Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ntomka

    nagyúr

    válasz Penge_4 #8 üzenetére

    Még egy probléma: ez az ember sosem vált pulóvert?

    ツ Headphones on - World off

  • evone

    őstag

    válasz Penge_4 #8 üzenetére

    Képzeld el, - neked ez nagyon nehéz lesz :) - hogy az iPhoneon, iPadon van egy gomb a képernyő alatt, ha ezt 2x gyorsan megnyomod, ott Task Manager!!!!!!!!!!! Húúúh!!

    Másrészt a tobbi pontod egytol egyik hulyeseg, vagy azert vagtad be mert hulye vagy, vagy azert hogy trollkodjal es lazitsad itt a nepet..

    - Hogy gépelek majd egyszerre több ujjal, vakon ugyanolyan sebességgel, mint billentyűzeten?

    Peldaul igy: [link]

    - Hogyan használok bármilyen kombót? "jobbklikk-másolás, jobbklikk-beillesztés Gizikéknek" biztos jó, de nekem nem.

    Javaslom mostmar probalj ki egy erinto kepernyos cuccot... Te még soha a büdös életben nem használtál, és nem is láttál szerintem ehhez hasonló eszközt ha ezt komolyan kérdezted :)

    Ablaktörlő minek? Használat közben, mikor VILÁGÍT!!!!!! ( tud ilyet is ám! :) ) a kijelző, akkor nem fogod meglátni az ujlenyomatokat! :) Utánna pedig letörölheted a mellékelt törlőrongyot, 2-3x végighuzod a kepernyon es nem fog látszani rajta semmi. Persze tudom neked ehhez se erőd, se kedved, baromság az egész. :) :R

    [ Szerkesztve ]

    ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

  • Dany007

    veterán

    válasz Penge_4 #8 üzenetére

    Egyetértek.
    Szép felsorolás és szerintem lehetne is bővíteni...
    Meglepett ez a kijelentés.
    Azért kíváncsi lennék mikorra fog olyan szintre fejlődni ez az érintőképernyős mizéria, hogy egy tervező képes legyen mm pontosan dolgozni vele mondjuk AutoCad-ben vagy ArchiCad-ben vagy akár Photoshopban.
    Szal az, hogy eltűnik a PC, talán az otthoni felhasználásnál tudnám elképzelni, de az általad felsorolt okokból kifolyólag még azt se.

    Elég megnézni az egeret. Az alapkoncepciója ~ 30 éve változatlat! Fejlesztik, tökéletesítik, kiegészítik folyamatosan, de az alap ugyan az maradt. Gondolom nem véletlenül.

    Megaztán mivan akkor, ha elromlik az a bizonyos kijelző, mert mondjuk a nagy igénybevételt már nem bírja éveken át, ami érthető is. Akkor nincs más megoldás, mint go szerviz, új kijelző megrendel, jópénzért kifizet, majd szintén jópénzért kicseréltet és már lehet is használni.
    Ezzel szemben ha az egerem elromlik, akkor benyúlok a fiókba és kiveszek egy régebbit, de legrosszabb esetben elszaladok a boltba és veszek egy 2-3000 forintosat azt kész.

    Szóval jódolog az érintőkijelző, bizonyos esetekben praktikus is a használata, de biztos, hogy nem fogja felváltani / kiváltani a komplett PC-t.

  • evone

    őstag

    válasz Penge_4 #42 üzenetére

    Oké. Igazán sajnállak. :)

    ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

  • Morden24

    nagyúr

    válasz Penge_4 #72 üzenetére

    Nem az a kérdés, hogy agyműtét-e.

    Megmondom őszintén, mára már nekem sincsen hangulatom ahhoz, hogy a dzsunkarendszerrel szívjak. Vázolok neked egy példát, megtörtént eset alapján: hibás hardver, pontosan nem tudod meghatározni. Csere nincsen kéznél, egyébként is van jobb dolgod, mint órákhosszat szerelni és szopni a haverod gépéből kirángatott cuccal. Végül kiválasztod az egyik boltot a lehetségesen hibás hardverelemek garipapírjairól, ahová beviszed szervizbe az egész gépet. Két hétig ülnek rajta, egy normális és egy anyázós telefonbeszélgetés után nagy nehezen kiviláglik, hogy megállapították a hiba okát, természetesen nem a náluk vásárolt alkatrészek közül való. Pech. Hardver bevizsgálás 4500 forint plusz fa, jöhet a gépért. Hibás alkatrész boltjának felhívása, a hívott számon előfizető nem kapcsolható, mivel útközben rájuk vágták a műanyag lakatot. Pech. Alkatrész hazai forgalmazójának megkeresése, velük garanciális ügylet lebonyolítása, termékcsere folyamatban. Másfél hónappal a hibás leadása után cserealkatrész készhez kapása. Ja, hogy addigra már új megvásárolva, mert nem ártana, ha a gép működne is.

    Ezzel szemben brand gépnél (még itthon is, pl. Dell) telefon felvesz, gép visszaad, szerviz megcsinál, napokon belül megoldva, ha nem kell valamit rendelgetni a tengerentúlról. Ja, hogy többe került? Tény, de több agysejt maradt meg.

    Szóval ofkorsz vannak előnyei a házi dzsunkának. Spórolás, áron belül maximális teljesítmény összeválogatása stb.
    És hátrányai is. Kinek melyik kupac a vonzóbb.

    Ja, és természetesen ezt mind úgy értem, hogy te értesz a géphez, nem a szomszéd Lacika, aki majd ráderőlteti a sok ostobaságát meg hiedelmét, mivel ő úgyisjobbantudja.

    [ Szerkesztve ]

    Sectumsempra - For Enemies

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz Penge_4 #63 üzenetére

    bennem mocorog egy gyanú, hogy Munka István pajtás nem a magyar egészségügyet tekinti elsődleges célcsoportjának... egyébként pedig ha bedöglik egy tablet, semmiből nem tart elővenni egy másikat. Megkockáztatom, hamarabb ki lehet cserélni az orvos kezében a tabletet egy tartalékra, minthogy kijöjjön a kocka supportos, szétszedje a pc drótozását, kitermelje a dobozokat a méretreszabott pultból, hozzon helyette egy másikat és bedrótozza. Úgyhogy ez a szerencsétlen erőlködés, hogy mi van, ha bedöglik a tapipad, nem életszerű.

    Ez a házi dzsunka jobban teljesít harmadáron, mint a márkás kijelentés legfeljebb annyit mutat, hogy ritkán vagy egyáltalán nem dolgozol márkás cuccal. A vicc meg az, hogy egy rendesen, nem közbeszerezve, nem magyarorszag.hu alá méretezett árlistáról megvásárolt márkás gép minimálisan vagy semennyivel sem drágább, mint egy hasonló kategóriás minőségi, de noname pc.

    #66: jééézus, egy napig tart egy tápcsere és te ezzel dicsekedsz? ha nekem a márkás szervereben bedöglik egy táp (most tekintsünk el attól, hogy a másik x darab táppal elgurul tovább a vas) és 4 órán belül nem áll ott haptákban a szervizes a cseredarabbal, akkora raplit rendezek, mint ide Nagykáta. És az sem érdekel, ha neki ehhez úgy kell végigjönni az m3-ason, mint akit a fél Nato légierő kerget. Vannak olyan feladatok, alkalmazások, amikor az ilyen kiszolgáláshoz tartozó díj nem oszt, nem szoroz. Kinek a papné, kinek a paplan.

    #73: persze, hogy változnia kell a pc-nek, 30 év alatt eljutottunk odáig, hogy nem a visicalc az egyetlen program, ami a pc-n fut. Én a tableteket szeretem(szeretném), ezen belül az apple-val csak az a baj, amit te erényként emlegetsz: hogy a világ legértékesebb info cége lett pár év alatt. Amiből következik, hogy enyhén túlárazottak a cuccai.

    #82: a világ 1997. augusztus 29-én már véget ért:)

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • Dany007

    veterán

    válasz Penge_4 #178 üzenetére

    Na pontosan ez a helyzet nálunk is, illetve a tágabb családi körben.
    Aztán meg jön a nyavalygás, hogy nemtudok neki filmet kölcsönadni mert az mkv-t nem játssza le a DvD-je... :U Meg a divx-nél a feliratos mizéria ha épp az van.
    Szal én is ezt szoktam nekik mondani, de nem tudják megérteni. Ennyi pénzből, ha HD tv + házi-mozi adott, egy kis htpc aztán megy minden ami kell!

    @Morden24:

    "Mínusz mobilitás"

    Pontosan. Ezért írtam, hogy 'majdnem'. :) A htpc-t voltaképp egy jobb laptoppal ki lehetne váltani, és akkor mobil is ha akarom, de én mondjuk konkrétan otthoni multimédiára gondoltam. Meg laptopban szerintem jóval drágább is lenne.

    Amúgy tény, hogy nyugatabbra kevesebbet szaroznak az árakon, meg a praktikumon. Simán megveszik az imacet, macbookot hordozhatónak, ipadet ha 'csak sétálni megyek'... médiabox, blueray lejátszó, ipod dokkolós minihifi házimozi, konzol, stb aztán már csak hely kell mindehhez meg pénz... Ettől függetlenül azért nyugaton sincs kolbiból a kerítés :) Ezt ott se engedheti meg magának mindenki. És voltaképp a mobilitás kivételével mindent lefed egy jobb PC.
    Amúgy a konzolt még én is eltudom képzelni egy htpc mellé. Főként azért mert azt egy jóideig nem kell fejleszteni / cserélni. Minden másra meg tényleg elég a htpc szintén jóideig.
    Erősítő + hangfalas dologgal is egyetértek, csak az már költségekben horribilis. (jobb erősítő ~ 70k, + hangfalszett mégtöbb) Nekem megteszi a sima samu házi-mozi is kis lakásba.

Új hozzászólás Aktív témák