Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • der medve

    csendes tag

    válasz xeqe #65 üzenetére

    Ott a törlés lehetősége? Ott.
    Bizonyítsd be, hogy nem törli. Amíg nem tudod addig köszi de nem érdekelnek az elméleteid.

    A medve.. az durva!

  • hallador

    addikt

    válasz xeqe #73 üzenetére

    Pl SMB-n keresztül, nem egy ilyen vírus volt, és szépen képes volt végigfertőzni egy hálózatot minden probléma nélkül. Elég volt egy ferőzött gép a hálózatban.

    Igen, invitálja, ha webwn jön, és mi van akkor ha nem, akkor milyen felhasználó hibáról beszélnél? Meg aztán mikor telepíted a rendszert, és már vírusos, a gép, arról mikor tehet a felhasználó?

    És ez nem egyszer előfordult Windows esetében, még ha nem is jellemző, de akkor is előfordul a dolog. Könnyű a usert szidni, de mindig a User a hülye.

    (#74) Dyra:

    Nem ezzel van a baj, hanem azzal, hogy amiről beszélsz, az vállalati policy, de ennek nem sok köze van, ahhoz a dologhoz, a gép vírusos lesz, vagy sem, nem csak webes exploitok/vírusok léteznek, ott az smb, ott a többi nagyszerű protokoll ahol nagyon jól tudnak fertőződni, a gépek. És alapvetően a Usernek sokszor köze nincs a dologhoz.
    A Vállalati policy ott indul, hogy a User nem internetezik, vagy csak annyit, amennyit kell. Ezt én megoldottam központilag, nem kell kiengedni a usert mindenhova, és nincs ilyen probléma. Nem kell megengedni a Usernek, hogy menjen az USB port, mert minek, ha kell neki, akkor pedig egyedi megoldás kell, pl egy DIGI usb eszközzel. ennyi, és akkor nincs ilyen probléma. No ODD, FDD, USB semmi.

    A Linuxos dologban annyiban nem értek egyet, hogy ott a vírusok száma korlátozott, valamint a Usernek egy munkahelyen nincs sudo joga sem, mert minek neki. Mondjuk Windows alatt sincs sem Administrator, sem local admin joga sem.

    Ez nem változtat a tényen, hogy a Windows sérülékenyebb, a fertőzésekkel szemben, user error ide vagy oda.

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz xeqe #98 üzenetére

    Hát ennek nem sok köze van ahhoz, amit én leírtam, de biztosan arra válaszoltál, amit én írtam? Gyári telepítő lemezről beszéltem, és egy árva program nem volt a gépen.

    Ez nem tény, csupán a te véleményed.

    Akkor biztosan nem kell a windows-okra sem vírus irtó, mint a legtöbb linuxra sem? Mert a linux-ok a-nélkül is elvannak, a Windows-ok hogy is van ez?

    Azért kíváncsi vagyok a véleményedre!

    SMB-n keresztül pontosan hogy ugrik be a vírus mindenféle felhasználói segítség nélkül? Azonosítottad a probléma eredetét, és a terjedési mechanizmusát? Be kell valljam, minimális tapasztalatokkal rendelkezem SMB konfigurálás terén, többek között ezért is lenne jó több konkrétumot hallani az esetről. Mennyire vagy biztos abban, hogy valóban minden felhasználói beavatkozás nélkül volt képes "végigfertőzni egy hálózatot" a vírus? Kapcsolatba léptél a Microsoft-tal, esetleg valamilyen harmadik féllel az esetet illetően?

    Van pár link ami erre mutat, nézz utána.

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hcl

    félisten

    LOGOUT blog (1)

    válasz xeqe #73 üzenetére

    Khm. Ez max. akkor igaz, ha nincs hálón a gép. Amint elindui az az izé, megy ki a netre a MS felé ápdéteket keresni. Illetve sokszor (pl. nem otthon telepítesz) magával a vírusirtó mentes géppel kell kimenni a netre letölteni egy vírusirtót.

    A rendszergazda jelszót nem kell megmondani, de ha valamiért rendszergazda fiókot kap a user, akkor máris van neki Run as administratot menüpontja.

    "eljesen érdektelenek az olyan gépekkel kapcsolatos tapasztalatok, amelyeken nem 100%-ig eredeti rendszer fut. "
    Itthon nem sok ilyen gépet találsz! És különben, azzal mi a helyzet, hogy veszel egy cuccot, aminek hogy-hogynem, Kínából jön a driver CD-je..? Se MS aláírt driver, se semmi? (IT9135 pl. - OK, már van aláírt driver, de sokáig nem volt.)

    "az átlagos felhasználóknak akik nem képesek vagy nem akarják átlátni a helyzetet"
    Ez viszont igaz.

    "SMB-n keresztül pontosan hogy ugrik be a vírus mindenféle felhasználói segítség nélkül?"
    Olvass utána, jópár évvel ezelőtt volt erről egy cikk, csak már nem emlékszem, hol.
    A legtöbb cégnél emiatt nem is szeretik az Everyone -os megosztásokat.

    [ Szerkesztve ]

    Mutogatni való hater díszpinty

Új hozzászólás Aktív témák