Új hozzászólás Aktív témák

  • Apollyon

    Korrektor

    válasz Ghoosty #35 üzenetére

    "Nem látom, azt, hogy ha egyel több kevés mozgásos sportág jelenik meg, az bármit rontana a helyzeten."

    Feltételes módban írtam, nem mint kizárólagos igazságot.

    Másrészt a sport alatt de igenis, sokan inkább a mozgást értik, mint sem, mondjuk történik valami, orvoshoz kell menni vele, mindegy miért, doki megkérdezi, hogy ön sportol-e, akkor nyilván nem arra gondol, hogy szoktam-e sakkozni.

    "Erre is írtam, hogy ez téves beidegződés, hogy a sport egyenlő az egészséges mozgással. A mozgásos sportok is csak addig egészségesek, amíg nem visszük túlzásba és megfelelően végezzük. A legegyszerűbb sport talán a futás, de ha nem megfelelően csinálod, szétcseszed az ízületeidet. Ezt próbáltam Zabalintnak is magyarázni, hogy ha már mindent sportnak hívunk, az fordulhat pozitív irányba is."

    Magyarországon nem azért vannak az emberek tömegével kórházban, meg nem azért nálunk az egyik legmagasabb a kardiovaszkuláris megbetegedések száma, mert a nép halálra sportolja (mozogja) magát.

    Szerintem meg pont, hogy jobban veszélyezteti az e-sportolás a mozgásra való motivációt, mint sem. A számítógépes játék eléggé addiktív, és ez is világszerte inkább nagyobb probléma, mint a túlzásba vitt testmozgás.

    #1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

Új hozzászólás Aktív témák