Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • icecave

    nagyúr

    válasz Bocha #14 üzenetére

    "...nyilván azt akartam mondani, hogy a fejlesztők ne éljenek álomvilágban"

    Pontosan ez az, amit fel kellene fogni a felsőoktatásban tanulóknak. Mikor főiskolára jártam, mindenki azt gondolta, majd ha végez, a diploma kézhez kapása után már másnap nagyobbnál nagyobb cégek képviselői fogják egymást taposni az ajtó előtt egy egy "zsíros" ajánlattal.
    Amíg a többiek buliztak, én a 3ds max és a photoshop felett görnyedtem, mert ezek érdekeltek. Akkor persze kiröhögtek, hogy "most kell bulizni, fősuli, stb". (Azért én is kivettem a részem belőle, csak mondjuk beértem heti 1 bulival, nem 4-el...).

    Mostanra a különbség annyi, hogy évek óta játékfejlesztőként dolgozom, ők pedig diplomás munkanélküliek (persze nem mindannyian, de jórészük).

    Persze, ezzel most nem azt mondom, hogy én vagyok a "májer" gyerek, a többiek meg hülyék, nem ez a lényeg, hanem az, hogy időben kellene "kapcsolni", és felfogni,hogy nem az lesz, amit az elején írtam... fel kellene fogni, hogy ha az ember tudást/állást akar, akkor azért tenni is kell, nem fog semmi az ölébe hullani csak úgy magától.

    [ Szerkesztve ]

  • HelloWorld

    tag

    válasz Bocha #14 üzenetére

    Egy kezdő fejlesztőnek egy kft. megalapítása fölösleges macera, önmagának a csőbe húzása: van egyrészt egy félmillió forintos kötelező tőke, további több tízezres költség, meg a könyvelő húsz-harmincezres havi díja.

    23 éves vagyok, heti 36 óra munka mellett egyéni vállalkozóként "webdizájner" vagyok.
    Nem tudom, gazdasági társaságoknak mennyibe fáj a könyvelés, de egyéni vállalkozóként találtam több olyan kisebb - nagyobb céget, akik havi 6-8 ezerért könyvelnek, mindazonáltal én egy kis bt-t kértem fel a könyvelésre, nagyon keveset kér...
    Alkalmazásokat nem fejlesztek, csak magamnak és csak amolyan nyúlfarknyiakat, de nem mobilra, hanem a jóöreg WinApi-val C++-ban/Visual Studio-val C#-ban, desktopra :)
    Nameg persze JavaScript + PHP, de az szakmai.

    Egyébként a cikk mondanivalója korrekt, és nagyon is jó, egyetértek vele.
    A piac diktál, a kapitalizmus pedig nem Alice csodaországban.

    edit: az adójog fontos, legalább az alapvető adózási formákkal, kötelező adókkal, ... kell tisztában lenni, ha valaki gazdasági társaságot tervez alapítani. Hogy ki milyen vénával rendelkezik, programozói/marketing/showman, az tényleg számít, személy szerint engem a tervezés+kódolás köt le a legjobban, de muszáj időt fordítani a PR-re is (ami egyébként jóesetben meg is térül).
    No és persze tanulás, tanulás, tanulás... mindig van mit, és mindig többet, amíg szuszogsz addig tanulj, utána már úgyse' tudsz.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák