Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • evone

    őstag

    válasz Dany007 #39 üzenetére

    Aha, és mivan ha a géped alaplapja romlik el, benyulsz a fiokba es kiveszel egy másikat?

    Annyira 0 a képzelőereje itt a kommentelők felének, rááadasul kb annyi számít itt mindenkinek hogy: A WOW, A WOW AZ AMUGY FUT RAJTA? WOW WOW WOW. Élettelen kockák.

    [ Szerkesztve ]

    ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

  • evone

    őstag

    válasz Dany007 #68 üzenetére

    Arrol volt szo hogy mivan ha bedoglik az erintokepernyo. Ugy csinaltok mintha egy PC-n soha semmi nem romolhatna el. és itt nem arrol van szo hogy ti otthon mit hánytatok ossze PC néven, hanem pl legyen egy munkahelyrol szo, oda vesznek 100 ugyanolyan gepet, szerinted mindet a sarki boltban fogjak osszeallitatni a szomszed lacikaval? Nem. Rendelnek a HP-tol, vagy Appletol, vagy a lenovotol. Ha abba elromlik valami, pl alaplap, mert hát ugye ez egy PC, akkor majd leugrasz a sarki boltba? Vagy megkéred a szomszed lacikát?

    ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

  • Morden24

    nagyúr

    válasz Dany007 #89 üzenetére

    Jogos, de ha már költséghatékonyságról, illetve egyedileg összeválogatott alkatrészekről van szó (tehát amiért rulez az összeválogatós rendszer), akkor

    1. Sok esetben nem tudsz mindent beszerezni egy helyen, mert vagy nincs, vagy máshol jobb ajánlatot kapsz rá
    2. A garanciák eltérő intervalluma miatt előbb-utóbb ezt-azt pótolsz vagy cserélsz, tehát nem tartható sokáig az eredeti állapot

    A nagyböszméknél is van elég görénység meg para, de én azért szépeket is hallok. Ide meg nyilván általában az ír be, akinek baja van, szóval azért nem egy árnyalt kép.

    Persze, egyszerűbb házilag szervizelni, ez tény (mivel a másikat kvázi nem lehet). A helyzet viszont az, hogy a legtöbb ember nem akarja házilag szervizelni. Nyilván ilyen téren nekik szól a termék (illetve ez a mentalitás).

    [ Szerkesztve ]

    Sectumsempra - For Enemies

  • Morden24

    nagyúr

    válasz Dany007 #93 üzenetére

    Nyilván a hardvermániásoknak, PC-hobbistáknak, HC gémereknek és egyéb népeknek sosem lesz opció sem a kekszbox, sem az énbetét, sem a brand plombázott masina. Ezzel nincs is baj.

    Viszont azt is meg kell érteni (még akkor is, ha ez a fórum inkább nem ilyen emberekből áll), hogy a legtöbben nem ilyenek. Ők eszközt szeretnének, ami - ahogyan Garbós Sztívi atyánk mondá - Just Works. És ha éppen mégsem wörksz, akkor meg telefonsz a szerviznek, akik hozzákviszik és megint wörksz :)

    Egyébként teljesen igazad van, olcsóbb a magad összeállított gép. A másik esetben a márkát, és jó esetben a minőséget és kiszolgálást, kényelmet fizeted meg.

    [ Szerkesztve ]

    Sectumsempra - For Enemies

  • Thome

    addikt

    válasz Dany007 #93 üzenetére

    Persze hogy. Acer notim behalt, jelentettem e-mailben az asztali gépemen x-edik napon, majd x+1. napon jött az ups futár (ugyebár Brno-ban van a szervíz, sajnos), x+5. napon beért, x+7. napon javítva, feladva, x+12. napon visszaérkezve. Ez szerintem elég korrekt. Ja igen, alaplapcsere. :C

  • Morden24

    nagyúr

    válasz Dany007 #106 üzenetére

    Erre meg nekem az a véleményem, hogy a PC-nek kell teljesítenie a piac elvárásait, nem a piacnak a PC elvárásait.
    Tehát bizony, ha az emberek nagyrésze mikrosütőt akar, akkor bizony mikrosütőt kell gyártani.

    Ez ofkorsz nem kell, hogy valakinek bejöjjön. Én mondjuk pont azt a részét nem szeretem, amikor a félművelt felhasználó már elég jártasnak érzi magát ahhoz, hogy maga intézze a dolgot. Félművelt, egy frászt - az én vagyok, az már egy magasabb szint, még ha egyébként alacsony is.

    (#107) Thome: Lopd csak bátran, vendégem vagy rá :)

    (#111) Alex91: Na igen, ezt meg Nagyfaluban élőhöz méltóan ki is felejtettem a képletben. Mármint hogy nem mindenki tud olyan egyszerűen csak leszaladni plusz egy alkatrészért, vagy elviszegetni a gépét a boltba, ahol vette a masinériát.

    [ Szerkesztve ]

    Sectumsempra - For Enemies

  • marcias

    őstag

    válasz Dany007 #117 üzenetére

    Miért akarod cserélni a perifériákat, ha megfelelnek a célnak? Nem azt mondom, nekem sem kéne az iPad, de sokaknak bőven elég.

    Steam: marcias88

  • evone

    őstag

    válasz Dany007 #89 üzenetére

    Igen, arra akartatok kilyukadni hogy mivan ha az iPad elromlik, ezt hoztatok fel ervnek, amiert szar az iPad es osszes erintokijelzos kutyu. En pedig azt mondtam hogy a PC is ugyanugy elromolhat.... persze tudom, akarmi elromlik a gepeteken hivjatok a havert es 10 percen belul ott van a potalkatresszel INGYEN!!!!!!!!!!!1111111111111 HAHHAHAH.

    ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

  • evone

    őstag

    válasz Dany007 #122 üzenetére

    Igen, varhatsz, legalabb 1-2 rohadt napot amig kicserelik! Azt a kurva eget! Bele ne oszulj! :) Gondolom abban a boltban ahol osszeallitottad a PC-det, mindig van cserealkatresz, hiszen gondolom garis dolgokrol beszelunk ha mar az ipadnel is szoba hoztad a szervizt. Ott nem kell varnod amig megerkezik az ugyanolyan csere alaplapod. :)

    LGA775: arrol beszelek bazmeg, hogy van core i5 2.4ghz proci desktopra is meg notebookba is.....

    [ Szerkesztve ]

    ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

  • Morden24

    nagyúr

    válasz Dany007 #119 üzenetére

    Steve bácsi pedig pont azt akarja. Vagyis költőien feltette a kérdés, hogy ez vajon az iPad lesz-e azt még nemtudja...

    Sztivi sem azt mondja, hogy ez az iPad fogja leváltani ezeket a PC-ket :K

    Amúgy ha elromlik a hűtőben a villanykörte (égő), akkor azt én fogom kicserélni és nem hívok szerelőt.

    Na, ez pontosan az egér vagy billentyűzet szinonímája ;)

    Sectumsempra - For Enemies

  • Morden24

    nagyúr

    válasz Dany007 #130 üzenetére

    Ellenben nálam már volt olyan, hogy ott helyben kicserélték az alaplapot.

    Mondjuk ezt annyira azért ne vegyük ide, mert a kisker részről addig általában nincsen reakció, ameddig a nagyker nem igazolta, hogy visszaveszik a terméket.
    Nekem ilyen kizárólag bolthálózatokban, pl. MediaMarktban volt.

    Ellenben abban igaza van evone-nak, hogy a márkaszervizben erre fel lesznek készülve, tehát az aktuális és populáris modell alkatrészeinek cseréje azért általában nem jelent gondot.
    Sokkal kevésbé legalábbis, mint egy szűk (vagy nem létező) árukészlettel rendelkező kisker esetében.

    Mondom, nem állítom azt, hogy nem lehet szerencséd a kiskerben, vagy nem szophatsz a márkaszervizben, viszont általában a helyzet az, hogy utóbbi > elöbbi.

    (#133) Dany007: Scuzi akkor :B

    [ Szerkesztve ]

    Sectumsempra - For Enemies

  • Morden24

    nagyúr

    válasz Dany007 #169 üzenetére

    Ami viszont majdnem mindent lefed, az egy asztali PC, vagy htpc kinek ahogy tetszik.

    Mínusz mobilitás, ami persze csak akkor veszteség, ha szükséged van rá. Nekem pl. nincs, mert egy sorozatot meg tudok nézni a kocsimban a GPS-en is, ha szökőévente erre van szükségem. Viszont ha naphosszat hajóznék, vonatoznék vagy repülőznék, szóval bárhogyan utas lennék, és a lényeg a multimédia meg némi netezés, emailezés, olvasgatás lenne, akkor nagyon nem vennék netbookot, notebookot vagy whatevert. Akkor valszeg iPad-et vennék. Miért? Mert ha nincsen szükségem másra, csak erre, akkor a kevesebb bizony több, és az Apple mindig erre épít.

    Mert nem fogok megvenni 4-5 különböző céleszközt, amikor egy pc mindet egyben tudja, sőt még többet is, sokkal lazább korlátokkal.

    Részemről én (mára már) úgy gondolom, hogy kell egy fain tévé, amihez kell egy fain hangrendszer, tehát erősítő és hangfalak (ez ugye mindenképpen kell, tökmindegy milyen forrásból fog jönni a multimédia), ehhez játékra egy konzol, és minden másra egy kis teljesítményű, kis fogyasztású, lehetőleg minél csendesebb illetve minél diszkrétebb és apróbb (akár slim kliens) számítógép.

    Nálam pl. már majdnem így van, és káosz nincs, sőt :)

    [ Szerkesztve ]

    Sectumsempra - For Enemies

  • Penge_4

    veterán

    válasz Dany007 #169 üzenetére

    "Szóval jó nagy káosz van nála."

    Nekem is vannak ilyen ismerőseim és hiába mondom neki, hogy "Vazze, amiből ezt a sok szart vetted már három Core i7-es fullos gépet vehettél volna, minden szobába egyet", de akkor sem, mert neki mindenképpen céleszköz kell. És még ennek ellenére is meg van győződve róla, hogy DVD lejátszón mennyivel jobb bármit lejátszani, mivel arra van tervezve. :D

    Egyedül a konzolnak van létjogosultsága, de annak is csak azért, hogy ne kelljen félévente cserélni a vasat, mert elavul.

    Morden24: "és minden másra egy kis teljesítményű, kis fogyasztású, lehetőleg minél csendesebb illetve minél diszkrétebb és apróbb (akár slim kliens) számítógép."

    A netbook hülyeség is, de azért egy notebook nem rossz és árban közel egyforma, csak az egyiknél a márkát fizeted meg a másiknál meg a tudást.

    Amúgy az iPad-ben lehet cserélni aksit, vagy abban sem? :D

    (#177) evone: [link]

    Ijk: Ha nem lehet benne aksit cserélni, akkor buktad, mert a MÁV kabinokban villásdugó sincs. Azán ha éppen napokig utazol és jó lenne HD film nézés után is emailezni, csak addigra már lemerült.

    [ Szerkesztve ]

  • Morden24

    nagyúr

    válasz Dany007 #198 üzenetére

    Erősítő + hangfalas dologgal is egyetértek, csak az már költségekben horribilis

    Én ezzel hosszútávra terveztem. Először is, a házimozi szettek - bármilyen olcsónak tűnnek is - általában túlárazottak a minőséghez képest. Másrészt ha van erősítőd, akkor oonantól tökmindegy, hogy htpc, blu-ray, red-ray vagy hologramkivetítő lesz kitalálva, tuti csak a lejátszót kell cserélgetned, ami viszont nem egy összeg. Azaz szignifikánsan kisebb, mintha a házimoziszettet kéne cserélgetni :)

    Sectumsempra - For Enemies

  • Morden24

    nagyúr

    válasz Dany007 #201 üzenetére

    Jó, az az igazság, hogy multimédiánál nincsen olyan, hogy elég pénz, mert effektíve annyit versz rá el, amennyit akarsz, aztán mégis marad mit fejleszteni-cserélni-javítani.

    Én ott ültem seggre, amikor megtudtam, hogy mennyibe fog kerülni a kábelezés. Akkor halasztottam el az egész projektet 2 hónappal :D

    Egyébként valahol ez is olyan, mint a konzolok: évekig elállnak, és ha jó időben jót választottál, akkor kapsz egy harmonikus rendszert, ami szó szerint akár 10+ éven keresztül kiszolgálhat. Na persze akkor, ha időközben nem cserélik le az egész rendszert csatlakozóstól-formátumostól.

    [ Szerkesztve ]

    Sectumsempra - For Enemies

  • Morden24

    nagyúr

    válasz Dany007 #206 üzenetére

    Samunak vannak wireless szettjei, pl. ez. Én valahogy viszolygok a drótnélküli hangfalaktól, de nem tudom megmagyarázni, miért. A másik kérdés, hogy ha mondjuk valaki ilyet tervez, az bőven jobban jár, ha inkább egyedileg épít rendszert.
    Nekem pont azért volt drága a kábelezés, mert elég sokat kellett ahhoz vennem, hogy ízlésesen (értsd: sehol nem látszik) el tudjam vezetni.
    A wifi vevőt én sem tudom, hogy mennyibe kerül, pedig a TV-hez lehetne csatlakoztatni (Samu tévém van). Már szóltam, hogy kérdezzenek rá, de eddig még nem sok választ kaptam :D

    [ Szerkesztve ]

    Sectumsempra - For Enemies

  • dabadab

    titán

    válasz Dany007 #214 üzenetére

    Igazabol az elso jelentos platformok a jatektermi gepek voltak, aztan jottek mellejuk a home computerek (Commodore (C-64 aztan Amiga), Atari meg a tobbiek - ide kapcsolodott be a PC is), a konzolok tulajdonkeppen az elso PlayStation ota szamitanak komoly cuccnak.

    "Sok évnek kellett eltelnie, mire a PS1-re adott játékok megközelítették egy korbeli PC grafikai minőségét."

    ROTFL. A korabeli PC-knek (1994-rol van szo, harom evvel vagyunk a Voodoo Rush megjelenese elott, a menoknek Tseng, a csoroknak ISA portos Trident 8900 jutott) a grafikai kepessegei sehol sem voltak a PS-hez kepest.

    [ Szerkesztve ]

    DRM is theft

  • Morden24

    nagyúr

    válasz Dany007 #218 üzenetére

    De lehet, hogy a konzolosok java részének nincs PC-s egeres tapasztalata. Így nem biztos, hogy tudnak mihez viszonyítani.

    Nekem van. Én pl. azt mondom, hogy nem azért ülök le játszani, hogy megpróbáljam tettetni a tökéletes katonát a 20K-s "gémer" hadfelszerelésemmel (félreértés ne essék, nem ítélem el ezeket az arcokat sem, csak a HC gamer kategória egy teljesen más világ), hanem azért, hogy szórakozzak.
    És pl. nem szórakoztam az első Doom2-ős összekötött hentelés óta olyan jól, mint múltkor haverommal, amikor kanapéból ketten toltuk végig osztott képernyőn a Halo3-at kooperatívban.

    És szerintem a hardvergyártóknak pont erre van szüksége.

    Vagy arra, hogy rohadványsok konzolt adjanak el. Ugyanis a konzolok elemeit is azok a hardvergyártók gyártják ám...
    Ezek fix megrendelések, amik általában szignifikánsan jobbak, mint a nagy árréssel árult, de "alig" fogyó PC-s highend, ami össze-vissza ingadozik, akár egyes játékok sikere vagy sikertelensége miatt. Lássuk be, egyik hardvergyártónak sem abból van a nagypénze, hogy eladja az 5970-es vga-t meg a tökömtudja melyik Fermit. Pénze a közép- és alsókategóriából, meg az integrált piacból van.

    Amúgy meg a PC ipar nem a játékosokról szól. Ezért nem az nV vagy az ATi adja el a legtöbb vga-t, hanem az Intel.

    [ Szerkesztve ]

    Sectumsempra - For Enemies

  • Morden24

    nagyúr

    válasz Dany007 #224 üzenetére

    Ez relatív. Kinek mi a szórakozás.

    Így igaz. Csak pont arra utaltam, hogy a HC gamer kategórián kívül nem az irányítás fogja ezt döntően befolyásolni.
    És igen tudom, hogy klisé, de nekem több komám is úgy ült le a kekszbox elé, hogy öejj, ezzel hogy a tökömbe fogok célozni, asse értem mi van, túl sok a gomb stb. Mindegyik, és tényleg, mindegyik azt mondta kis idő elteltével, hogy oké, már elvan vele. 2-3 kipróbálás után pedig azt, hogy semmi gondjuk nincs.
    Hozzáállás kérdése is. Nem sértésnek szánom, de itt a fórumon rengeteg olyan embert ismerek, akinek a véleményét alapban befolyásolja az, hogy fúj a konzolokra, mint macska a tükörre. És ezt most komolyan nem hitvitának szánom; viszont az a baj, hogy a legtöbben mégis ilyen "vallási" irányból közelítik meg a kérdést, és lássuk be: ha úgy ülök le valami elé, hogy rühellem, mint a büdös sz_rt, akkor nyilván nem is fog szórakoztatni.

    De épp arra akartam rámutatni, hogy amíg egy konzolos 1 konzolt vesz meg magának (meg max 2 kontrollert) az adott időszakon belül, addig a PC-s összességében jóval többet költ fejlesztésre meg magára a konfigra is.

    Én meg arra, hogy a HC gamerek kiszolgálása a piac valójában nem túl jelentős része. Abban van szerepe, hogy a csúcstermék bevezetésének nagy PR-értéke van, ami önmagában hatalmas sajtóvisszhangot, ezzel együtt márkareklámot generál, másrészt pedig plusz bevételi forrást jelent egy új tech. esetén. Ugyebár kinek is adják el a méregdrága, de más felhasználási területen általában totál diszfunkcionális új technológiát? A prof. felhasználás mellett egy ilyen terület van, a HC gamereké.

    Ellenben még ha ez a zóna teljesen ki is esne, akkor sem meredne bele egy gyártó sem, ezt elhiheted :K

    Amúgy meg kár ezen túrázni, valószínűleg mindig meglesz a piaca ennek a HC játékos vonalnak, akiknek az egyetlen opció a PC lesz - most mondjuk arra tendál a dolog, hogy ez a halmaz eléggé összeszűkül.

    Sectumsempra - For Enemies

Új hozzászólás Aktív témák