszaesett a Quadro eladása, amit a Tesla eladása valamennyire felhozott, de összességében az üzletág visszaesett. Szimplán a VGA oldaláról az AMD-nek is esik ez az üzletág, csak a FirePro APU-k tartják fent, mivel azok meg tudják célozni Indiát, Brazíliát és a növekvő piacokat, melyek költséghatékony megoldást keresnek. Ezt az NV nem tudja megcélozni, mert nincs APU-juk ide, így a Quadro eladása jobban esik, de ha az AMD-től leszámolod a FirePro APU-t, akkor a profi VGA-k eladásai hasonlóan mértékben esnek náluk is, ami ráadásul arányban van a piac esésével mindkét cégnél.
    A VGA halálát jövendöltem egyébként. Ez inkább általános, mint NV specifikus. Sajna szépen esik a VGA-k eladása.

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • spirit007

    senior tag

    válasz julius666 #6 üzenetére

    "Ahhoz képest hogy Abu meg még páran már 3-4 éve is a szegmensből való kiszállásukat meg a cég lassú halálát jövendölte"

    Ezt sikerült nagyon cizelláltan megfogalmaznod :)
    Én pl. ~3 éve nem is látogatom a prohardver.hu -t mert behányok attól a stílustól...

    szerk:
    re: (#7) siriq

    Én sem értem miért nem ínak/tak itt erről :F

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák